• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pas 10 vjetësh truri i njeriut ”do të dialogojë” me mendimet

d95b5eabbd7d6f6ebd2294d2b80fd855-640x360.jpg


Interneti i shqisave, teknologjia që ndërvepron me shikimin, dëgjimin, shijen, erën dhe prekjen do të bëhen realitet brenda vitit 2030, janë parashikimet teknologjike të kompanisë ”Ericsson”.

Brenda 10 viteve, në praktikë, duke përdorur trurin e njeriut si ndërfaqe, pajisjet elektronike ”do të dialogojnë” me mendimet tona, duke krijuar një formë të re të ndërveprimit.

Realiteti i shtuar dhe virtual, 5G dhe automatizimi do t’i japin një shtysë këtij trendi.

Forca lëvizëse do të vijë gjithashtu nga argëtimi gjithnjë e më i thellë dhe blerjet në internet, por edhe nga kriza e klimës dhe nevoja për të minimizuar ndikimin e saj në mjedis.

Një ide të asaj që na pret mund të kemi nga blerja e përfunduar disa javëve më parë nga kompania Facebook, i cili bleu kompaninë Ctrl-Labs, një startup që po studion se si t’i lejojë njerëzit të komunikojnë me kompjuterë përmes sinjaleve të trurit./ /os/ a.jor.

ATSH
 

Comments

Top