• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pamjet mahnitëse nga planeti Mars

Pamjet mahnitëse nga planeti Mars

Sonda e NASA-s në Mars, Curiosity, ka sjellë të tjera imazhe se si duket planeti i kuq. Daily Mail shkruan se fotoja e publikuar është bashkim i më shumë se 1.000 imazheve nga Marsi, që janë shkrepur gjatë 2019-s.


Kjo është një ndër fotografitë me rezolucionin më të lartë të bëra ndonjëherë në planet. Panorama tregon “Glen Torridon”, një zonë anash Malit Sharp, të cilin po e eksploron Curiosity. Pamjet janë shkrepur gjatë 24 Nëntorit dhe 1 Dhjetorit.


Curiosity fotografon imazhe në orën 14:00 drekës çdo ditë, në mënyrë që drita të jetë e plotë në çdo shkrepje. Zona “Glen Torridon” është një zonë me depozita të mëdha argjile. Curiosity ndodhet aty për të hetuar pikërisht këtë gjë.

25553250-8076291-image-a-3_1583365710697.jpg
/tvklan.al
 

Comments

Kush tha qe ska pas asnjeher humans atje...po duan ta popullojn prap.
Thone qe ka qene si toka por nuclear wars e bene ashtu ..pluhur...por do ta bejne te jetueshem perseri
 
Top