• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Qe taulant balla eshte marre me prostitua, e di i gjithe Librazhdi. Qe motra e tij eshte Kurve, e dine mire ne Tr.

Ne fakt bashkohem me ju, nuk kishte se perse ta thonte ne parlament!
e boll tashi....se ngeli ndershmeria ta ndash ti
mos u beni patetik
une e njoh ate dhe nuk eshte kurve hic....ose nuk kemi koncepte te njejta mbi kete term

e sot eshte e martuar me femije ....
Edhe per Argiten e djegme kshu thote qe kalamonin e fundit e ka me lul bashen....he do me thush qe jo?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Edhe une e njoh, bjonde simpatike ;) ndoshtta mund ta njoh me mire se ty!

Ne fakt djali i ka ngjare Lulit! Hahaha ;)
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

hahahahahha lere se po dyshoj fort

ke pas gje shpine te ministria jashtme ti??? :p

PS: boji te fala kur ta shofish
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

qyqa ket per cunin e Gites qenka e re ...duhet ti ndjek shpesh thashethemet e vipave ...
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Po priftin me barre kush e la?
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

qyqa ket per cunin e Gites qenka e re ...duhet ti ndjek shpesh thashethemet e vipave ...
e re kjo??? asaj po i bohet kalamoni per ushtar....po cun apo goce e ka se se mbaj mend

se ky hajduti po bo mjergull kot me duket
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Mi bej te fala Dhimitrit, e pyete me stil kur do te iki ne Greqi ??? ;)
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament
Sala fyen dhe shpif per Edi Ramen ne Parlament me fjalor rrugesh.
PO kush eshte ne te vertete skizofren e bipolar?
اfarë është Skizofrenia?

Skizofrenia është një formë e përsëritur dhe shpeshherë kronike e sjelljes anormale që i referohet asaj që shumë prej nesh e quajmë "çmenduri".

Psikiatri zviceran, Eugen Bleueler, ka qenë ai që ka përdorur për herë të parë nocionin "skizofreni", fjalë kjo e cila vjen nga greqishtja dhe do të thotë "shpirt i ndarë".

Skizofrenia është një sëmundje e rëndë mendore që prek rreth 1% të popullsisë së botës. Mendohet që simptomat janë pasojë e një disbalance biokimike në tru. Kërkimet e fundit tregojnë që skizofrenia rezulton nga një defekt i zhvillimit fetal të trurit, pasojat e të cilit shpërthejnë në formën e sëmundjes në adoleshencën e vonë. اrregullimi karakterizohet nga deluzione, haluçinacione, çrregullime të të menduarit dhe komunikimit. Skizofrenia përbën një patologji të trurit e cila ndikon në aftësinë e individit për të dalluar atë çka është reale dhe atë çka jo.

Simptomat karakteristike

Dy (ose më tepër) nga simptomat e mëposhtme, prezente në një pjesë kohe rreth njëmujore (ose edhe me pak) janë të mjaftueshme për të përcaktuar pacientin si skizofren:

Simptomat pozitive përfshijnë:

1 - Mendime dhe fjalime të çrregulluara (si mendimet dhe fjalimet pa lidhje të Salës)

2 - Halucinacione, si dëgjime të zërave apo tingujve (si vegimet, letrat në vrimat e shkëmbinjve në Malin e Dajtit, Bekimi Hyjnor i Salës ... ).

3 -- Deluzionet (deluzionet nga shokët e idealeve; Hajdari, Fevziu, Zhulali ...)

4 - Iluzionet (autostrada Tiranë-Pekin, rekordet tij të notit, Shqipëria e Dyta pas Gjermanisë, shqiptarët janë norvegjezët e Ballkanit, dy gjysmat e tjera të jetës së tij...)

Simptomat negative përfshijnë:

1 - Nevojë për t'u ndier të mbrojtur (200 badigardët që e ruajnë, antiplumbi që nuk e ndan asnjë herë në daljet në publik, zbulimi i shpeshtë i armiqve të vet, ...)

2 - Pamundësi për t'u përqëndruar (gjestikulacionet dhe mimika e fytyrës, hidhet degë më degë pa u përqëndruar tek subjekti i fjalimit, ...)

3 - Humbje e funksioneve normale (...)

Kohëzgjatja

Shenja të vazhdueshme të shqetësimeve duhet të jenë shfaqur gjatë 6 muajve të fundit. Kjo periudhë 6-mujore duhet të përfshijë të paktën një muaj që nga shfaqja e simptomave nga grupi A (faza aktive e simptomave) dhe mund të përfshijë periudha të simptomave, si fazën aktive të keqësimit ose fazën e shfaqjes së simptomave pozitive (d.m.th. përmirësim në funksione të ndryshme).

Këto simptoma mund të jenë të njëjta me sëmundjet e tjera mentale siç janë çrregullimi bipolar dhe çrregullimi skizoafektiv apo mund të jenë rezultat i ndonjë problemi fizik. Psikiatrit dallojnë gjatë diagnozës se skizofrenisë disa prej simptomave pozitive dhe negative.

Shkaqet e Skizofrenisë

Shpeshherë simptoma të ngjashme me skizofreninë ndodhin edhe në patologji të tjera si psh: sëmundja e Huntigtonit, sëmundja Wilson, në epilepsi, encefalite, meningite, në Sklerozën Multiple etj. Diagnoza e skizofrenisë së vërtetë vlerësohet atëhere kur janë përjashtuar këto sëmundje si shkaktare të mundshme të simptomave psikotike.

Gjenet dhe Trashëgimia
Aktiviteti i neurotransmetuesve është i kontrolluar nga gjenet në një shkallë të gjerë. Ka evidenca mjaft të qarta që tregojnë se janë pikërisht këto të fundit të përfshira në patogjenezën e skizofrenisë. Studimet tregojnë që ka rreth 10-15% mundësi që të zhvillohet sëmundja nëse një nga prindërit ose vëllezërit /motrat është diagnostikuar me skizofreni. Nëse të dy prindërit janë skizofrenë, atëhere risku rritet në 40-50%. Për nipërit dhe mbesat e një pacienti me skizofreni risku për të zhvilluar sëmundjen shkon rreth 3 %.
Këshillimi gjenetik ndihmon në llogaritjet e riskut për të afërmit e pacientëve skizofrenë.
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Mi bej te fala Dhimitrit, e pyete me stil kur do te iki ne Greqi ??? ;)
na mo na se po ja fut kot tashi ....hahahahhahahahah

dimitrula mu jassu hahahahahhaha
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

I paska dal nami i keq ksaj motres se Taulant Balles, mbase per faktin e gjith Celinave, Birkinave qe ka dhe 'shpenzimeve' te tepruara te saj. Si gjithmone pyetja qe ben Shqiptari ne kte rast eshte: Ku i gjen gjith ato leke? Dhe fillojne pastaj me hamendesimet e tyre...mbase!
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

I paska dal nami i keq ksaj motres se Taulant Balles, mbase per faktin e gjith Celinave, Birkinave qe ka dhe 'shpenzimeve' te tepruara te saj. Si gjithmone pyetja qe ben Shqiptari ne kte rast eshte: Ku i gjen gjith ato leke? Dhe fillojne pastaj me hamendesimet e tyre...mbase!
shiko se e bome personazh kot tashi kete vajzen

edhe ne eshte ashtu i lumte se te veten ka dhene dhe kujt borxh sia ka marre...kush jemi ne te gjykojme si e qysh e perdor veten dikush
kot fare tashi..puritanet e medhenj juve

dhe sa per shpenzimet ...(qe se di ca jane kto celina e birkina....) ca po ju duhet ku i gjen leket

ju prish pune leku qe harxhon kjo tipja , e harroni vrasjet e gerdecit per djalin e saliut
harroni mijra euro per nje firme te babit qe i keni te filmuara
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Monique e ki bere gjuhen si te kryemintrit tani. hahahaha
Po te lexoja edhe mendoja se garant shkruan nga bronksi je plot surpriza ti ...


Tani lere se late name argita djale me lulin ,Luli djali i enverit jeni bere thashethemqi te kqi.


Kush ka fakte le ti qet se si e beni ju pernjemend atehere nuk befasohem me gjuhen ne parlammentin shqiptar.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Po interesohu nese ka patur ndonjehere denoncim nga Rama kundrejt te atit te tij mbi atesine e te birit.

Qe ti je e majte, ate e dime ;)
hahahaha epo ca te majte e ca te djathte jemi te gjithe o Hajduti :)

po per temen qe jemi.....ah more Hajduti te jemi te drejte, te thjeshte, te flasim si dy njerez pa parti te themi :p... a jane cope cope ne kete aspekt te gjithe?? ske ke te shash e ke te lavderosh.

Aty nisin sharjet e behet biografia e tjetrit brenda 2 minutave. Edhe ajo qe eshte me e keqja se i thone me aq bindje sa ti besosh qe vijne nga goja e dikujt qe vete eshte njeriu me fisnik ne vend...

Po aman, gjynaf kane qejfet e tyre...do argetohen dhe ata se stresohen shume per popullin.... mire qe kan parlamentin :p

 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ashtu si eshte populli jane edhe politikanet, sepse ata dalin nga populli.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ashtu si eshte populli jane edhe politikanet, sepse ata dalin nga populli.
Por ceshtja eshte se politikanet pretendohet te jene njerez me nje nivel me te larte intelektual sesa populli i thjeshte. Jane ata qe kane bere shkollat e dipllomacise, shkollat me te mira e jane ata kokat qe duhet ti japin drejtim popullit te tyre qe i ka ven aty ku jane....Populli i thjeshte nuk ka zgjedhjet dhe privilegjet qe ata kane....pra nuk eshte nje justifikim ky....nuk mund te bejne gjithmon viktimen, ne jemi ata te njejtet qe ju na zgjodhet....
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Kur fitoi votat dhe u be Kryeminister, kam menduar qe kane zgjedhur nje njeri te gabuar por me pas mendova edhe kete, kjo i jep mundesine te tregoje te gjitha problemet e tij duke u konsumuar ne votat e atyre qe kane dhene dhe do jene po ata qe do te rrezojne ne momentin kur ai do ta pesoje ne menyre perfundimtare.

Nuk do jete e larget kjo dite.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Kur fitoi votat dhe u be Kryeminister, kam menduar qe kane zgjedhur nje njeri te gabuar por me pas mendova edhe kete, kjo i jep mundesine te tregoje te gjitha problemet e tij duke u konsumuar ne votat e atyre qe kane dhene dhe do jene po ata qe do te rrezojne ne momentin kur ai do ta pesoje ne menyre perfundimtare.

Nuk do jete e larget kjo dite.
:D aha akoma te Edi ti...Ju eshte bere si hije vetem ai. Popullit te shkret i jane bere si ferr te gjithe. Hajduti troc pak se kush rri zgjedh fjalet (te barazohemi pak me Edin dhe Salen :p) ... Nuk e rrun populli per keta "lidera" e keta "politikan" e as per parti (pervec militantet)....Ne nuk duam te dim per ta personalisht...te bejne ndonje gje per vendin, per ekonomin e vendit...keta jane, keta duhet te bejne...kjo eshte primare...
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ka lezet apo jo Ilir Meta ?! Ky po qe eshte burre! Apo jo bella ?! :p
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Meta eshte me korrekti aty, flasim per etiken e sjelljes.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ka lezet apo jo Ilir Meta ?! Ky po qe eshte burre! Apo jo bella ?! :p
ahahaha.... sa i embel je me ate gjuhen jashte njehere :p


Nje m... mender dhe ai....bobo u bera me keq se parlamentaret :)

Marla kur kaloi me Salen, Meta eh e leshoi veten dhe ai....e prishi Sala ahaah
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Nuk mbaj mend ndonjehere Meten te flase me fjalor vulgar, eshte me i permbajtur se keta te tjeret.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

hahahah pikerisht pra :D

Hajduti keta jane te zhytyr ne llum e ne ate mender :p te gjithe. Mos zhytemi dhe ne se na mori lumi si popull pastaj.
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ka sharje por jo fjalor vulgar.
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Ha ha ha ha ..... sa më ka bë të qeshi kjo....... më kishte marrë malli të qeshi me një paraqitje të tillë..... mjertë etika dhe gjitha derivatet e saj se kush e përfol....
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament


Dhe kjo per te qesh e qa eshte!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Butesia e Zonjes se Hekurt, Jozefina Topalli.

Mbi te gjitha, simpatike.
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Meta eshte zbutur se kur ju be filmimi ka qene me agresiv se nje qen ROTVEILLER
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Politikë Kryeministri Rama flet për etikën e komunikimit në parlament

Monique e ki bere gjuhen si te kryemintrit tani. hahahaha
Po te lexoja edhe mendoja se garant shkruan nga bronksi je plot surpriza ti ...


Tani lere se late name argita djale me lulin ,Luli djali i enverit jeni bere thashethemqi te kqi.


Kush ka fakte le ti qet se si e beni ju pernjemend atehere nuk befasohem me gjuhen ne parlammentin shqiptar.
Aguero ja sa ti bejme ADN kalamonit te Argites....

e thashe edhe me siper , Fakte duam e ne. Saliu e shpura e tij thone se kane fakte per shpuren e Edit...ku jane faktet?? Pse nuk i nxjerrin?
Nderkohe keta buzequmshtat e Edit i kane faktet sa nje ka' dhe asgje spo bejne
gerdecin, 21 janarin, video me seksere vajzen e saliut etj etj....dhe ku jemi? hicgjekundi, cfare beme? hicgjekafshe
 
Top