• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Paraqitja e Shqiperise!

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Edhe prej gjermanëve nuk doli asgjë..., shpresat vazhdojnë!
Të shohim sonte Turqinë ........
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po më duket se akoma ka shqiptar që mendojnë që përfaqësueset tjera luajnë për ne. Duhet të i rikujtojmë vetës se secila luan për vete, ashtu si Gjermania sot.
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po më duket se akoma ka shqiptar që mendojnë që përfaqësueset tjera luajnë për ne. Duhet të i rikujtojmë vetës se secila luan për vete, ashtu si Gjermania sot.
Sigurisht, të tjerët u kënaqën, e ne erdhëm në këtë jetë!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Nuk po presim vetem ne.

Per momentin vetem Sllovakia e ka siguruar vendin e trete.

Njejt siq po presim ne keto ekipet qe po luajne tashme prinsin prej ekipeve tjera. Garant kane enderru qe Romania me barazu rezultatin sepse tashme do e kishin me shlire :gat:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Mjafton 1 gol Turqi...mos e mundoni veten kaq shume! :p
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Këta turqit si duket s'marrin vesh, njeriu i thot 1 gol, ata japin 2.

Pra, gjithëçka mbetet për mrekullinë e të nesërmes.

Sidoqftë, edhe nëse nuk shkojmë, shumë flm Kombëtares për prezentimin
krenar EURO 2016[/B, shpresojmë sukseset nuk do të mungojnë
në të ardhmen.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Plot surpriza ky Evropian...kujt mund t'ja priste mendja qe Turqit mund te benin 2 gola dhe qe Kroacia do rrihte Spanjen! Pra kurre si dihet, ka mundesi qe edhe Hungaria ta rrahi Portugaline! Ishalla o zot!
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Nesër na duhet të shpresojmë edhe më shumë se sa tani. Të besojmë më shumë se deri më sot. Më sa duket edhe Turqia luajti për vete dhe na kaloi.

Sllovakia 4 pikë (shkoi tutje)
Irlanda e Veriut 3 pikë (shkoi tutje)
Turqia 3 pikë, gol dallim -2, 2 gola të shënuar, 4 të pranuar
Shqipëria 3 pikë, gol dallim -2 1 gol të shënuar, 2 të pranuar.

Nesër luajnë:

Itali- Republikë e Irlandës ( Italia e ka siguruar kalimin tutje, nëse fiton luan kundër Spanjës në rundin tjetër, Irlanda ka 1 pikë, i duhet të fitoj me 1 gol dallim të na kaloj). Varianti që na mban në lojë, fitore ose barazim i Italisë.
Suedi-Belgjikë( Belgjikës i duhet fitorja, në variantin më të mirë edhe barazimi. Suedia me fitore 4:0 e largon Belgjikën nga kampionati dhe na qon neve tutje, çdo rezultat tjetër nga këto as që na kryen punë neve)

Grupi F ndërkohë është grup i çmendur ku secili mund të kalkuloj por asnjëri nuk e ka të sigurt as kualifikimin e as largimin.

Hungaria duhet të e mposht ose të barazoj me Portugalinë, në ndërkohë Portugalia me barazim mund të kaloj në pozitën e dytë ose të tretë, me fitore në të parën ose të dytën, varësisht nga skuadrat tjera.
Islanda duhet të e mposht ose të barazoj me Austrinë, varësisht nga rezultati i ndeshjes Hungari-Portugali. Në anën tjetër Austria duhet të fitoj më patjetër nëse dëshiron të kualifikohet.

Nesër do të shkrihet çdo gjë në fushë dhe jashtë saj, përveç këtyre 8 skuadrave që presin të marrin një biletë, pritjes i është shtuar dhe Turqia e Shqipëria, por më pak gjasa.

Zoti qoftë me ne
 
Last edited:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Ja cfare do te thote nje gol i shenuar:

Turqia: Goldallimi -2; 2 gola ka dhene dhe 4 ka marre; 3 pike
Shqiperi:Goldallimi -2; 1 gola ka dhene dhe 3 ka marre; 3 pike

Pra me Turqine kemi pike te barabarta, goldallim te barabart bile Turqia ka marre nje gol me shume se ne (ajo 4 e ne 3) por dhenja e golave i jep perparesi sepse ajo ka shenuar 2 gola e ne 1 :vape::vape:
 

Fly

Larguar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Ja cfare do te thote nje gol i shenuar:

Turqia: Goldallimi -2; 2 gola ka dhene dhe 4 ka marre; 3 pike
Shqiperi:Goldallimi -2; 1 gola ka dhene dhe 3 ka marre; 3 pike

Pra me Turqine kemi pike te barabarta, goldallim te barabart bile Turqia ka marre nje gol me shume se ne (ajo 4 e ne 3) por dhenja e golave i jep perparesi sepse ajo ka shenuar 2 gola e ne 1 :vape::vape:
tani kalojme prap ne ndeshjen me francen dhe me zvicren te shajme sadikun dhe gashin :D
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po nje mortje si hengri keta turqit dhe njehere qe duhet te benin dicka te mire se ben! lol

Sot e gjeten per te fituar xhanem!
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Vendndodhja
Hitler Land
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Per Shqiperine vendos gjithmone dikush tjeter... Edhe pas 600 vjet na fundosen "byrazerat".

Ishte kenaqesi Shqiperi,shihemi ne Boterorin Rus me kismet!
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Shumë interesant: gati se të njëtën kohë shënojnë edhe Islanda edhe Hungaria:

Hungaria - Portugalia 1:0

Islanda - Austria 1:0
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

A na ndihmojne ne keto rezultate o riki apo hic?
Sigurisht që po.


Si thojmë gjithnjë: e pabesueshme, por e mundur.
Portugalia dhe Austria duhet të humbin.

Si dhe më vonë Italia dhe Belgjia të fitojnë ose të luajnë baraz.
 
Last edited:
Top