• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Parlamentarizem apo Pordhlamentarizem?

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Kam ndijekur keto dite parlamentin Shqiptar dhe vertet mund te konsiderohet vazhdimi i nje telenovele te deshtuar qe zgjat pambarimisht dhe pa pike lidhje. Ku?
Ne te tera aspektet.
E fillojme me ate moral... e c'moral kur nje tufe idiotesh te pashkolluarish, matrapazesh, te degjeneruarit vetem moral nuk percjellin tek te tjeret (populli) por i fusin idene mases qe te jesh si keta Parlacomentaret duhet te jesh si ata ne cdo qelize.
Politik.... po ketu gargarisin gjithe diten a thua i zgjodhen te tera hallet politike te ketij vendi dhe tani do kalojne ne planin global me ideologjite e tyre shpellare dhe pa pike lidhje me ate qe mendojne se jane.
Ekonomik... ketu mund te argumentojme te tere dhe ta mbajme kete teme deri sa te na mbarohen ditet e perendise per te kuptuar konceptet ekonomike te ketyre Neologeparlamentareve tane qe nate e dite mendojne si te risin ekonomine e xhepit te tyre.

etj etj....


E hapa kete teme e te diskutohet per realitetin e perditshem qe na servilin keta degjenerata qe na perfaqesojne dhe te tallemi deri diku me pikpamjet e tyre. Lejohen cdo lloj komentesh por do u lutesha admineve ose moderatoreve te mos lejojne shume chit chate qe do ja humbasin konceptin temes.

Diskutim te kendshem.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Une nuk eshte se jam shume afer ngjarjeve politike andej,por nje dicka eshte lehtesisht e konstatueshme ne dy dekada e gjysem,deshira e rinise per te ikur,dhe jo vetem.
Ky parameter tregon pastertisht mjerimin e nje vendi qe menaxhohet ekstremisht keq politikisht e ekonomikisht,qe shihen vetem interesa kolltuqesh dhe tenderash me miq.
Nga shqiperia deshiron te ik intelektuali ,se nuk gjen veten dhe velrsimin e duhur qofte ekonomik qofte mundesia per te shpalosur vetveten e ti ne fushen ne te cilen ndihet i zoti dhe munde te kontriboje per komunitetin e me gjere.
As bujku apo cobani apo punotori i thjeshte,se ska asgje qe favorizon as kete sektor te punes apo bizneseve te vogla.

Pastaj sektori i taksapagimit sikur shqiperia full me shtrese te meseme e te pasur,(nderkohe dihet se si jane % me e madhe e popullsise)taksa qe rriten , rriten deri ne palc,frika e njerzve qe sdo ja dalin detyrimeve te muajit,ujit e dritave eshte dicka e trisht.
Tani keta derrat qe bertasin paralment,kur miratojne ligje dhe masat e shtimit te taksave ne shume dimensione,e kane pyetur veten cbehet per kete popull per shtim te vendeve te punes,te ardhurave familjare?
C"behet per sektorin e zhvillimit?
C"behet per sektorin e bujqesise? (pasi ne jemi pjeserisht nje vend bujqesore qe importojme lakra e domate se as ato si bejme vete).
PErfundimisht pervec betonizimit pa urbanistik ,pervec nje ndotje ajri ne qytet e medha ,pervec mungeses se ujit te pishem nuk shikoj shume gje te stimuloje masen Shqiptare te mos mesyje gjithnje rruget e botes.
Dhe si perfudnim nje pupull pa rini dhe qe rrit filiza qe deshirojne vetem ikjen,ai Komb eshte nje Komb i pa shpirt ne brnedesi i pa motivacion per te nesermen.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Si perfundim dolen ne ato qe priteshim, u rikthyem ne kohen e nje parti dhe populli rreth saj, te pakten kete sygjeron lideri yne pervers dhe diktatoruc. Ta gezojme nenen parti dhe lart e me lart ju o llumi i ketij vendi te mjere.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Kur ke opozite te deshtuar,normal qe nje parti do mbesi ;)

Kur keni kete mendje ta gezoni kthimin pas... ;) Gezuar o popull qe je mesuar vec te ta hypin. ;)
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Top