• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pasaportat më të fuqishme në botë, Shqipëria e fundit në rajon


Firma Arton Capital ka publikuar një renditje të pasaportave më të fuqishme në botë duke u bazuar në aksesin që kanë qytetarët e këtyre shteteve në shtetet e tjerë.

Përllogaritja është bërë në bazë të shteteve ku mund të hyhet pa vizë ose me vizë.

Në vend të parë renditen SHBA dhe Britania e Madhe që kanë akses në 147 shtete të botës.

Ato ndiqen nga Franca, Gjermani dhe Koreja e Jugut që kanë akses në 145 shtete të ndryshme.

Më pas vijnë Italia, Suedia, Danimarka, Singaporit,Finlanda, Japonia, Luksemburgu, Hollanda dhe Zvicra.

Shqipëria renditet e 41-ta në këtë renditje, një pozicion mesatar por gjithsesi i fundit në rajon.

Serbia renditet e 31, Greqia e 7-ta, Mali i Zi i 35-ti dhe Maqedonia e 33-ta.

Shqipëria ka akses në 91 shtete dhe nga vendet e Ballkanit vetëm Kosova renditet më poshtë, në vendin e 77-të duke patur akses në 41 shtete.

Situata e Kosovës kuptohet pasi ende nuk është njohur nga shumë shtete.
MAPO
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pasaportat më të fuqishme në botë, Shqipëria e fundit në rajon

o e shkreta kosov! kurr nuk e pat ni renditje ne vendet e para :_)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Pasaportat më të fuqishme në botë, Shqipëria e fundit në rajon

Se kisha menduar ndonjehere qe mund te kete shtete ne te cilat s'mund te hysh as me vize hmmm.
 
Private conversations
Help Users
    Top