• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Perendesha Hera

Lauri

Anunnak
Sapo hypi ne fron Zeus vendosi te martohej; Ai e kishte vene re bukurine e Heres nga qe me te kishte lidhje te fshehta me kohe. E denje pergjithcka te behej Perendesha e Hyjneshave. Hera jetonte e izoluar ne ishullin Euboea ne pranine e nimfave, dhe ishte shume e veshtire ti afroheshe sepse vezhgohej vazhdimisht.

zeus1.jpg


një dite te ftohet dimri Hera gjeti një zog qe dridhej nga te ftohtit, ajo e merr nga keqardhja dhe me perkeledhje e fut nen mantelin e saje per ta ngrohur.. Papritmas zogu u trasforuma ne një djalosh, te pashem dhe terheqes, i cili prezantohet si Zeusi. Ai i deklaron menjehere Heres dashurine qe ta martonte duke e bere gruaja te tij. Hera pranon, dhe dasma u festua ne Olimp ne pranine e te gjitha Perendive.

Tempulli i @Hera
era tem olim2.jpg


Martesa mes Zeus dhe Heres shpesh pershkruhet si një bashkim i lumtur; shume poet ia atrubuan Heres një xhelozi te forte ndaj Zeusit per te shpjeguar fenomentet e Parajses, duke qene keshtu, cifti suprem Hyjnor. Qelli nuk është gjithmone blu dhe i qarte. Me grindjet e tyre ata percaktonin uragane te dhunshem dhe ngricat e dimrit.

il-matrimoni-di-hera-e-zeus.jpg


Zeus kishte shume histori dashurie me nimfat dhe me grate adam-ite (femrat toksore); edhe se keto lidhje ishin simbolike, thjeshte per te tregur qe toka duhej te fekondohej, dhe kishte nevoje edhe per reshjet... (acarimet e Heres nga xhelozia qe shkaktonin prishjen e motit).

hera olimp3.jpg


një prej grindjeve qe shpertheu menjehere pas dasmes, Hera shume e irrituar braktis Olimpin dhe iku në ishullin Euboea per t'u ngushëlluar nga nimfet. Nderkohe, Zeusi nuk mund te gjente paqe me shperthimin e gruas se tij dhe, nuk mund te jetonte dot pa te, Ai sajoi një loje. Zeus zbriti nga malet dhe perhap fjalen e dasmes se tij te ardhshme me një nimfe te bukur nga fshati. Zeus beri një grua prej druri, e veshi me rroba te lezetshme dhe shume te bukura si një nuse, i jep edhe fryme qe ti ngjaje një femre te vertete. E vuri në një karrocë dhe u dha urdher qe te pershkonin pergjate te gjitha rrugeve te ishullit, duke shperndare fjalen ne publik per nusen e re te Zeusit.
Lajmi mori dhene. Hera nga xhelozia mori rrugen menjehere drejt karavanit ku ndodhej kjo nusja e re, dhe hyp mbi karroce per te pare nusen rivale. Ja shkyen te gjitha rrobat e trupit, dhe pa qe e gjitha ajo ishte vetem një kukull prej druri. E gjithe kjo, një loje e bere nga burri i saje Zeus.
Hera kuptoj menjehere leksionin qe i dha i shoqi, qeshi me te madhe pas ati acarimi qe kishte, dhe kthehet ne paqe tek Zeus ne Olimp prane Tij.

zeus2.jpg

by Lauri Anunnak
@Hera ❤ i kemi rrenjet larg ne kohe :)
 
Last edited:

Darius

DENY IGNORANCE
Me pelqen shume pozitiviteti qe rrezatoni ne forum Hera dhe Lauri.
Nese dy njerez e respektojne me te vertete njeri-tjetrin, ata afrohen edhe me shume, qe une e shikoj tek Ju te dy.
Kur ti e ndjen veten te lumtur, ke arritur sigurimin. Idiotet bejne krejt te kunderten, ata nuk e lene te qete njeri-tjetrin duke e lodhur e merzitur, duke mos lene asnje hapesire. Dashuria e vertete sjell liri, dashuria e forcon afersine, i jep kuptim jetes.

E rendesishme është qe ta pranoni njeri - tjetrin per ate qe jeni.

Darius
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Me pelqen shume pozitiviteti qe rrezatoni ne Fv Hera dhe Lauri.
Nese dy njerez e respektojne me te vertete njeri-tjetrin, ata afrohen edhe me shume, qe une e shikoj tek Ju te dy.
Kur ti e ndjen veten te lumtur, ke arritur sigurimin. Idiotet bejne krejt te kunderten, ata nuk e lene te qete njeri-tjetrin duke e lodhur e merzitur, duke mos lene asnje hapesire. Dashuria e vertete sjell liri, dashuria e forcon afersine, i jep kuptim jetes.

E rendesishme është qe ta pranoni njeri - tjetrin per ate qe jeni.

Darius
@Darius Te kishe qen dhe ti qeros do te kisha propozu vet 😛💋
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Me pelqen shume pozitiviteti qe rrezatoni ne Fv Hera dhe Lauri.
Nese dy njerez e respektojne me te vertete njeri-tjetrin, ata afrohen edhe me shume, qe une e shikoj tek Ju te dy.
Kur ti e ndjen veten te lumtur, ke arritur sigurimin. Idiotet bejne krejt te kunderten, ata nuk e lene te qete njeri-tjetrin duke e lodhur e merzitur, duke mos lene asnje hapesire. Dashuria e vertete sjell liri, dashuria e forcon afersine, i jep kuptim jetes.

E rendesishme është qe ta pranoni njeri - tjetrin per ate qe jeni.

Darius
@Darius ...flm cdo gje ka bukurine e saj dhe ketu del sepse ne jetojme jashte forumit lidhjen tone ....thjesht vendosem ta publikojme qe mos te kete keqkuptime .....ajo qe na lidh është liria 100% mes nesh ne cdo ane ....largesia na lidh me shume ....kemi pranuar njeri tjetrin ashtu sic jemi.
 
Mos mi sulmo se mkan hy ne zemer si cokollata Raffaello 😍
Kurse un po
E kisha serjozisht ahahahaha
Jo mi se nuk ngacmoj njeri une

Une thjesht them ate qe mendoj.

Une them qe se kane me verte sepse e para nuk jane 17 18 vjecare te bien ne dashuri kaq shpejt dhe tjetra shoku im Lauri para 1 jave me dha pershtypjen qe ishte shume i dashuruar me mbretereshen e tij. Ndoshta ndonje pelqim a flirtim mbase.

Mgjate njerez jeni te lire te beni cte doni packa cmendoj une.

Hajd urime qofte kjo dashuri e juaja me e gjate se covid 19!
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Jo mi se nuk ngacmoj njeri une

Une thjesht them ate qe mendoj.

Une them qe se kane me verte sepse e para nuk jane 17 18 vjecare te bien ne dashuri kaq shpejt dhe tjetra shoku im Lauri para 1 jave me dha pershtypjen qe ishte shume i dashuruar me mbretereshen e tij. Ndoshta ndonje pelqim a flirtim mbase.

Mgjate njerez jeni te lire te beni cte doni packa cmendoj une.

Hajd urime qofte kjo dashuri e juaja me e gjate se covid 19!
It's always a game.
Preferoj dashurine e tyre se sa deliret e asajt tjetres lol
Un po rash ne dashuri do ju sjell vetem nudes qe te keni per çfarë te flisni dhe tme mbyllni ne ndonje spital psikiatrik dhe me pas te hidhni celsin 😂
Vetem qe sme merr njeri persiper mu lol vetem @Darius pati guxim 😛
 

Lauri

Anunnak
Jo mi se nuk ngacmoj njeri une

Une thjesht them ate qe mendoj.

Une them qe se kane me verte sepse e para nuk jane 17 18 vjecare te bien ne dashuri kaq shpejt dhe tjetra shoku im Lauri para 1 jave me dha pershtypjen qe ishte shume i dashuruar me mbretereshen e tij. Ndoshta ndonje pelqim a flirtim mbase.

Mgjate njerez jeni te lire te beni cte doni packa cmendoj une.

Hajd urime qofte kjo dashuri e juaja me e gjate se covid 19!
Marla, mike ime e vjetër ne kohë, mesa duket nuk ke lexuar rregullisht kohen time me Mbretëreshën Desa. E kemi thënë disa herë që nuk njihemi me Desen përtej platformës se forumit nga ana sentimente.
Gjithcka mbrenda respektit reciprok pa kaluar me tej lojes. Ne u argëtuam në lojen e çiftzimëve, besoj edhe ju që na ndoqët. :)
 
Marla, mike ime e vjetër ne kohë, mesa duket nuk ke lexuar rregullisht kohen time me Mbretëreshën Desa. E kemi thënë disa herë që nuk njihemi me Desen përtej platformës se forumit nga ana sentimente.
Gjithcka mbrenda respektit reciprok pa kaluar me tej lojes. Ne u argëtuam në lojen e çiftzimëve, besoj edhe ju që na ndoqët. :)
Lauri është e drejta e gjithesecilit nga ne te beje çfarë i do kokrra e qejfit te vet. Besoj jemi te gjithe maxhorene per kete gje.

Ndjese nese u tregova e pa takt.

Perqafime virtuale.
 

Vajza

chupachups 🍭
Staf në FV.AL
Marla, mike ime e vjetër ne kohë, mesa duket nuk ke lexuar rregullisht kohen time me Mbretëreshën Desa. E kemi thënë disa herë që nuk njihemi me Desen përtej platformës se forumit nga ana sentimente.
Gjithcka mbrenda respektit reciprok pa kaluar me tej lojes. Ne u argëtuam në lojen e çiftzimëve, besoj edhe ju që na ndoqët. :)
Per Desen e dija se e keni loje , duam te dim a është e kjo loje ?
 

Lauri

Anunnak
Per Desen e dija se e keni loje , duam te dim a është e kjo loje ?
E njëjta pyetje si atëherë më Desen. Jeni kurjoz për të dini gjërat përtej monitorit në jetën private :)

Me @Desa kemi qëndruar në loje në mënyrë kaq përfekte saqë ju të gjithë menduat që kemi diçka reale vërtetë :)
Dhe kishit të drejtë them, pasi i kam shkruar me pasion sikur të ishim vërtetë dy të dashuruar :giggle: .

Me ❤ @Hera nuk bëj lojra. Kaq për ju.;)
 
Last edited:

Vajza

chupachups 🍭
Staf në FV.AL
E njëjta pyetje si atëherë më Desen. Jeni kurjoz për të dini gjërat përtej monitorit në jetën private :)

Me @Desa kemi qëndruar në loje në mënyrë kaq përfekte saqë ju të gjithë menduat që kemi diçka reale vërtetë :)
Dhe kishit të drejtë them, pasi i kam shkruar me pasion dikur të ishim vërtetë dy të dashuruar :giggle: .

Me ❤ @Hera nuk bëj lojra. Kaq për ju.;)
Atehere e dija , thjesht sepse pak e njoh Desen e pertej forumit :) . Me vjen mire qe jeni bashk me Hera , mos mu drejto me ju por me ti , pasiqe ktu te flas vete un . Nuk dua te di çfarë behet pertej monitorit nuk e kam ndermend , mora guxim pyeta nga fjalia e Heres kaq :) .te kerkoj ndjese nese te shqetsova . Mbremje te bukur.
 
Top