• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nuk u zihet besë femrave sot

brrylibroadway shqip facebook logo.jpg
Jam një djalë 34 vjeç nga Shkodra dhe para 8 muajsh u njoha me një 25-vjeçare po nga qyteti im.

Në bisedat e para më tha që nuk kishte patur kurrë marrëdhënie, edhe pse nuk e besova me kalimin e bisedave e nga mënyra si më rrinte larg e besova.

Dreqi e mori pse duhet të më gënjente.

Unë nuk e doja patjetër të virgjër, por tani më duket më e ulët se femra më e ulët në këtë botë.

Muaj kaluan dhe normal disa herë i kërkova që të avanconim lidhjen tonë. Ajo më thoshte që nuk jam gati, nuk jam gati.

Isha gati ta çoja në shtëpi ta fejoja, sepse në biseda më dukej vajzë me vlera.

Kur një pasdite po ikja me një shok diku me makinë, e zë këtë në një makinë me një laçian që më doli i njohur shok pas shoku që ju betohem është 53 vjeç.

Në fillim ma mohoi më tha që e kishte të njohur familjar, por qyteti është i vogël dhe doli që ishin dashnorë.

Unë e shihja të veshur mirë e ajo në fakt akoma s’ka gjetur punë, por hajt thoja ja ble familja.

Më është neveritur aq fort, sa kam marrë tërë inat të gjitha femrat.

E bukura është se pas ndarjes me mua, ajo vazhdon me atë gjyshin e saj, e nuk më kërkon fare.

A i besohet sot femrave? Pse duhet t’më mbante dhe mua nuk e kuptoj?…Skandal, çfarë zhgënjimi…
Filozofia jetes
 
Last edited by a moderator:

Comments

Femra si kto ka shum ,por vec me ate mosh qe kishte ajo nuk duhet ta veje ne diskutim virgjerin ,se tani qe 15 vjece nuk po durojn mo dhe koha qe ne jetojm nuk po i rruhet shum per virgjerin femrave ,sepse ato shohin si te jetojn sa me mir dhe mos ti mungoj asgje prandaj keshilla ime eshte te gjesh femer dhe te bashkjetosh dhe aty i sheh te gjitha difektet .un e kom perjetu ket gjo dhe bera zgjedhjen time nuk komplikova gjerat pash cfar ishte e mir apo e keqe dhe bera zgjedhjen time .mos u dashuro se perfito femra thjesht rrespektoje me shum bo per femren me shum te trajton keq se mendon qe ket e kom fut nthes dhe bej cte dua . Mos u bo xheloz se i jep bezdi shifi vec xhestet dhe me xhestet do kuptosh karakterin e saj nuk ke per ta njoft kurr per pak dit apo per pak her qe del se e ka cdo sjellje nenkontroll per aq min sa rri me ty .
Permbledhja qe ju i keni bere ne ato cfare shkruani me siper ka dy rruuge.
Ose ju nuk e njihni sic duhet femren ne tersine e saj,botekuptimin dhe nderthurjen e saj vepruese dhe psikollogjike.
Ose jeni djegur keq ne ndonje lidhje,dhe pastaj flisni me pergjethsime mbi gjinin e femres.
Nuk duhet harrojme asnjehere qe femra lind dhe rrit mashkullin,nisur nga kjo femra eshte ushqyesja,besnikja dhe flijimi me denjesor dhe shpirteror per mashkullin.

Tjerat jane relativitete ,si puna e tymit .
 
une mendoj se siq je vet, ashtu kerkon edhe kategorine…… perndryshe nuk ndodh shpeshher me deshtu.


Njeriu mund zhgenjehet 1her, porse dikur mendueshem duhet te mesoj edhe nga gabimi i vet.
 
Nuk e kam as deshiren me te vogel per te komentuar ne te tilla rrefime..meshkujsh te ngusht menderisht..shpirtersht..e ku di une...thjesht jane kaq te shemtuara...ceshtje te kesaj natyre..virgjeria e ku di une..
Keto njerez duhet te dalin me shume..te lexojne me shume..te shohin larg...e te kuptojne se nderkohe qe ky humbet kohen e tij dhe tonen per mbulesen e himenit...njerezit zbuluan dhe nje qytet me shume..nje vend me shume..
Bota e ketij te shkretit paska mbetur aty ne mes te kembeve akoma..jam e bindur se po te kthej syte me larg...do shohi se bota atje jasht ka miliona mrekulli e zbulime per te pare...
 
"A i besohet sot femrave? Pse duhet t’më mbante dhe mua nuk e kuptoj?…Skandal, çfarë zhgënjimi…"

Femrave, po qe mund tu besosh. Por jo asaj femres ne fjale.
Problemin e ke ti mik qe nuk di te zgjedhesh.
 
Une i besoj femrave, por sinqerisht ç'do femer ja ben demin vetes se saje fillimisht!
nje femer qe te tradheton
apo te genjen ka motivet e veta
dhe per kete paguan!
 
Ja cte bejne femrat. Te thyejne zemren lol lol

I want to split from my husband for my first love but I don't want to hurt our child
Ja pra qe s'ke ce do pashaporten angleze :p
 
Top