Peshëngritje, Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

ida angel

:)
V.I.P
Antalia, 12 prill 2012, NOA- Peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj është shpallur kampion i Europës duke lënë pas gjithë peshëngritëssit e vendeve të tjera që garonin përkrah tij.
Erkand_Qerimaj.jpg

Siç informon agjencia e lajmeve noa.al, Qerimaj ka arritur të ngrejë 158 kilogramë në stilin e shkëputjes, 348 kilogramë në dygarësh dhe 190 kilogarmë në stilin e shtytjes.

Në garën e cila zhvillohej në Antalia, Qerimaj mori medaljen e Arit në shtytje dhe dygarësh.

Sakaq ai u shpall nënkamopin Europe në stilin e shkëputjes, duke ngritur kështu edhe njëherë lart flamurin e Shqipërisë.

a.y/noa.al
 

S1lence

Anëtar i ri
Titulli: Peshëngritje, Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

Me te vertet per tu pergezuar erkandi per pasionin qe ka ...pasi sic e dime qe kushtet financiare jane shume te veshtira per kete sport ne shqiperi ,
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Peshëngritje, Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

Urime ...
529968_428518543841732_100000507711217_1701339_840520995_n.jpg
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Peshëngritje, Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

hajdeeeeeeeeeeee Shkodraaaaaaaaaaa :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Peshëngritje, Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

Duke ndjekur lajmet, qelloi nje moment qe kamera u fokusua tek fytyra e tij....ufff mi non, ca sysh qe kishte ky :)
 
Top