• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse femrave ju pelqen ti thuash :"Te Dua"cdo here?

redi-

Anëtar i Respektuar
Miq,shok dashamir, Pse femrave ju pelqen ti thuash cdo here te dua?
Ja psh:
1.Ne mengjes
2.Kur te shkosh per ne pune
3.Kur ta marresh ne tel
4.Kur ti shkrush sms
5.Kur te kthehesh nga puna.
6.Kur je ne kafe.

Ndersat cunat nuk e kan problem.Duan vetem te jet e dashur aktive e ashper gjat nje ushtrimi....qe e din vet.:p
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
jo perkundrazi,besoj se do ishte dicka shum e bezdishme te degjosh apo te thuash te dua cdo sekont..gjella me krip,kripa me karar...asgje e tepruar sesht e mire...do tu bente monotone dhe e pa shije ta degjoje shpesh e me shpesh
 

redi-

Anëtar i Respektuar
cunat kte "te dua" e perdorin vetem atehere kur deshirojne te fusin ne dor nje goc.Pasi ta realizojne kete, zgjat shume pak kjo "te dua"pastaj harrohet fare. Nderkohe qe pastaj me kalimin e kohes goca i thote cunit me shume se me pare fjalen "te dua"
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
po se cunat jan torollake,dhe gocat akoma me shume, skemi ca ti bejm ne..un flas ne pergjithsi qe kjo sdo ishte dicka e mir qe te thoje cdo dy min te dua...gje pa kuptim..:mah
 
Eshte me e besueshme kur fjala ''te dua '' thuhet me rralle .
Nuk do kishte kuptim sikur te thuhej shume here ne dite ,madje do behej shume monotone dhe do i humbiste vleren ksaj fjale.

Meshkujt kane prirje ta thone shpesh ne fillim te lidhjes ....mendojne se eshte nje arme e mire per ti peshkuar femrat , por nuk ka femra naive sot.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
sepse femrat vijne nga Aferdita..kurse meshkujt nga Marsi :p
me pak fjale..femra jan ndryshe nga meshkujt,per to jan t`rendsishme ndjenjat,dashuria..kuptimi i femrave per veten percaktohet permes ndjenjave dhe cilesise se marredhenies me te tjeret,,me partnerin nkte rast, femrat ndihet te plotesuara nepermjet pjesemarrjes ne gjendjen shpirterore..
per femren ka rendsi shum te madhe te shprehurit e ndjenjave

Pooor mduket paksa i tepruar postimi pare...rendsi ka qe mos ti refuzohet as1 kerkes,jo numri i hereve qe i ke then "te dua"
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
jo ta refuzosh fjalen te dua,kur e degjon,se sdo i thuash atij tjetrit,mos ma thuaj,...ama kam thene qe ta degjosh shpesh behet e bezdishsme...te pakten ashtu e mendoj un...vertet per femrat jane te rendesishme ndjenjat ashtu si ke thene dhe ti, por kjo ngjan dicka e tepruar sipas meje
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pse mos i thuash Te dua , ca ka?
Varet nga njeriu...disave i pelqen te thone disave i duket e besdisme....
 

Lauri

Anunnak
Miq,shok dashamir, Pse femrave ju pelqen ti thuash cdo here te dua?
Ja psh:
1.Ne mengjes
2.Kur te shkosh per ne pune
3.Kur ta marresh ne tel
4.Kur ti shkrush sms
5.Kur te kthehesh nga puna.
6.Kur je ne kafe.

Ndersat cunat nuk e kan problem.Duan vetem te jet e dashur aktive e ashper gjat nje ushtrimi....qe e din vet.:p
Sepse per femrat eshte nje fjale shume e veshtire per tu mbajt mend, dhe per kete kane nevoje ta ridegjojne shpesh :D
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Nese nuk ja thua fjalen Te dua personit qe e don, atehere kujt i thua :p
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
kur 1 x person don dike te dua eshte nje fjale qe nuk thuhet por del vet nga goja pa e menduar
 

Aisha

Anëtar i ri
Ta degjosh shpesh kete fjale ,eshte gjithmon nje kenaqsi ,nje garanzi ndjenjash ,qe i jep me shume kuptim dashurise ....
 

Q-bossi.09

Anëtar Aktiv
Por si jo me than Femera fjalen Dua kjo gjeja me buker ne jete qe ju pelqen atyre.
Une Per Veti me Pelqen kjo Fjale shume kur dikush thot dua Amo ky ështe vetem , mendimi i ime personale.
Nga Qendrim.
 

prodigious

I perjashtuar
E forte me gocat. Kur duan te thone "te dua" te pyesin perpara, He? A me do? hahaha
 

redi-

Anëtar i Respektuar
Isha nje dit duke pire ne nje klub ne Durres.Mire po kisha nje cift te bukur mbrapa, te cilet u shqepen mo duke i thene njeri tjetrit te dua, e te dua, e te dua, krahas saj edhe nga nje puthje.A e di ca boni i shoku im qe e kishim ne tel? E ngacmo pak me veshtrime kte gocen qe ishte me at cunin qe thoshin te dua e keshtu, mirepo kjo filloj tia ndjek me,nejse mo, u ngrit ai djali per te paguar gjerat qe kishin pir, ky shoku im i thot ksaj goces: Oj Zemer!Nga jeni ju? Ajo tho:Elbasani!Po a eshte gjynaf gjith ky... te qendrosh duke ndigjuar vetem fjalen te dua?Ajo tha:E kam nga halli se edhe ne hotel nuk bo noj gje me teper.Si thu i tha ky shoku te me japesh nr tend.Ja dha.Por jam ne pritje te takoj kte shokun tim e ta pyes.
E thash kte, se ne raste te caktuara, fjala te dua nuk te duhet fare.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Femrat jane te dashura, te buta dhe duhen perkedhelur e mbajtur afer. Meshkujt jane pak me te thate ne kete drejtim, biles po ti thuash shume "love you" meshkujve sikur ndihen me te "vegjel" ose "turperohen" (sidomos para shoqerise). Une edhe dua ta degjoj dhe dua ta them...
 

abstraction

Carpe Diem
Isha nje dit duke pire ne nje klub ne Durres.Mire po kisha nje cift te bukur mbrapa, te cilet u shqepen mo duke i thene njeri tjetrit te dua, e te dua, e te dua, krahas saj edhe nga nje puthje.A e di ca boni i shoku im qe e kishim ne tel? E ngacmo pak me veshtrime kte gocen qe ishte me at cunin qe thoshin te dua e keshtu, mirepo kjo filloj tia ndjek me,nejse mo, u ngrit ai djali per te paguar gjerat qe kishin pir, ky shoku im i thot ksaj goces: Oj Zemer!Nga jeni ju? Ajo tho:Elbasani!Po a eshte gjynaf gjith ky... te qendrosh duke ndigjuar vetem fjalen te dua?Ajo tha:E kam nga halli se edhe ne hotel nuk bo noj gje me teper.Si thu i tha ky shoku te me japesh nr tend.Ja dha.Por jam ne pritje te takoj kte shokun tim e ta pyes.
E thash kte, se ne raste te caktuara, fjala te dua nuk te duhet fare.
c'e ke kete histori fshataresh aman qe na e sjell ketu ? :brrr
 

prodigious

I perjashtuar

PAZUZU

Dark Knight
pergjigje

Un nuk do ta shkruaja keshtu kete teme........Fjalis:::::ti thuash te dua shpesh............do ta zevendesoja me fjalin::::::tia shprehesh emocionin e dashurise vazhdimisht........Pastaj atyre femrave qe i pelqen tia shprehesh emocionin e dashurise vazhdimish, sepse i pelqen ta degjojne kete fjalli.........I pelqen tja shprehesh sepse i pelqen ta degjojne.....:kercim:
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Juve gjinis mashkullore sju pelqen me ju than e dashura juv gruja apo e fejuara a qysh dush quane me ju than te Dua a :D sa her qe ajo e ndien
 

redi-

Anëtar i Respektuar
Liza,Po femrat kur akoma nuk ju kan dhene pergjigjien pozitive meshkujve nuk e thone nje here fjalen te dua.Eh cfare heqin meshkujt duke i thene vajzave te dua per ti fut ne dore.Kur te martohen, meshkuj nuk e perdorin te dua fare me, kjo eshte e vertet.
 

E3

Anëtar i Nderuar
cunat kte "te dua" e perdorin vetem atehere kur deshirojne te fusin ne dor nje goc.Pasi ta realizojne kete, zgjat shume pak kjo "te dua"pastaj harrohet fare. Nderkohe qe pastaj me kalimin e kohes goca i thote cunit me shume se me pare fjalen "te dua"
ktu bobe ja ke fut kot po kot fare ama
mos i fut te gjithe ne nje thes
e di ti qe ndodh edhe e kunderta e cfare ti ke shkrujt
une di qe fjala te dua nuk thuhet perhere te dua cel
te dua sms
te dua msn
te dua kur e takon
te dua kur e percjell per shpi
te dua kur nget makinen
te dua sic thua ti kur do ti rrasesh ne dore
mashkulli e thot te dua atehere kur e ndjen ver8 momentin e duhur
po e the gjithmon behet bajat humbet vet koncepti"te dua"
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Liza,Po femrat kur akoma nuk ju kan dhene pergjigjien pozitive meshkujve nuk e thone nje here fjalen te dua.Eh cfare heqin meshkujt duke i thene vajzave te dua per ti fut ne dore.Kur te martohen, meshkuj nuk e perdorin te dua fare me, kjo eshte e vertet.

redi nuk besoj qe jon krejt meshkujt e njejt ksi lloj debilla qe i ke cek ti :p
 
Top