• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Lauri

Anunnak

Gjatë seancës plenare të Parlamentit u fol edhe për etikën në komunikimin publik të deputetëve. Vetë Kryeministri Rama sfidoi opozitën të gjente qoftë edhe një rast ku ai e kishte tejkaluar cakun. Duke harruar se një gjë të tillë e kishte bërë vetë pak minuta më parë.
Ndryshe nga pjesa tjetër e opozitës, Fatmir Mediu zgjodhi të qëndronte pak më gjatë dhe priti rrufetë e Kryeministrit.
Nga foltorja e Parlamentit, shefi i Qeverisë foli edhe për etikë, me mendimin se vetë nuk e kishte shkelur kurrë.
Vetëm pak minuta më parë, i ishte hakërryer kreut të republikanëve me këto fjalë.
Ishte po i njëjti Kryeministër që gjatë debatit me opozitën, nuk pati ndonjë problem etik të fliste në sallën plenare të Parlamentit për organe gjenitale e viagra, ndërsa krahu i tij vërtitej përpara kamerave në mënyrë elokuente.
Ndërsa kur rivali i tij ish-kryeministër ndodhej në foltoren e Kuvendit, pas kurrizit të tij, Rama që pretendon se nuk e shkel kurrë etikën, ndante me ministrat një seri epitetesh për Berishën.
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Te gjithe derrat nje turi kane...
Me jane neveritur politikanet Shqipetare,sepse e kane bere ate vend te flitet cdo lloj gjuhe rrugesh ne cdo institucion.
Kur flitet ajo lloj gjuhe ne parlament,ca do presim nga keta cerrat e vegjel.
Mjere Shqiperia ne dore te kujt ka rene ...:titanik:
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

he more se nuk i paska thene ndonje gje te madhe po he se ashtu eshte idioti por ja qe te ul ne nivelin e tij dhe nga experienca te mund dhe te nxjerr nje video tille te besojme qe kjo qeveri nuk eshte duke punuar se dime akoma punon apo jo dime qe eehste vetem 7 muaj dhe ja opozita nuk mundohet te rregulloje dicka por te prishe ate qe po ben ai tjetri
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

te verteten ka thene.....dhe avash ABC se iu zhvirgjeruan veshet....

Sala ka 23 vjet qe po ja leron nenen ketij vendi dhe ju ngelet tu e thirr o bab me bab gjalle

pastaj edushka pa mikrofoni e goje ka folur....kta te abc edhe buzet te lexojne lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Yyyyyyyyyyyyyyyyyy sa te avancuar e kemi fjalorin e fyerjeve shqip-shqip ::kafe::
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

pse gjuhet e tjera thua e kane te cunguar?
Ku di une!
 
Pe: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Paska fole per etike ky???
Nncncncncncnc, ky me gjithe deputetet e PS bashke me salul berashen me deputetet e pd kane aq shume etike saqe nga hundet ju del!
 

Opozitari

Antar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Vetem "psikopatet" qeshin me fjalorin e psikopatit.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

e mire se ke kohe te mesosh po he :p

mos u merzit
Po jo moj se s'merzitem une nga mesueset e mira :respekt:
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Po ky i qmenduri qe degjon veten kur flet me aq vemendje sa harron edhe qfare eshte duke folur nuk i zihet per te madhe....

Plotesishte me merite keni nje psikopat ne kryeteqeverise/
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Po ca etike te kene Sala dhe Edi....njeri qe merret me thashetheme histerike dhe tjetri e dim.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Si shume i irrituar me duket Kryerilindasi. Nuk i bejne me efekt ilacet qetesues qe merr?

Jo per gje, se kemi frike na ben ndonje te pabere, si miku i tij i vjeter, Ardian Klosi, e na le Rilindjen ne mes...

hajduti
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Hajduti mireseuktheve ne forum
Sa per ceshtjen ne fjale
Njeri m.. e tjetri k... jane po he
Se edhe sala nuk thote me pak
Mos u beni selektiv ne te degjuar te pakten
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Flm, por Monique,

Une kam vite qe kam thene qe ky njeriu ka probleme mendore dhe qe eshte shume i rrezikshem per vendin.

I paqendryeshem ne profesion, i paqendrueshem ne familje, i paqendrueshem ne sjellje do jete edhe i paqendrueshem ne politike. Ne njeri i tille ka prirje konflikuale, sjell pasiguri, paqendrueshmeri dhe duke mbledhur te gjitha krjon dhune. Nje kryeminister qe nuk kontrollon veten e tij, nuk mund te mbaje vendin nen kontroll.

Bota e brendshme e njeriut eshte pasqyra e jashtmet e veprimeve te tij.


hajduti
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Hajduti me thuaj ne keto 23 kush ka qene ai lider "i sakte" qe na ka drejtuar?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Hajduti me thuaj ne keto 23 kush ka qene ai lider "i sakte" qe na ka drejtuar?

Sa gabim eshte qe ta jutifikojme sjelljen e keqe me argumentime jashte teme!
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Etika ne parlament shqiptar eshte sikur ndershmeria ne shtepi publike.
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Kam pare ne parlamente te botes se qyteteruar qe kane heq kepucen e kane gjujt njeri tjetrin. Por dhe kur e kane bere kane pas fisnikeri/qytetari kurse keta jane te gjithe halabake pa edukate as kane norma miresjellje as kane edukate qytetarie sepse jane te gjithe katunare. Nuk habitem fare madje as nuk i shof fare skam kohe per te humbur.
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Kam pare ne parlamente te botes se qyteteruar qe kane heq kepucen e kane gjujt njeri tjetrin. Por dhe kur e kane bere kane pas fisnikeri/qytetari kurse keta jane te gjithe halabake pa edukate as kane norma miresjellje as kane edukate qytetarie sepse jane te gjithe katunare. Nuk habitem fare madje as nuk i shof fare skam kohe per te humbur.
Po ndodhin te tilla raste vetem ne asnje parlament te botes nuk besoj se do te degjosh qe permenden gruaja femija qika motra non stop ...
Problemi ne skenen politike shqiptare eshte se nese do me u marr me politike duhet me llogarit se secili deputet ulet ne foltore edhe te permend familjen e ska kush merret me te per shpifje.

Qa dmth nje prind femise se vet kur diskutohet ne parlament e degjon kryeministrin tu fol asi fjaleve pastaj replikat tjera ...Cili kryeminister i fol ashtu nje femre sikur i foli Jozefina Topallit vetem nje idiot qe eshte mesuar me rreh femrat sikurse ai...
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Po normal sepse asnji smerret me jeten personale te tjetrit nuk zhvendosin vemendjen nga ana profesionale ne ate personale.

Ketu ne Shqiperi grate ne politike flasin si burrat dhe burrat politikane shajne si femrat e rrugeve dhe kjo vjen nga edukata qe kane.
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Po normal sepse asnji smerret me jeten personale te tjetrit nuk zhvendosin vemendjen nga ana profesionale ne ate personale.

Ketu ne Shqiperi grate ne politike flasin si burrat dhe burrat politikane shajne si femrat e rrugeve dhe kjo vjen nga edukata qe kane.
Ti je nder personat qe e njef realitetin shqiptar ma mire se kushdo ,ska ma keq se me degju nje femer qe qirret si mashkull ,e mashkull qe si pederast shan ne foltore edhe pergojone sikur grate e keqija...
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ti je nder personat qe e njef realitetin shqiptar ma mire se kushdo ,ska ma keq se me degju nje femer qe qirret si mashkull ,e mashkull qe si pederast shan ne foltore edhe pergojone sikur grate e keqija...
edhe une qi ashu menoj....ca ti bosh sal berishes e mul noka apo mesila doda ,,,lere pastaj ate bregun

te besoj vlla , ndajme te njejtat shqetesime
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ke harru Mimi Kodhelin qe i duket zeri si Elton John
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ke harru Mimi Kodhelin qe i duket zeri si Elton John
ahhhhh po e vertet,,,,shume melodioz

te bo me e degju me endje

prape te bashkangjitem
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Etika e komunikimit eshte e domosdoshme. Gjynah qe nuk trajtohet me seriozitetin e duhur. Diskutimet e debatet jane te shendetshme per njeriun e kultivimin e tij, por per fat te keq, ne nuk dijme te diskutojme e as nuk duam qe te mesojme. Pikerisht per kete arsye kemi dekada ne harrese.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Sali Berisha ka te drejte kur thote qe Edi Rama me deputete te tij duan te bllokojne fjalen e lire te opozites

Mua nuk me ben aspak pershtypje deputetet PS sepse i njoh mire se kush jane, i njohin dhe te tjere me ato qe kane pare, por nuk mund te lejohet kete rrugaceri qe duan te shkaterrojne Shqiperine per interesat e tyre mafioze.

Po keshtu eshte kur Prokuroria ka mbajtur te mbyllura dosjet e banditeve te PS duke i dhene mundesi te hyjne ne Parlament ....

Turp mbi te gjitha per ata/ato qe nuk e denojne kete fjalor!
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Hajduti seriozisht i ke kto qe thua?https://www.youtube.com/watch?v=AA53n1bjJyo&feature=youtube_gdata_player

Te duket qe nje ish kryeminister qe ka share me liber cdo kend sot na ben moralet e rradhes
Vertet mendon se dosjet e deputeteve te Ps jane te bllokuara?
Po e kupton rendesine e kesaj qe thua?
Po e kupton se ky eshte nje krim i paster
Dmth saliu qenka bashkpuntor ne nje tjeter krim ...fshehje e krimeve nga deputete te Ps?
Sa kontradikt ka ne kete vend...deri kur?
Deri kur ne te gjithe te heqim dore nga mitet e te kerkojme me te miren per veten e per vendin tone!!!!

Zgjohuni boll i bete fresk atyrw qe po ju marrin frymen
E nese keni interesa personale...epo mbylleni gojen ...
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Pse nuk I hapi dosjet Berisha kur ishte ne qeverisje?
 
Top