• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pershndetje Juristat/e e forumit ..:)

ReNdEx

Interist Forever
Nje pyetje kisha une ekzistojn avokatet ne vendin ton qe te ushtrojn profesionin dhe jasht shqiperis??

Dhe nese me ndimon ndonjeri me informaconet lidhur mbi explusin ne greqi ? Per te me then se cfar proceduar ndiqen per ta hequr expulsin??

Do ju isha mirnjohes per cdo info qe do me sillnit ..

Ju Faleminderit per mirkuptimin... :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pershndetje Juristat/e e forumit ..:)

Kjo nuk varet vetem nga deshira e Avokateve por varet edhe nga Ligjet e nje vendi se a lejojne dhe cilat jane menyrat per te ushtruar Avokaturen ne nje vend tjeter.

Nuk e di cilat jane ligjet greke ne kete drejtim, por kam pershtypjen, se per te ushtruar Avokaturen ne Greqi duhet te jete i licencuar nga organet kompetente Greke dhe se cilat jane obligimet qe dalin nga legjislacioni grek nuk e di.

Lidhur me debimin (nese e ke fjalen per te) kam pershtypjen se me mire do ishte te kesh avokat nga vendi me te cilin e ke kete telash.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pershndetje Juristat/e e forumit ..:)

Une se di nese hiqen... sepse nje kusheri i imi i ka keshtu
Dhe ska bere dot asgje
Sdi kush i keshilloi te nderronte emer sepse pastaj sdo e dinin kush ishte.
Dhe harxhoi gjithe ate kohe me pashaporta dhe ne fund ngeli serish..Bahhh si i ben keto robi duke ditur
qe cdo ndryshim rregjistrohet :D
Keshtu qe ti mos bej ndponje budallek te tille.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Pershndetje Juristat/e e forumit ..:)

Une se di nese hiqen... sepse nje kusheri i imi i ka keshtu
Dhe ska bere dot asgje
Sdi kush i keshilloi te nderronte emer sepse pastaj sdo e dinin kush ishte.
Dhe harxhoi gjithe ate kohe me pashaporta dhe ne fund ngeli serish..Bahhh si i ben keto robi duke ditur
qe cdo ndryshim rregjistrohet :D
Keshtu qe ti mos bej ndponje budallek te tille.
Besoj se hiqet por kam pershtypjen se duhet te shkosh vet ne greqi te marresh avokatin e te paraqitesh ne gjykat ta heqin se me pashaport fallco esht ndluar dhe per nje vit i vun explus por qe te mbyllesh si ceshtje duhej te paraqiteshe atje me avokat .. :D

Une sbej gje se jam ne rregull nga cdo ane skam probleme :D Po e kam per nje tjeter :)

Flm Nicktjeter :D
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pershndetje Juristat/e e forumit ..:)

Nuk te leverdis te instruktosh nje avokat ne Shqiperi per ceshtje ne gjykatat greke. Secila ceshtje ka rrethana e vecori ndryshe nga te tjerat keshtuqe per te dhene nje opinion te sakte duhet te dihen te gjitha detajet e ceshtjes.

Por, nese personi ne fjale tashme ka documenta te rregullta, dhe deshiron vetem te vizitoje shtetin Grek, mund te shkruaje nje leter apeli ambasadorit Grek ne Shqiperi, edhe mund ta konsiderojne.

Ne mos gabofsha, anetari Diku Diku praktikon ne Shqiperi, ndoshta mund te te ndihmoje.
 
Top