• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Panik në Itali, shqiptari: Dua punë ose hedh pallatin në erë

braziljania

Anëtar i Nderuar
ITALI – Një emigrant shqiptar me qëndrim të rregullt në Itali ka sajuar dje një mënyrë proteste, e cila ka ngjallur panik në provincën e Saloros në Milano. Me një bombol gazi të cilës i kishte hapur rubinetin dhe po i afronte një mjet ndezës, në mes të natës, 31-vjeçari shqiptar ka dalë në ballkonin e apartamentit dhe ka kërcënuar se do të hidhte gjithçka në erë nëse nuk gjente një punë. Sipas hetimeve të para të policisë, mësohet se protagonisti i ngjarjes që shkaktoi panik në provincën e Milanos, është një emigrant 31 vjeç nga Shqipëria me qëndrim të rregullt në Itali, emri i të cilit nuk është bërë publik. Hetuesit thanë se shkak për veprimet e tij mund të jetë bërë humbja e punës nga shqiptari për disa muaj, qiraja e apartamentin e papaguar për muaj të tërë dhe mungesa e kursimeve dhe mundësive financiare për të ushqyer familjen e tij. Policia ka marrë lajmërim për ngjarjen dhe menjëherë është nisur në drejtim të vendit të ngjarjes ku shqiptari kishte organizuar protestën e tij në kërkim të një pune, duke alarmuar 12 familjet që banojnë në ndërtesën e rrezikuar nga shpërthimi. Pas gjysmë orë tratativa me policinë, ushtrinë e zjarrfikësit, shqiptari ka hequr dorë. Atij iu premtua një vend pune, por është denoncuar për prishje të qetësisë publike.
Gazeta Panorama*-*GAZETA SHQIPTARE ALBANIA - Gazeta shqiptare online
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Hallall!

Se na merziten keta plehrat! Ngelen duke i lene njerezit pa pune!

Ne kete rast e mbeshtes plotesisht personin ne fjale, se tek e fundit pune po kerkon! As po vjedh as po vret, po kafshet nuk degjojne!
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Hallall!

Se na merziten keta plehrat! Ngelen duke i lene njerezit pa pune!

Ne kete rast e mbeshtes plotesisht personin ne fjale, se tek e fundit pune po kerkon! As po vjedh as po vret, po kafshet nuk degjojne!

i the komplet fjalet e babit tim moj..sapo i tregova :D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
i the komplet fjalet e babit tim moj..sapo i tregova :D
Jam kundra dhunes ne pergjithesi, por ne kete rast ja mbeshtes e ja shtyj veprimin personit!
Ketu kane filluar rrymat xenofobe ne mase dhe c'do gje e keqe qe ndodh identifikohet me emrin SHQIPTAR!
Vrasin rumenet, faji i vete shqipeve; vjedhin marokenet, faji i vete shqiptareve: po zatene se as gjeografi nuk dine injorantet!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Eh po nuk ju pelqen keshtu ketyre e duan me te ngjeshur debilet

Bravo per kurajon qe tregoi
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
kta italiont spo mujn me gjet pun per veti e le mo kta t'hujt:(...gjynah i shkreti ky njeri, m'vjen keq shum..
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Po mire mo mire ,por nuk eshte kjo rruga e kerkimit te punes. Ishalla nuk perfundon ne burg thuaj.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
mire beri....sa te jemi te shkuar nje lloj dhe te vlersuar nga te huajt...:(
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
kta italiont spo mujn me gjet pun per veti e le mo kta t'hujt:(...gjynah i shkreti ky njeri, m'vjen keq shum..

Italianet nuk gjejne pune per mend e kokes se pune ka me gjyma per ata!
Ata i duan punet ne orarin qe i do qejfi atyre, si te duan ata...Nuk e shtrojne kurrizin si shqipet!

Ne ndonjehere (si ne kete rast) jemi preh e racizmit!

Imagjino ne c'gjendje te ngushte ishte personi ne fjale se nuk gjen pune:(
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
Italianet nuk gjejne pune per mend e kokes se pune ka me gjyma per ata!
Ata i duan punet ne orarin qe i do qejfi atyre, si te duan ata...Nuk e shtrojne kurrizin si shqipet!

Ne ndonjehere (si ne kete rast) jemi preh e racizmit!

Imagjino ne c'gjendje te ngushte ishte personi ne fjale se nuk gjen pune:(

ka qen e vertet kjo gjo ma heret, n'disa raste osht halo e vertet, por me te vertet ka shum kriz momentalisht, kta shohin njerz qe arrin nga ku me dit kah e ja marrin punen ktyne...un si kosovare bohna shum nervoz nqs ni anglez ose gjermon vjen n'Kosove e vjedh punen bashkatdhetarve t'mij poi qe puna (dinjitoze) osht e drejt e qdo njeriut nuk diskutohet dhe qe nganjeher t'hujt ktu n'Itali (sikur n'shum shtete tjera) jon preh e racizmit as kjo nuk diskutohet..
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
ka qen e vertet kjo gjo ma heret, n'disa raste osht halo e vertet, por me te vertet ka shum kriz momentalisht, kta shohin njerz qe arrin nga ku me dit kah e ja marrin punen ktyne...un si kosovare bohna shum nervoz nqs ni anglez ose gjermon vjen n'Kosove e vjedh punen bashkatdhetarve t'mij poi qe puna (dinjitoze) osht e drejt e qdo njeriut nuk diskutohet dhe qe nganjeher t'hujt ktu n'Itali (sikur n'shum shtete tjera) jon preh e racizmit as kjo nuk diskutohet..

mire mi mire, normale...po ne kete rast po diskutohej buka e gojes, se kush po ja le shqipeve te shkrete punen dinjitoze:)
keta edhe per pastrues halesh nuk te fusin po te besh kerkese ne komune!
 
Top