• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pamjet nga Athina: mijëra njerëz thërrasin për drejtësi,

Hera

Dum Spiro Spero
Pamjet nga Athina: mijëra njerëz thërrasin për drejtësi, 2000 policë në këmbë, ndërsa dënohet partia neonaziste

Pamjet nga Athina: mijëra njerëz thërrasin për drejtësi, 2000 policë në këmbë, ndërsa dënohet partia neonaziste​


Vendimi historik që mori sot gjykata në Greqi për ta shpallur partinë neonaziste "Agimi i Artë", një organizatë kriminale, është pritur nga dhjetëra mijëra grekë me entuziazëm, të cilët thërrisnin pë drejtësi teksa kishin mbushur rrugët dhe sheshet kryesore të Athinës përreth gjykatës. Por edhe mbështetës të "Agim të Artë" ishin mbledhur gjithashtu dhe mbi 2000 policë ishin vendosur për të mos lejuar përplasjet.
Gjykatë greke vendosi të mërkurën se partia e ekstremit të djathtë Agimi i Artë po vepronte si një organizatë kriminale, duke dhënë një vendim të rëndësishëm që e shpallte fajtore, pas një gjyqi pesëvjeçar maratonë.

Gjykata vendosi se shtatë ish-ligjvënës të partisë, përfshirë udhëheqësin e partisë Nikos Michaloliakos, ishin fajtorë për udhëheqjen e një organizate kriminale, ndërsa të tjerët ishin fajtorë për pjesëmarrje në një organizatë kriminale.
Ndërsa vendimi u njoftua, përleshjet shpërthyen në një krah të një mitingu antifashist ku merrnin pjesë më shumë se 15,000 persona, jashtë gjykatës. Një grup i vogël hodhi shashka, ndërsa policia u përgjigj me gaz lotsjellës dhe i goditi me ujë.


Ndër 68 të pandehurit në gjyq janë edhe 18 ish-deputetë nga partia e themeluar në vitet 1980 si një organizatë neo-naziste, që u rrit për t'u bërë partia e tretë më e madhe e Greqisë në parlament gjatë krizës financiare dekada të vendit.


Syri net
 
Private conversations
Help Users
    Top