• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pse qesh??

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

I Dashur Ditar
Ndonjeher mund tkem shkrujt dicka te sinqerte, ndonjeher, dicka mashtrim, por rendsi ka qe kan qene fjale zemre.
I Dashur ditar, ti ke qen prezent sa her kam qar un per te, ti ke qen prezent sa her un kam luftuar me femra te tjera, qe tkisha vemendjen e tij
i dashur ditar, ti e din shum mir se un sjam njeri i mire ¨
kam qen dikur e mire, por jeta me shnderroi ne nje kafsh historike
i dashur ditar, smundem tshkruaj me
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Motra apo Rivale
Po shkruaj per Historin, qe kam perjetuar me motren(kushuriren) qe me sakte me quante moter, por ne fakt gjithnje kemi qen rivale.
Jemi rritur bashke, ishim te kundertat e njera-tjetres.
Un mendoj se ajo me rrespektonte, me donte si moter...por fliste keq pas shpines time.
E zbulova kte, me an te incizimit qe bera ne cel.
Rinim, bashk, i tregonim gjithnje thashetheme e sekret e njera-tjetres.
Qe kur kam qen e vogel, kam qen e fiksuar pas xhubokseve meshin,streceve meshin, xhinseve, taka e cizmeve qofshin te shkurtra apo te gjata.
Cfardo qe tblija un, ose qfar tmerrja un.
Anna me thoshte do i blej edhe un si ty, qe tbehemi binjake
e dija se ishtexheloze per mua,por isa aq naive saqe mos tkuptoja qe kisha kriju nje monster
Ashtu sic tkam kriju, ashtu kom per te tshkatrru.
Asaj si binte ne mendje se un kisha dy indentitete te ndryshme.
NGA Njera an isha motra qe ajo qante hallet,hiqte merzine....por nga njera an isha arm,ikja qe do i bente te paprituren
vAZHDON.......
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

E dashur Anna
Vazhdon....
Ndonjeher kam ber syrin e verber, dhe veshin e shurdher... ne menyre qe te shkonim sa me mire.
Por, jo kjo as per ty smjaftonte, ndonjeher hiqeshe si engjell, por ne fakt ishte me brir djalle.
Te pata then qe Une Te kam Kriju,
Edhe un kam per te te shkaterru
Doja te te ndihmoja, te te drejtoja per ne rrugen e duhur, por jo sishte e mundur
Ti ishe vajza e bukur, ti ishe bjondina e preferume, ti isha vajza e llastume.
Ti ishe ajo qe tgjith te donin, tgjith meshkujt pran vetes tkerkonin
ti ishe e mira, kurse un jo
E urrej qe tkam ty afer.......
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

I Dashur Baba Te Lutem Me Fal....


Sa e cmendur qe jam, mundohem ti kerkoj te falur nje te vdekuri,pasi spata guxim tia kerkoja kur ai ishte gjalle.
I Madhi Allah, misheroje shpirtin tim, mi fal mekatet.
Shpirti yt i ndjeri Baba qofte ne parajse. te lutem me Fal.
Baba Me Fal, e parashikova vdekjen time, por isha 13 vjece, nuk e dija se intuita ime, aureola ime, apo telepatia ime mund te ishte e vertet,
edhe nje parashikuese me tha qe ne syt e tu shoh dhimbje,
e kam un peshen e dhimbjes, fajin qe smunda ti thoshja askujt se cfar parashikoj un.
Me Fal, i ndjeri Baba edhe pse sme degjon, apo me sheh dot.
Me Fal, o zot, me fal per ekzistencen time...
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

E Hene....
Sot, ishte pak ftoht....por mu ngroh zemra kur pash se syte e tij po me shihnin mua.
Bera sikur spo e shifja,por zemra me rrihte fort teksa shihja se ai e kishte mendjen tek une. Vall cfar esht fiksim apo dashuri?


E Marte...
Kjo monotoni, po me mbyt ndonjeher dua ta ndryshoj rrjedhen e jetes por as vet se di sesi ta ndryshoj kte jet te qelbur.
lool, edhe kto shushkat e qytetit, te merzisnin,e ky qytet kaqi vrazdhe i mbushur me thashetheme ta shpif lool....


E merkure.
sa shpejt ecin kto ditet e dreqit, ja erdh mesi javes
Iken vitet, sa shpejt qe po plakemi o zot........
Vazhdon....
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Kam Mesuar Qe Nkte Jet Sa Me Mir Te Sillesh, aq me Keq Sillen Me Ty
Kam Mesuar qe gozhda nxirret me gozhde
Kam Mesuar Qe Te Qesh, edhe pse Brenda Vetes Zemra ime Esht Plag
Kam Mesuar Qe Sa me Shum Te Duash, aq me Shum Do Te Vuash
Por, mbi tgjitha kam Mesuar Qe Nese Nje Dit Do Shihem Me te
Do bej sikur e njoh,
Kam Mesuar, gjithshka edhe pse ne nje mosh te vogel
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Zemer.
E dashur zemer, u tregove shum Naive.
Me thuaj moj zemer. :-A jetohet kjo jet me mashtrime?
Eh, zemer, moj e mjea zemer.
Pse vall mendove se ne zemren e tij ishe e vetmja Femer.
Ai ishte maskilist, ai ishte engjell me brir djalli,
mos qaj o zemer,e gjor moj qaj.
Vetes mos i vej faj
Ate per ty se ka marr malli.
Zera ime e mjer
Pse moj zemer, pas tij u dashurove menjeher??/
Pse moj Jetmir gabove ne kte menyr?
Pse e dashur zemer, u bere pjes e ksaj loje te ndyr?
Qofsh i Mallkuar
O Imadhi Zot,kurr mos qofsh i dashuruar
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Dashuri E Pamundur...
Pyes Veten :-"Mos vall a me kujton ndonjeher?
A per te, isha dicka e pavler?
Shoh qiellin e rrethuar nga yjet qe shum ndricojn,
e ta dish sa shum kohet kur kaam qen me ty me mungojn.
Eh, moj jet e mallkuar
spaska qen e shkruar per mua, tjem e dashuruar.
Spaskam pas fat ne dashuri,
ma theu zemren ma theu ai.
Mikja ime dashur, pse sme the,
qe tme tradhetonte pse sme the.
Ai me motren time,
un budallaqja isha shum naive.
Un e prezantova si moter,
ata te dy talleshin me mua,
e me konsideronin si loder.
Ah, moj dashuri moj dashuri
pse iku e mla nvetmi?
Sonte do dehem do pi
do dehem me lotet e mi.
R. E Deshta e do ta dua
mashkulli im idel isht per mua
Se FAL DOT TRADHETIN
QOFSH I MALLKUAR, SE MSHKATRROVE RININ
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Atij.....
Me Fal o jet me fal o imadhi Zot,
por dhimbjen e atij se harroj Dot.
Se harroj dot se ai me ka tradhetuar,
se harroj dot se ai me ka mashtruar.
U tregova Bukuroshe, injorante qe i besova,
mendova se ishte ndjenj,por mesa duket gabova.
E rrethuar nga kjo erresir,qe shpirti ma gerryen,cdo dit
Kam nevoj, per pakez drit.
Ndjehem e vetmuar, ndjehem shum keq,por se shpreh dot me fjal,
Bota ka shum meshku,por per zemren time ai ishte i vetmi djal.
Trtesh 3 m nen dhe,
pse Zoti ma mori
pse i madhi Zot
Djali 22 vjec, ne kulmin e rinis, ma largove nga mua
O jet e mjer,askend si ate sdo e dua/FONT]
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Lamtumire Dashuri e Pamundur....
Po ti shkruaj ty kto fjal, te dedikohen direkt nga Zemra
Ishe ti ai qe desht dashuri te sinqert, e knej merresh me tjera Femra
Ishe ti ai qe erdhe tek un,
tbera pjes tbotes time te loteve e te deshta shum.
Ishe ti ai qe me premtove ngrohtesi, rrespekt e dashuri,
por tgjith ishin fjal i vetmi mashtrues ishe ti.
Smundem, mfal nuk shkruj me per ty......
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Per Ty...
Nuk mjaftojn kto rreshta,per te shkruar kto dy fjali. As koha e gjith botes nuk do tmjaftonte pewr tfol me ty. Ti je qenia me e embel qe jeton nkte bot tmallkuar, je ai qe ma ngroh boten, je ai qe ma shton jeten. Buzeqeshja jote e sinqert, me ben qe jeten ta shoh me nje sy tjeter. Kur kisha nevoj per ty, ti ishe atje pran meje, ulur ne shtraatin tim duke me dhen kurajo per tjetuar. Ti ishe aty duke me ber tndjehem njeriu me i lumtur nbot. Ti ishe aty pran meje, pa asnje interes. Ti ishe aty, por tani sje me...
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Pse Jeta Me Duket Deja Vu
Nuk e di se cfar mund tkem, telepati apo mos vall stresi provimeve mka ber me fiksime,por e gjith jeta mue mduket deja vu. Ja prsh Qepar po dilja xhiro, vura kufjet nvesh duke degju muzik e teksa po ecja si karafile neper rruget e elbasanit, thash me vete qe ku tmdal naj njo qe un si duroj dot, vetem kur mdoli bash ai qe un smundem ta duroj dot
ehh sikur ta dijsha thash me vete, ehhh pse mduken kto vite jet deja vu
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Serish E Nisa Cigaren...
Kur Te Njoha Ty e Lash Duhanin,
por kur ike ti vetmia dhe mungesa jote me ben qe ta nis prap duhanin, e di cfar me duket vetja eksituse kur ne buzet e mia te trasha del tymi i slimsit, epo ti sje ktu tme shohesh. Pun e Madhe po shoh Veten Para Pasqyres floket me jan rritur, jam dobsuar goxha, jam zbukuar goxha, preferoj qe floket ti bej bjonde me vetulla te hequra mir. Hmm cfar tjeter, apo tbehem njeri hakmarres edhe qe mos tja kem askujt nevoj, he se desh harrova Brehh Do Jet Teper Von Kur Ki Me Kujtu Per Mu
Se Ateher Do Jem Martu
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Shoh Njerez Qe Me Shajn
Shoh Njerez Qe Me Lavderojn Shoh Njerez Qe Skan Aspak LLogjik
Sa Per Dijeni Skom Aspak Frik
Jom RRit me 1 vend ku skom pas aspak Shoqni
Kur Tshihnin Njerzit plot urrejtje e xhelozi
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Dashnori Im Sekret
Ah sa e erret kjo nate, e mbaj mend si sot heren e par qe u takuam bashk, filloi duke mber komplimenta nga nje got ver e kuqe perfunduam te dy ne shtrat, Ah, sa i embel sa i sjellshem me ato puthjet e tij te zjarrta me at pamjen e tij eh sa i bukur ishte.
Eh rinia eh sa kujtime te bukura kam
MARR Diku...
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Ah kjo jet
jet e gjor jet me mujtime
pse e le te vetmuar zemren time
kishte nevoj per dashuri
e ate dashuri mund ta jepte vetem ai
o jet e gjor ne nje qytetet jetojm
njeri-tjetrin me heshtje e shikojm
nuk flasim kemi krenarin
e cuam ne dreq tgjoren dashuri
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Zgjohesh nje mengjes dhe nuk e di se kush je , c'fare eshte koha , c'fare te ka ndodhur , gjithcka eshte ndryshe! Njerezit qe doje ose kane ikur ose kane ndryshuar! Gjerat ne te cilat mund te mbeshteteshe jane fshire! Bota qe njihje jo vetem qe nuk egziston , por duket sikur ne te vertet nuk ka egzistuar Kurre. . .
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj!!
 

Jetmira

..........
Titulli: Pse qesh??

Nëse lumturia është bërë nga momentet...
Të uroj aq shumë sa
mos të lësh asnjë hapësirë
për ato të trishtuara ...
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Pse qesh??

Qesh se sme qahet....
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Pse qesh??

perse qesh
kur buzeqeshja jote ngriu ne fotografi
perse qesh
kur komenti yt mbi zerin u ngjyros ne zi
perse qesh ,perse ...as vete nuk e di!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Titulli: Pse qesh??

Ket tem sikur e ke hap per mu.
Qesh.
Gjith kohes qesh. Qesh me tmadhe edhe kur ja fus me shkelm ndonje muri ose dickaje te fort pa i ran ne sy asnjerit..
Vazhdoj te qesh dhe te kafshoj gishtin fort nderkoh qe nuk e ke vemendjen.
Qesh per te zbrazur urrejtjen qe kam per boten sepse perndryshe do me kishin mbyllur brenda me koh.
Qesh dhe vazhdoj te shtirem per te pare deri ne cfare pike arrin ligesia e njerezve dhe cdo her ngel e habitur nga rezultati.
Qeshja dhe kur haja drru, qeshja dhe kur me ngrenin duart.. nuk ka cast qe nuk qesh.
Mos me keqkuptoni, di te qesh edhe me shpirt por me pak persona... vetem me ato qe kurr sme kan zhgenjyer.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Pse qesh??

Qeshem se .....
Kan ardhun da kohna t'vshtira
Nuk pa dijm kuj mi besu
Vesh Ermiri si Ermira
Spa dim ma se kush asht gru
Moden e kam ndjek dhe un
Vesh e math, un si kerkush
Sot po s' veshe minifun
T'njesin emnin,karabush
 
Titulli: Pse qesh??

Ndonjehere mencuri eshte te dish te qetesosh shpirtin e te kerkosh paqen brenda asaj pjese qe eshte e padukshme,por qe dhemb kaq shume brenda nesh.
Ndonjehere te duash ti largohesh dhimbjes duhet tu thuash lamtumire kujtimeve e ti hipesh ne trenin pa stacione.
Kujdesuni per veten popull i shqipeve!
Mundohuni ndonjehere te mos jeni te nervozuar,te celni fytyren sepse gjerat duken me qarte kur dielli cel. :D
cit
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Pse qesh??

Pa komplikime e sterzgjatje- sepse me qeshet ose me Ben dicka/ dikush per te qeshur.... Per te njentat arsye, edhe kur qaj.
 
Top