• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Probleme me ddos

AlbTeam

Antar Aktiv
Persh cuna ket tem po e hap per probleme qe po marim me ddos mbrem ndark u sulmua albnetwork pasi ra down ish akoma servi im on qe dhe futbollisti kur nje person me nick Lushi hyre dhe mtha per ja dy dit server do jen down per arsye pse u ka bo suspend nick banditos moment hyri nick Albaner dmth ma mer mendja ky do jet duke ber kto sulme pak sulmuan albteam dhe arusha ne ata momente po flisja me adminat e kompanis dhe me ben suspend server albteam dhe arusha tani albteam dhe arusha u ben ddos para 2 ditesh mbrem morem 6000 sulme cilet kompania beri null ip arsye sigurie tani in propozoj qe sak dhe silent apo kushdo qoft nga root qe mer vesh nga servers dhe un te busedojm te bejm dicka ta mbrojm same mire un mbrem bleva serv tjeter cilin do e setup sonte se tani jam npun dhepo shkeuaj nga tel. Sapo ta bej setup do bejm links qe tr kem 2 servers un dhe serverat qe keni ju do mundohem te postoj dhe logset e lushi qe beri kercenimin. Po nga darka nderkoh klm ika se jam pun
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Probleme me ddos

Problemi i ddoseve eshte shum i thjesht. Nje i ben e 30 kerrcenojn. Kshu ky qe ka kerrcenu mund te hyj nga 30 :) Se di si mundd te bllokohet ky fenomen por besoj qe duhet ti kerkojm NASA o CIA naj server anti ddos :p
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Probleme me ddos

lol ore nuk o perte qeshur ketyre qe bojn ddos duhet me ja shtyp koken :cek: po se ckam i dyshim ai Albaner mun tbej najgjo till se normal kto qe kercenojn kshu me fjal jan si qeni qe leh shum nuk han.. dhe sa din kto vetem proxy clonex din.. por dikush osh mrapa ktu dmth.,. dhe kto ks apo maqedonsi qelbur jan pissa per kshu gjonash nejse gjithsesi shpresojm mos kemi mo ddoss lol se mkan detyru te myll i serv me mor tjeter dmth jo seme detyrun flodistat jo po sdoja prisha fjal me shokt qe kom admina te kompania qe kan shell etc.. se esh i kopili ri osh bo partner dhe ai ka dor direkt ne datacenter dhe prej atij vl vendosa ta leviz serv :D :respekte:
 
Top