• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

ricky_ch

******
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhap

po kjo teme per islamin eshte, (po me kujton librin "Te mjeret"), nga kjo qe the del e qarte , ju quani te ligjshme poligamine, pra jeni te armatosur me argumentin kuranor, ne nje kohe qe kjo lloj jetese per ne eshte kurveri. Jane 2 kuptime te ndryshme,..., ju ne kurveri jeni te kenaqur, ..vete po thua..
Po de për Islamin është, po ti ku po bazohesh për kurvërinë?
Hajde na trego në ç'baza udhëhiqet feja yte?

Besoj se bën krahasime me diçka, kur e quan Islamin imoral dhe kurvë.


Pra, në Islam është rregull që të kesh marrëdhënie vetëm me gruan tëndë,
e që mund t'i kesh deri në 4. اdo gjë tjetër dënohet.
Mendoj , se tema e kurvërisë për ty këtu mbaron, nëse e kupton!
 

ilia spiro

Anëtar i ri
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe t

Sme ke dhane pergjigje te logjikeshme . Doktrina ortodokse , a e pranon poligamin Solomonit a.s ? Nese thua jo . Ti nuk i beson Bibles dhe Zotit te Bibles .Sepse , Zoti e ka lejuar kete martese dhe e ka permendur . Kurse, prifti yt apo doktrina juaj po e mohon Biblen -fjalen e Zotit ne kete rast ! Doktrina asnjhere smundet te jete me e larte dhe me e besueshme se fjala e Zotit apo jo ?
Juve ju genjejn Priftat e kesaj doktrine .

Kurveria si definohet ne Bibel ? Mardhenia jashtemartesore apo jo ? Islami lejon martesen dhe ndalon kurverin . Martesa eshte e kunderta e kurverise .

Edhe nje gje po ta theme , islamin kurre mos u mundo me e kuptu tek muslimanet qe i takon ne jeten tende private . Islamin kerkoje ne shkencen dhe burimin ku mesohet islami . Nese e beni kete , jam shume i sigurt qe do ta kuptosh si duhet islamin dheb pastaj do te jesh me i kujdeseshem ne fjalet e tua .
Une nuk e kam lexuar kuranin. Por, disa fakte jane te njohura sikurse po e pohoni edhe vete, njera prej te cilave eshte poligamia. Per kete u shpjegova nje here. Une nuk merrem ma c`ka nuk e pohoni vete juve, apo jo. Ndersa ju merreni me Solomonin, qe daton 1000 e ca vjet para K., ne nje kohe qe doktrina e Krishtere lindi keto 2000 vjetet e fundit. Ajo qe dua te them eshte se Solomoni nuk ka ndonje lidhje me orthodhoksine. Doktrina orthodhokse u themelua ne 7 Sinode, i fundit me 787 pas .K.
Me kot merreni me Biblen, pasi une flas per Shkrimin e Shenjte, d.m.th. Jisu Krishtin, i cili na meson se nje burre duhet te marre vetem nje grua...., mos hyni pra ne gjera qe s`i njihni.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhap

Une nuk e kam lexuar kuranin. Por, disa fakte jane te njohura sikurse po e pohoni edhe vete, njera prej te cilave eshte poligamia. Per kete u shpjegova nje here. Une nuk merrem ma c`ka nuk e pohoni vete juve, apo jo. Ndersa ju merreni me Solomonin, qe daton 1000 e ca vjet para K., ne nje kohe qe doktrina e Krishtere lindi keto 2000 vjetet e fundit. Ajo qe dua te them eshte se Solomoni nuk ka ndonje lidhje me orthodhoksine. Doktrina orthodhokse u themelua ne 7 Sinode, i fundit me 787 pas .K.
Me kot merreni me Biblen, pasi une flas per Shkrimin e Shenjte, d.m.th. Jisu Krishtin, i cili na meson se nje burre duhet te marre vetem nje grua...., mos hyni pra ne gjera qe s`i njihni.
E vertet Solomoni daton 1000 vjete para Krishtit , Muhamedi as , nja 700 vjete mbas Krishtit a.s. Dhe ne po flasim per keta Pejgamber nja 1450 vjete mbas Profetit te fundit te Zotit .
Edhe vete e thua qe doktrina qe beson ti ska lidhje me Solomonin ! E feja qe besoj une , Profeti qe i besoj une qe eshte vertetues i shtremberive ne shkrimin e shejte Inxhillin qe iu zbrit profetit Isus as- Ises a.s , nderlidhet me krejt profetet para tij , me Solomonin a.s , me Ibrahimin a.s me Musain a.s, me Isusin as-Jezusin a.s .

Kurani thote : se Tevratin apo dhjaten e vjeter qe e besoni ju e ndryshuan njerezit . Pastaj Zoti dergoj Jezusin a.s , por prap edhe pas ngritjes se tij ne qiell jahudit e ndryshuan librin e Zotit ! Dhe Zoti si vertetues per shtremberimet e librave te Tij , dergoi Muhamedin a.s., si sqarues te vertetes se cfare ndodhi mbas largimit te Jezusit a.s profetit te Zotit . Prandaj eshte kjo nderlidhje e Kuranit si ligje i Zotit me ligjin e Solomonit a.s., sepse Ligji i Zotit eshte i njejte . Kurse , ligji i doktrinave mbas 787 vite eshte kunderthenes me ligjin e Zotit . Sepse ligji i Zotit smundet te jete i keq per nje popull dhe i mire per nje popull tjeter .Dhe asesi kunderthenes , per nje popull lejon te lejuaren e per popullin qe pason pas ndalon te lejuaren .
Te keshilloj te lexosh Kuranin dhebta kuptosh nderlidhjen me Inxhilin dhe Tevratin (te dy dhjatat) .

Bibla thote rrenes eshte Profeti qe vjene pas Jezusit a.s . Po a nuk eshte argument faktik Islami qe e thote te kundrten e Bibles . Edhe Kurani thote te njejten gje se, nuk ka Profet dhe shpallja te fundit me nga Zoti . Por, ne dallim me Biblen , 1.7miliard besimtar te tjere mbas Muhamedit a.s si kemi ! A nuk eshte fakt argumentues ky ?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhap

Bibla thote rrenes eshte Profeti qe vjene pas Jezusit a.s . Po a nuk eshte argument faktik Islami qe e thote te kundrten e Bibles . Edhe Kurani thote te njejten gje se, nuk ka Profet dhe shpallja te fundit me nga Zoti . Por, ne dallim me Biblen , 1.7miliard besimtar te tjere mbas Muhamedit a.s si kemi ! A nuk eshte fakt argumentues ky ?[/QUOTE]

... nuk kuptova ate faktin argumentues... ma shpjego pak te lutem ceni
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhap

Bibla thote rrenes eshte Profeti qe vjene pas Jezusit a.s . Po a nuk eshte argument faktik Islami qe e thote te kundrten e Bibles . Edhe Kurani thote te njejten gje se, nuk ka Profet dhe shpallja te fundit me nga Zoti . Por, ne dallim me Biblen , 1.7miliard besimtar te tjere mbas Muhamedit a.s si kemi ! A nuk eshte fakt argumentues ky ?
... nuk kuptova ate faktin argumentues... ma shpjego pak te lutem ceni[/QUOTE]

Bibla thote nuk do te kete profet dhe shpallje te Zotit me . Te njejten gje e thote edhe Kurani se Muhamedi a.s., eshte vula e Profeteve dhe sdo te kete me as profet as shpallje .
Pas ngritjes ne qiell te Jezusit a.s., Zoti dergoi Muhamedi a.s. u beme 1.7 miliard musliman . Kurse mbas Islamit u bene 14 shekuj nuk pat Pejgamber sikur Muhamedi dhe Ligj si Sheriati qe Qeverisi me boten mijera vite thuaje ne drejtesi dhe ne paqe . E kupton tani . Bibla ju thote te mos besoni se ata jane rrence , po keta " rrencat edhe 50vjete do te behen feja me dominuse ne bote . Kurse , pas Islamit nuk ka Profet te madhe si Muhamedi a.s ! I fundit mbeti Muhamedi a.s., qe arabet analfbet i beri sundues te botes ! Me cka i beri jana ? Sigurisht jo me rrena dhe mashtrime te Bibles !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Njerezit po zgjohen, nuk u besojne me perrallave te mediave :

 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhap

... nuk kuptova ate faktin argumentues... ma shpjego pak te lutem ceni
Bibla thote nuk do te kete profet dhe shpallje te Zotit me . Te njejten gje e thote edhe Kurani se Muhamedi a.s., eshte vula e Profeteve dhe sdo te kete me as profet as shpallje .
Pas ngritjes ne qiell te Jezusit a.s., Zoti dergoi Muhamedi a.s. u beme 1.7 miliard musliman . Kurse mbas Islamit u bene 14 shekuj nuk pat Pejgamber sikur Muhamedi dhe Ligj si Sheriati qe Qeverisi me boten mijera vite thuaje ne drejtesi dhe ne paqe . E kupton tani . Bibla ju thote te mos besoni se ata jane rrence , po keta " rrencat edhe 50vjete do te behen feja me dominuse ne bote . Kurse , pas Islamit nuk ka Profet te madhe si Muhamedi a.s ! I fundit mbeti Muhamedi a.s., qe arabet analfbet i beri sundues te botes ! Me cka i beri jana ? Sigurisht jo me rrena dhe mashtrime te Bibles ![/QUOTE]

ceni arabet nuk ishin analfabet perkundrazi ishin ndertues studjues dhe vezhgues..
besimi sduhet te jete sundim ... besimi duhet te jet dashuri,shprese, paqe,miresi, vellazeri,bashkebisedim,bashkendarje...
ne bibel ceni nuk mund te flitet per kuranin se eshte pas saj ... sikur kurre sesi nuk mund te gjykoje.. ne bibel thuhet qe te tjer profet do vine etj etj..
sot isha ne meshe dhe e di cfar ishte baza pas leximit te fjales zotit..
sot eshte dita e emigranteve prifti u lut per ne.. e na u lut ne te hapim zmr drejt tyre, te hapim dyert , ti ndihmojme pa asnje gjykim .. te shikojme ne to dashurine e atit tone qe ka per ne.. etj etj.. kjo me pelqen shume dashuria per te tjeret..
 

Hartini

Well known member
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Persakohe do kete injoranc , varferi dhe njerz te pakarakter ose me karakter
te dobet , islami nuk do ndaloj perhapjen , biles jo vetem islami .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Persakohe do kete injoranc , varferi dhe njerz te pakarakter ose me karakter
te dobet , islami nuk do ndaloj perhapjen , biles jo vetem islami .
Mi more keto fjale ne majen e gushtave. Po mendoja pikerisht kete.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Pse perhapet?! Pyetje retorike!
A ndalohet dot e verteta thu a?!
 

Milanisti

Larguar ✌👋
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Ndoshta nga qe eshte fe me e paster se te tjerat,ca te them :)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

E habitshme qe vendet islamike jane ata me te prapambetyrat nga te gjitha aspektet. Qe nga arsimi, niveli i inteligjences, liria e fjales dhe e shtypit, arti dhe kultura.
Ne fillim te shek 19 mbreti i arabise saudite e kish pallatin e tij me tulla te pjekura ne diell. Ndersa anglo_amerikanet i benin vizite per kontrata te nje materje te zeze nga dilte nje leng qe quhet nafte.
Po ne te njejten kohe, nje nga debatet me te ashperta ne qeverite araboislamike ishte vendosja apo jo e transmetimit te radios. Gje e cila binte ne kundershtim me Kuranin sepse ishte nje shpikje kaurresh. Me ne fund u binden se nepermjet radios do transmetonin ajetet e kuranit.

Rreligjoni konsiderohet dicka e vertete per njerzit e shtresave te ulta, fallse per njerzit e zgjuar, e domosdoshme per qeveritaret.
Seneca_filozof romak.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

E habitshme qe vendet islamike jane ata me te prapambetyrat nga te gjitha aspektet. Qe nga arsimi, niveli i inteligjences, liria e fjales dhe e shtypit, arti dhe kultura.
Ne fillim te shek 19 mbreti i arabise saudite e kish pallatin e tij me tulla te pjekura ne diell. Ndersa anglo_amerikanet i benin vizite per kontrata te nje materje te zeze nga dilte nje leng qe quhet nafte.
Po ne te njejten kohe, nje nga debatet me te ashperta ne qeverite araboislamike ishte vendosja apo jo e transmetimit te radios. Gje e cila binte ne kundershtim me Kuranin sepse ishte nje shpikje kaurresh. Me ne fund u binden se nepermjet radios do transmetonin ajetet e kuranit.

Rreligjoni konsiderohet dicka e vertete per njerzit e shtresave te ulta, fallse per njerzit e zgjuar, e domosdoshme per qeveritaret.
Seneca_filozof romak.
Me thene te drejten une di nje fakt tjeter, qe perhapja me e madhe po ndodh ne boten perendimore! Ndersa ne boten arabe nqs ka konvertime kryesisht kthehen ne fe tjeter(jo islame). Tashi ne europa e perparuar c'ne shkojme tek feja e prapambetur se s'po e marr vesht hic.
 

Marla

VIP
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Kush e thote kete? Nga cila statistika eshte bazuar ?!!

Mua me duket e kunderta, me keto zhvillimet e fundit te terrorizmit islamik njerezit kane rezervat e tyre per fene islame, eshte ngritur nje perceptim qofte ky dhe i gabuar qe islami = me terror vrasje.
 

ilia spiro

Anëtar i ri
Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Shpata e Zotit, shpata e Shenjtorit Orthodhoks Gjergj Kastrioti mungon sot. Lufta e Tij ishte lufte e shenjte per mbrojtjen e Krishterimit Orthodhoks dhe Kishes si dhe per formimin e identitetit "shqiptar". Kjo shpate pra dhe ky shenjtor mungojne sot dhe kjo eshte aresyeja pse po perhapet islami dhe "profeti" juaj fals.
 
Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Shpata e Zotit, shpata e Shenjtorit Orthodhoks Gjergj Kastrioti mungon sot. Lufta e Tij ishte lufte e shenjte per mbrojtjen e Krishterimit Orthodhoks dhe Kishes si dhe per formimin e identitetit "shqiptar". Kjo shpate pra dhe ky shenjtor mungojne sot dhe kjo eshte aresyeja pse po perhapet islami dhe "profeti" juaj fals.
Shpata e Zotit???
Nese e ke fjalen si Zot i shqiptareve po.
Gjergj Kastrioti shenjtor ortodoks?
Qe kur?Nga?Si?Pse?
Nena e tij ishte ortodokse, babai katolik, ai vete katolik.
Emrin nuk e kishte Georgios e as Gjorgjije.
Mbrojtes i kishes ortodokse???
Ou!!!
Me ca e mbrojti kishen ortodokse?
Me ushtaret dhe parate e ndihmat pa fund qe i dergonte Ferdinandi i Napolit bashke me Vatikanin?
Gjergj Kastrioti ka qene mbrojtes i krishterimit , kjo eshte e vertete por kurrsesi krishterimit ortodoks.
Ka qene shume me teper mbrojtes i shqiptareve dhe shqiptarise sepse ndryshe nga Janosh Huniadi nuk doli kurre pasi filloi luften kunder turqve jashte Arberise te mbronte te krishteret.
Pra i interesonte shume me teper toka arbnore se sa krishterimi.
Ndonjere i kuptoj keta turkoshaket kur thone qe na mbyten serbet dhe greket.
Une them qe na mbyten turkoshaket , serbet dhe greket bashke.
Turkoshaket lidhin identiten shqiptar me myslimanizmin, ti e lidh me ortodoksine.
Shqiptaret ekzistojne ne keto troje kur fete e juaja nuk ekzistonin fare.Kur njerezit i faleshin diellit, vetetimes, shiut, gjarprit etj kjo toke ishte shtepi e shqiptareve.Fete e juaja jane bebushe krahasuar me moshen e shqiptarise.


Sa per Islamin perhaper sepse krishterimit i ka dale boja, eshte konsumuar.
Islami si fe me e re eshte me 'e virgjer' se te tjerat.
Qe nga krijimi i njerezimit shume fe pasi kane bere kohen e tyre kane 'vdekur'.
Te gjitha pa asnje perjashtim e kane fatin te shkruar.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Kush e thote kete? Nga cila statistika eshte bazuar ?!!

Mua me duket e kunderta, me keto zhvillimet e fundit te terrorizmit islamik njerezit kane rezervat e tyre per fene islame, eshte ngritur nje perceptim qofte ky dhe i gabuar qe islami = me terror vrasje.
Une njoh personalisht 10 persona, 5 nga ata edhe nga afer ne jeten reale, te huaj pra amerikan, te cilet jane konvertuar ne Islam pas 11 shtatorit. Duke pare vazhdimisht neper media se muslimanet terrorist, Islame fe e dhunes, u interesuan dhe filluan t'lexojne per kete fe, qe tek ata s'kishte qene e njohur edhe aq, mos te them fare. Dhe ne fund e kuptuan qe nuk eshte kjo fe sic shfaqet neper media, e perqafuan kete fe dhe tani jetojne ne paqe. Sigurisht, edhe te tillet jane quajtur terroriste nga pjesa tjeter, menjehere pas perqafimit te Islamit.

 

ilia spiro

Anëtar i ri
Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Shpata e Zotit???
Nese e ke fjalen si Zot i shqiptareve po.
Gjergj Kastrioti shenjtor ortodoks?
Qe kur?Nga?Si?Pse?
Nena e tij ishte ortodokse, babai katolik, ai vete katolik.
Emrin nuk e kishte Georgios e as Gjorgjije.
Mbrojtes i kishes ortodokse???
Ou!!!
Me ca e mbrojti kishen ortodokse?
Me ushtaret dhe parate e ndihmat pa fund qe i dergonte Ferdinandi i Napolit bashke me Vatikanin?
Gjergj Kastrioti ka qene mbrojtes i krishterimit , kjo eshte e vertete por kurrsesi krishterimit ortodoks.
Ka qene shume me teper mbrojtes i shqiptareve dhe shqiptarise sepse ndryshe nga Janosh Huniadi nuk doli kurre pasi filloi luften kunder turqve jashte Arberise te mbronte te krishteret.
Pra i interesonte shume me teper toka arbnore se sa krishterimi.
Ndonjere i kuptoj keta turkoshaket kur thone qe na mbyten serbet dhe greket.
Une them qe na mbyten turkoshaket , serbet dhe greket bashke.
Turkoshaket lidhin identiten shqiptar me myslimanizmin, ti e lidh me ortodoksine.
Shqiptaret ekzistojne ne keto troje kur fete e juaja nuk ekzistonin fare.Kur njerezit i faleshin diellit, vetetimes, shiut, gjarprit etj kjo toke ishte shtepi e shqiptareve.Fete e juaja jane bebushe krahasuar me moshen e shqiptarise.


Sa per Islamin perhaper sepse krishterimit i ka dale boja, eshte konsumuar.
Islami si fe me e re eshte me 'e virgjer' se te tjerat.
Qe nga krijimi i njerezimit shume fe pasi kane bere kohen e tyre kane 'vdekur'.
Te gjitha pa asnje perjashtim e kane fatin te shkruar.
Lufta e Gjergj Kastriotit ishte lufte e Shenjte dhe ishte Zoti Krisht ne mendjen dhe krahun e Shen Gjergj Kastriotit, i cili ishte i pagezuar orthodhoks, i martuar ne Kishe Orthodhokse (Kisheza ne Manastirin e Ardenices) dhe nuk te marton Kisha Orthodhokse po nuk ishe orthodhoks i pagezuar. Interesaxhinjte e perendimit e ndihmonin se kishin frike per vete, pasi ishte fuqia e Zotit qe i ndali osmanet me mendjen, zemren dhe krahun e Gjergjit. Ka qene mbrojtes i Orthodhoksise dhe kjo duket edhe nga flamuri, qe kemi edhe ne sot. Shkaba 2 krenare eshte shenja e perandorise se lindjes, shenje nen te cilen luftonte. Identitetin shqiptar e themeloi Shen Gjergj Kastrioti, me pare Arb, pastaj shqiptar. Vetem identiteti orthodhoks e ruajti atdheun dhe cilesine tone si shqiptare, prandaj orthodhoksia perben eliten e shqiptareve, duke neveritur traditat pagane dhe perbuzur islamin, si fe e pushtuesve,
 
Last edited:
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Lufta e Gjergj Kastriotit ishte lufte e Shenjte dhe ishte Zoti Krisht ne mendjen dhe krahun e Shen Gjergj Kastriotit, i cili ishte i pagezuar orthodhoks, i martuar ne Kishe Orthodhokse (Kisheza ne Manastirin e Ardenices) dhe nuk te marton Kisha Orthodhokse po nuk ishe orthodhoks i pagezuar. Interesaxhinjte e perendimit e ndihmonin se kishin frike per vete, pasi ishte fuqia e Zotit qe i ndali osmanet me mendjen, zemren dhe krahun e Gjergjit. Ka qene mbrojtes i Orthodhoksise dhe kjo duket edhe nga flamuri, qe kemi edhe ne sot. Shkaba 2 krenare eshte shenja e perandorise se lindjes, shenje nen te cilen luftonte. Identitetin shqiptar e themeloi Shen Gjergj Kastrioti, me pare Arb, pastaj shqiptar. Vetem identiteti orthodhoks e ruajti atdheun dhe cilesine tone si shqiptare, prandaj orthodhoksia perben eliten e shqiptareve, duke neveritur traditat pagane dhe perbuzur islamin, si fe e pushtuesve,
Jo jo se ke keq ti.
Mire e ke.
Jemi forum tolerant ne.
Perderisa tolerojme turkoshaket perse mos te tolerojme serbet dhe greket.

Sa per temen -
Islami ne Shqiperi ka nevoje per greket e serbet per t'ju kundervene atyre.
Ju beni lojen e Islamit ne kete rast.
Jo me kot keta turkoshaket na akuzojne si serbe e greke, pikerisht per te na thene qe shiko se ka edhe me keq.
Nejse.
Ti thua ortodokset, turkoshaket thone Islami.
Vetem shqiptare s'ka ne Shqiperi lol
 

ilia spiro

Anëtar i ri
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Jo jo se ke keq ti.
Mire e ke.
Jemi forum tolerant ne.
Perderisa tolerojme turkoshaket perse mos te tolerojme serbet dhe greket.

Sa per temen -
Islami ne Shqiperi ka nevoje per greket e serbet per t'ju kundervene atyre.
Ju beni lojen e Islamit ne kete rast.
Jo me kot keta turkoshaket na akuzojne si serbe e greke, pikerisht per te na thene qe shiko se ka edhe me keq.
Nejse.
Ti thua ortodokset, turkoshaket thone Islami.
Vetem shqiptare s'ka ne Shqiperi lol
ke degjuar ti ndonje turkoshak te lavderoje Gjergj Kastriotin, e pra eshte Heroi Kombetar, nese akuzojne kane te drejten e tyre dhe taktiken, por Shen Gjergj Kastrioti mbetet gure prove per te qene shqiptar apo turkoshak. (ti qartesisht ben lojen e tyre kur me krahason mua me ata)
 
Top