• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

” Nuk u bë deti kos, paguani dritat”, Rama: Taksat dhe sigurimet do paguhen (VIDEO)

” Nuk u bë deti kos, paguani dritat”, Rama: Taksat dhe sigurimet do paguhen (VIDEO)

1585161115132.png


Kryeministri Edi Rama po zhvillon një video konferencë online me ministrat e qeverisë për situatën e koronavirusit.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri tha se qeveria nuk do presë ikjen e koronavirusit për ndërtimin e shtëpive të reja për banorët e prekur nga tërmeti.

“Qeveria nuk do presë ikjen e koronavirusit për ndërtimin e shtëpive të reja për banorët e prekur nga tërmeti. Nuk do ketë tolerancë rreth cilësisë së ndërtimin”, tha Rama.

Rama sqaroi edhe njëherë se dritat do të paguhen dhe gjithashtu tatim fitimi, ndërsa për bizneset do të shtyhet vetëm mbyllja e bilanceve, që do të bëhet në korrik në bazë të një VKM-je që do të specifikohet nesër.


Taksat dhe sigurimet do të paguhen, sepse ndryshe nuk shkojmë dot përpara në këtë luftë, se përfundojmë në një gropë ku edhe korona nuk na gjen dot nëse do të na kërkojë. Pagesat e dritave do të bëhen një për një, kush nuk i paguan nuk do të ketë drita, nuk është deti kos.

Pasi krijon efekt zinxhir negativ, mund të përfundojmë në kolaps. Kemi falur kamatë vonesat komplet, tani të gjithë janë vetëm në raport me aktualitetin. Kush thotë se nuk kam mundësi, të kursejë dritat, nuk ka rrugë tjetër”


g.shqip
 

Comments

Kur lexoj per kto kokat e medha te krimit me dhemb shpirti sepse jane çorbe e te gjitha paleve bashke.
I vetmi qe arriti ti bllokonte per pak kohe ishte Fatos Nano qe i beri te vriteshin me njeri-tjetrin, ca i vrau vete me ane te shtetit.

Sa per ata qe kane liruar mire kane bere se hallexhinj jane qe jane futur ne burg per energji apo se kane ndertuar ndonje gardh pa leje.
 
Kur lexoj per kto kokat e medha te krimit me dhemb shpirti sepse jane çorbe e te gjitha paleve bashke.
I vetmi qe arriti ti bllokonte per pak kohe ishte Fatos Nano qe i beri te vriteshin me njeri-tjetrin, ca i vrau vete me ane te shtetit.

Sa per ata qe kane liruar mire kane bere se hallexhinj jane qe jane futur ne burg per energji apo se kane ndertuar ndonje gardh pa leje.
po ata dhunusit e grave e di qe po i liron edhe ata

e imagjino ne ket kohe ku njerzit i kane nervat kacurrel jo qe do shtohen divorcet por dhe do vriten
 
po ata dhunusit e grave e di qe po i liron edhe ata

e imagjino ne ket kohe ku njerzit i kane nervat kacurrel jo qe do shtohen divorcet por dhe do vriten
Ja kte se dija, Por qe do u shtohet dashuria pasi te dalin ke per te pa 🤣🤣
 
Eo mire, ta kishin menduar kur lidhen jeten me dike.🤣🤣🤣
Pse o ne do i qajme gjithe hallet e dynjase 😜
se ka dhe nga ato qe i martojne me zor gjynaf

sot me erdhi keq dhe per te therr 1 pule me e bo supe ne fakt, jam mire jam mire :D
 
Prisni prisni skeni pare gje akoma, do e shifni mujin e dyte te karantines kur te maroi thesi miellit per qindra e mijera familje.

lol
 
ky edi eshte shume idiot e psikopat. sinqerisht ktij si bie mendja per asgje. sikur knaqet kur vu populli.
Pale kur me del dhe ne fb live i rehatum duke u ngroh me diell te shpia vet. E krahasoj me keta te Turqise. O Zot ca ndryshimi qe ka.
Ketu shtet me 81 milion banore dhe ka nje organizim e qetesi absolute te njerezit qe ca te them. Ndersa ne 3 milion dhe te mbytur ne varferi e vjedhje politike.
 
Shteti shkon ne kolaps po nuk u pagun faturat, tha psiqiku i Surrelit... Ndersa do u jape miliona subvencione TV-ve sepse nuk do mund te mbijetojne dot..

Dhe mire e ka.. Pa TV si do rrije ne pushtet robshi🤬🤬🤬
 
Top