• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Prokura!

seyfert

Antarë i ri
Pershendetje!

A mund te me sqaroni se si procedohet ne rastet e nje prokure kur:

-Ne nje pasuri te pa hipotekuar trashegimtare jane 3 persona.
-A mundet qe njeri nga keto 3 te beje nje shitje, apo prokure ndaj nje personi te 4 jashte familjes se tyre.
-Mos ndoshta njeri nga keto 3 persona duhet te kete prokure nga 2 trashegimtaret e tjere per shitje apo dhenie prokure personit te 4?

Theksoj se procesi i trashegimise ne gjykate nuk eshte celur.


ju faleminderit dhe kaloni mire!
 

WxP

.
Titulli: Prokura!

Kjo varet cfare permbajtje ka prokura, nese ne prokure percaktohet qarte se trashgimtari x ka te drejte shitje dhe ne qoftese nuk jane te pranishem 2 nga trashgimtaret te tjere i lind e drejta per ta shitur edhe pjesen e dy trashgimtareve...
 
Top