• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Palester me "poetin" .

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Palester me "poetin" .

Duhet me arrit ne definicjon Kila tek Nr 3:)

ps; fillo bej vrap cdo mengjes:)
 

Marla

Marla is back!
Titulli: Palester me "poetin" .

Ping pongu ben mire per abs-et. Vezet me mire hahen te zime jo te skuqme/sgerlaqme :p

Kto kohe jam fiskuar me SQUATS meqe vera eshte ke dera lol


Poeto si mund te heqim acidin laktik pas palestres?
 
Last edited:

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Titulli: Palester me "poetin" .

ej juve te palestruarit pa na coni ndonje foto te pas tyre (adominale, muskuj e te tjerat :D)..se keshtu me skeda e llafe na keputet...duam rezultatet tani lol :gjuhe:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Palester me "poetin" .

Belle do i postoj ne gusht:p
Ti e di qe mua ne forum me akuzuan per lakuriqsi lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Titulli: Palester me "poetin" .

Belle do i postoj ne gusht :p
Ti e di qe mua ne forum me akuzuan per lakuriqsi lol
:D po forumi ka foto lakurieqesie e avatar nudo plot...apo njerzit e vertet si perballon dot lakuriq siduket :p

le te te akuzojn...thjesht dhe popullorce..tu be vone ty :D

tani perderisa keni ven ketu ca tabela e pretendoni se i ndiqni..duam pervec teoris edhe praktikisht rezultatet neve...si i thone... shiko, beso :p
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Palester me "poetin" .:D po forumi ka foto lakurieqesie e avatar nudo plot...apo njerzit e vertet si perballon dot lakuriq siduket :p

le te te akuzojn...thjesht dhe popullorce..tu be vone ty :D

tani perderisa keni ven ketu ca tabela e pretendoni se i ndiqni..duam pervec teoris edhe praktikisht rezultatet neve...si i thone... shiko, beso :p
Belle se pertoj me u zhvesh lol plus qe do me qujn mendjemadh,e lloj lloj :p

 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Palester me "poetin" .

Ashtu i humbet kilet me shume Kila, Ja pyet Endrren se ajo te keshillon rreth vrapit
e ke pa ca fiziku ka kriju nga vrapi? me ra dek n'tok lol
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Belle se pertoj me u zhvesh lol plus qe do me qujn mendjemadh,e lloj lloj :p

Me kte shet mend ti lol
Kam pare me te bukur :p


Ps: Kila jo moj mos nigjo manin ti, une jam gjith diten ne kembe dhe vrapin e bej si balance me punen qe bej!
As se bej per figure e as per peshe, thjeshte kam koken e lire pas vrapit :)
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

Poeto si mund te heqim acidin laktik pas palestres?
A.Laktik prodhohet nga muskujt si rezultat i punes se tyre, kur sforcohen prodhohet me shume a.Laktik.
Ideja eshte qe mos te lejosh muskujt te shkojne ne cekuiliber aciditeti. Si arrihet kjo? Duke bere palester rregullisht me program te ndertuar ne saj te kapacitetit dhe objektivit qe ke.

Zgjidhja tjeter eshte ti japesh muskujve sasine e nevojshme te karbohidrateve pas palestres. 1 milkshake ose 1 perzierje kakako proteinike me laktoza mren( pra e mer laktozen artificialisht)
 

Marla

Marla is back!
Titulli: Palester me "poetin" .

A.Laktik prodhohet nga muskujt si rezultat i punes se tyre, kur sforcohen prodhohet me shume a.Laktik.
Ideja eshte qe mos te lejosh muskujt te shkojne ne cekuiliber aciditeti. Si arrihet kjo? Duke bere palester rregullisht me program te ndertuar ne saj te kapacitetit dhe objektivit qe ke.

Zgjidhja tjeter eshte ti japesh muskujve sasine e nevojshme te karbohidrateve pas palestres. 1 milkshake ose 1 perzierje kakako proteinike me laktoza mren( pra e mer laktozen artificialisht)
Poeto pervec ketyre qe permende behen ushtrimet stretching ose 1 dush me uje te nxehte duke ju bere masazh muskujve
 
Top