Pyetesor :D

1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh?

2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit?

3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan?

4. Çfarë duhet të ketë secili/a burre/ grua?

5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si?

6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre?

7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie?

8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon?

9. Po të ishe fjalë, cila fjalë do të ishe?

10. Po të ishe një artikull veshjesh, çfarë do të ishe?

11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje?

12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor?

13. A kemi nevojë për feminizëm?

14. Si ballafaqohesh me tundimet?

15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten?

16. Çfarë është miqësia për ty?

17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje?

18. Kush janë heronjtë e tu?

19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë?

20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim?

21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti?

22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj?

23. Si do të doje të vdisje?

24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje?

25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë?Burimi:Shkeputur nga faqja: supergrate
 
Ncncncncnc
unsure-shrug.gif
 
1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh? - Endrra eshte te mos shoh endrra. :p Frik, Te jemi mire te gjithe! Shpresa; e nesermja me e mire se e sotshmja! Nuk Kam asnje pendim deri ne ate pike sa ta cilsoj.

2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit? - Si te kene deshiren ata! Nuk me shqeteson kjo pjese.

3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan? - Ata qe me duan me dashuri,ate qe sme duan se di!

4. Çfarë duhet të ketë secili/a burre/ grua? - Te jene njerez me parime dhe te ndershem ne virtyte.

5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si? - Mendoj qe eshte nje element i nje pjese plotesuese vizive,deri aty,jo me tej.

6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre?- Te qenurit vetvetja dhe te jetosh sipas formes tende!

7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie? - thenje e frymzuar nga koha kur gruja akoma shikohej si nikoqire.

8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon?- Nene Tereza.

9. Po të ishe fjalë, cila fjalë do të ishe?- E lire ne kufjt e vetvetes.

10. Po të ishe një artikull veshjesh, çfarë do të ishe? - Fustan veror.

11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje? -4 stinet kompozim.

12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor? - Ne ato shoqeri ku ka mos informim te mire te dijes dhe sintoma gjinore po ka standarte,rruga me e mire e ballafaqimit me te eshte arsimimi dhe mbeshtetja sociale ndaj pjeses qe shtypet.

13. A kemi nevojë për feminizëm?- Po,por feminizem te shendetshem ,dhe jo egoizem shterp.

14. Si ballafaqohesh me tundimet?-racionalisht kontrolloj veten,dhe aq.

15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten?-perseri vlersoj situaten ne te cilen gjendem dhe veproj,frika dhe dyshimi pasi vendos te bej nje hap,nuk eshte me shoqerues i imi shume.

16. Çfarë është miqësia për ty?- Dikush qe te don dhe pranon sic je pa ndonje interes ne mes,dhe kjo eshte reciproke.

17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje?-Dikur doja ne Egjiptin e LAshte,tani jo me,dua ketu ku jetoj.

18. Kush janë heronjtë e tu?-eh.nuk kam.

19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë? -duke mos hedhur ne mbeturina sasine e ushqimit qe hedhin vendet e zhvilluara,si fillim.

20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim?-nuk e di,dhe s`kam ndermend te mendohem per te shkruar dicka ketu. :p uroj mos `tjet trendy i komentave,apo ndonje ciklon apo termet.

21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti?- njelloj sic eshte,ndryshimi nuk vjen nga nje udheheqes,por nga ata qe votojne ate.

22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj?-ne cdo gje te gjalle te saj,ne cdo bulzim jete.

23. Si do të doje të vdisje?-si ta percaktoj organizmi im,uroj te jete e shpejt e pa vuajtje.

24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje?-te mos pesonte padrejtesi kurre nje i drejte,te mos vritej kurre nje femije,dhe te kishte me shume mundesi te barabrata per njerzit.

25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë?-qe jemi energji yjesh dhe perseri ne nje te tille do kthehemi.


Burimi:Shkeputur nga faqja: supergrate
Ja i shpenzova afersisht 7-9 minuta. :p
Uroj te kem qene ne lartesine e pytsorit! :p
Diten e mire!!
 
1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh?
Vetvetja

2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit?
Si vetveten.

3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan?
Vetvetja.

4. Çfarë duhet të ketë secili/a burre/ grua?
Prape vetveten.

5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si?
Jo domosdoshmerisht. Mjafton si ndohet rehat dhe ne perputhje me vendin ku shkon.

6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre?

Prape vetvetja lol

7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie?

If you give her a house, she’ll give you a home.

8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon?

Mamaja ime.

9. Po të ishe fjalë, cila fjalë do të ishe?
Ka mundesi.

10. Po të ishe një artikull veshjesh, çfarë do të ishe?
Se di, pallto apo batanije ndoshta :p

11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje?

Unforgiven metallica

12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor?

Ahhh po citoi inspirimin tim genderist lol

“I think women are foolish to pretend they are equal to men, they are far superior and always have been. Whatever you give a woman, she will make greater. If you give her sperm, she’ll give you a baby. If you give her a house, she’ll give you a home. If you give her groceries, she’ll give you a meal. If you give her a smile, she’ll give you her heart. She multiplies and enlarges what is given to her. So if you give her any crap, be ready to receive a ton of shit.”

13. A kemi nevojë për feminizëm?
Shqiperia po une jo.

14. Si ballafaqohesh me tundimet?
Qendroj e fokusuar ke objektivat e mija. Ndonjehere ja nej dhe qejfij vetes :p

15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten?

Pasiguri jo me, dyshimet jane pjese e imja shoh gjithmone per te 2ja anet e medaljes qe mos me gjeje te papergatitur.

16. Çfarë është miqësia për ty?

Gjithcka per ate qe me kupton dhe me vleteson.

17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje?

Vitet 70-80.

18. Kush janë heronjtë e tu?

Prinderit e mi.

19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë?

Si robin hood. Do vidhja te pasurit t'ia jepja te varferve. :p

20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim?

Teknologjia e zhvilluar ne duar te gabuara.

21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti?
Same shit. Ndryshimi ndodh kur ndergjegjesohet masa/turma dhe jo nje individ.

22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj?

Po. Ke riperteritja e gjej dmth e saj. Cdo gje rinlind serish dhe pasi "vdes".

23. Si do të doje të vdisje?

Si dashnorja e Jack tek Titaniku :p

24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje?

Te isha cupid. Te shpoja me shigjete zemrat e atyre qe skane zemer, per te kuptuar ca ishte dashuria :p

25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë?

Forca dhe besimi ne vetvete. Edhe kur te tjeret sma marrin per granted. :)Ju faleminderit me detyroheni nje dreke per kohen e dhene :p

P.s. ndjese per gabimet drejtshkrimore por nga celi.
 
Une ju pergezoj qe kaq seriozisht i perkushtoheni forumit,por Une vallahi vec me me cu revolen ne koke tu pergjigjem pyetjeve nje me nje🤣🤣🤣

Une si pergjigjem jetes kur e ka kaq seriozisht,po ndryshoj drejtim,jo me ketu😝🤣🤣

Te pakten o Sol lere te hapur alternativen,qe mund ti pergjigjeni cdo here nje pyetjeje se duket si dite provimi keshtu😝
 
Une ju pergezoj qe kaq seriozisht i perkushtoheni forumit,por Une vallahi vec me me cu revolen ne koke tu pergjigjem pyetjeve nje me nje🤣🤣🤣

Une si pergjigjem jetes kur e ka kaq seriozisht,po ndryshoj drejtim,jo me ketu😝🤣🤣

Te pakten o Sol lere te hapur alternativen,qe mund ti pergjigjeni cdo here nje pyetjeje se duket si dite provimi keshtu😝
1 korigjim te lutmi

I perkushtohem ne shenje respekti hapeses se temes dhe disa te tjereve ketu qe me japin respekt dhe anasjelltas se ndrsyhe sma ndjen shume per forumin e askujt.

Ju faleminderit e nderuar!
 
Ska gje te mirepresim next time :p 🤗
Me marrsh te keqen de,po su pergjigja njeshit po placa😝🤣

1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh?
Endrra ime ;te kem dhe dy vajza🙈
Frika ; humbja e njerezve te dashur
Shpresa ; Se Zoti me ka rezervuar jete pa sprova te renda.
Pendimi ; asgje per tu shenjuar si i tille ne mendjen time.
 
@Marla

Une e solla si pyetesor por ju e dini vete kur dhe sa ti pergjigjeni... Nuk eshte se po ju detyron kush! 🤣🤣 mund dhe ti hapja cdo pyetje si tema te reja ne fakt. 😄😅
 
Me marrsh te keqen de,po su pergjigja njeshit po placa😝🤣

1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh?
Endrra ime ;te kem dhe dy vajza🙈
Frika ; humbja e njerezve te dashur
Shpresa ; Se Zoti me ka rezervuar jete pa sprova te renda.
Pendimi ; asgje per tu shenjuar si i tille ne mendjen time.

Hajde mi jep urgjent :p 😘😘😘🤗🤗🤗
 
1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh.
Èndrra me ndryshojne vazhdimisht sa i realizoj.
frika... si per gjith nenat... femijet.
Shpresa eshte i mbifuqishmi qe mesoj te kem besim tek vetja.
Pendimi... sbej asgje qe pendohem ... cdo gje ndodh per nje arsye.
 
1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh?
- Jetoj me shpresen se do te jem i privilegjuar nga dashuria e vecante e saj.....endra dhe frike nuk jane per mua.
2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit?
- Nuk me intereson aspak.
3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan?
- me pershkruajne sipas interesit te tyre.
4. Çfarë duhet të ketë secili/a burre/ grua?
- te kete respekt, vetpermbajtje dhe shum durim.
5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si?
- nuk e di
6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre?
- fuia e te dyve qendron ne balancimin e llogjikes perpara nje momenti te veshire dhe delikat.
7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie?
- Shtepia eshte qendra dhe gruaja eshte struktura e qendres.
8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon?
- Im Ate.
9. Po të ishe fjalë, cila fjalë do të ishe?
- Dashuri
10. Po të ishe një artikull veshjesh, çfarë do të ishe?
- nuk jam keshtu qe nosh.
11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje?
- Te ka lali xhan e shpirt
12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor?
- shoqeria ka standarte sikur edhe burri apo gruaja kane mundesine ti ndjekin apo mosperfillin ato pasi nuk jetojme per standartet.
13. A kemi nevojë për feminizëm?
- kemi
14. Si ballafaqohesh me tundimet?
- ball per balle
15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten?

- ball per balle e sy me sy
16. Çfarë është miqësia për ty?
- dicka shum e vyer dhe e rralle.
17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje?
- diku andej na 1500-1600 ne kohen e pisqolles.
18. Kush janë heronjtë e tu?
- Im Ate dhe Ime Me.
19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë?
- duke cuar qytetaret ne fshat me bicikleta.
20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim?
- nje idiot qe do te mundete te shtypte nje buton te kuq.
21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti?
- si planeti Mars.
22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj?
- Po me mrekullon sepse nga i gjithe ai negativitet i akumuluar perseri gjen mirese dhe dashuri ne te.
23. Si do të doje të vdisje?
- si te jete e shkrojtur....ne preherin e saj po qe e mundur.
24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje?
- Ate te Nicola Tesles.
25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë?
- Nuk ta tregoj e nuk te duhet ty, pasi eshte ajo gje te cilen e kam personale.


Burimi:Shkeputur nga faqja: supergrate
 
1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh? Vete jeta

2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit?
Si dikush qe nese do isha njeri i tyre do ishin krenar
3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan? Se di ka lloj lloj pershkrimesh

4. Çfarë duhet të ketë secili/a burre/ grua?
Aftesine te ket 1 familje te lumtur
5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si? Absolutisht jo

6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre? Fuqia e perballimit te stuhive te jetes

7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie? Qe gruaja mund te dali ne kafe me shoqet por duhet te ndjeket nga burri me app find iphone 🤪

8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon?
Askush
9. Po të ishe fjalë, cila fjalë do të ishe?
Mundem
10. Po të ishe një artikull veshjesh, çfarë do të ishe? Sutjena grash me gjoks gur dhe rrumbullak

11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje? Hall of fame

12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor?
Gjithmone do ket ne shqiperi
13. A kemi nevojë për feminizëm?

14. Si ballafaqohesh me tundimet?

15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten? Problem kjo pjesa

16. Çfarë është miqësia për ty?
Dhurate e jetes
17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje? 65-75

18. Kush janë heronjtë e tu?
Sandokani 🤪
19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë? Nuk zgjidhet

20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim? Tik-tok-u

21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti? Harem

22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj? Po…e gjej ne perditesi

23. Si do të doje të vdisje?
Tak-fap pa dhimbje
24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje? Parashikues

25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë? 11 shtatori ngjarje e stisur
 
1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh?
Ëndrra kam shumë,kryesorja të jem e plotësuar në çdo aspekt
Frika : të humbas personat që më duan
Shpresa: optimizmi që më karakterizon
Pendimi:që kam hyrë këtu 🤣
2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit?
Të qeshur
3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan?
Njerëzit që më duan: se di përgjigjen por ndoshta më vlerësojnë shumë për atë çka unë përcjell kltu me gërma
Ata që nuk më duan: se di dhe s'më intereson

4. Çfarë duhet të ketë secili/a burr
Humanizëm mbi të gjitha
Respekt Dashuri Durim Tolerancë Mirëkuptim Komunikim

5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si?
Unë mendoj që jo,por ka persona që e mendojnë.Personaliteti i njeriut shpërfaqet në sjelljen e tij .Mund të kesh veshje zotërie dhe sjellje për të dëshiruar

6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre? Fuqia e perballimit te stuhive te
Mëmësia ,prindërimi

7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie?
Se shpjegojë fare pasi është mëse e qart 😛
8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon
Nëna ime

11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje?
Elita 5 Më fal

12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor?
Ka dhe do ket gjithmonë në vendin tonë.

13. A kemi nevojë për feminizëm?
Ndonjëherë feminizmin e ngatrrojmë me egoizmin (prite Plakun @OldSoul tani 🤪)
Kemi nevojë por jo të bërtasim e të mos themi asgjë

14. Si ballafaqohesh me tundimet?
Dhëmb për dhëmb 🤣

15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten?
E sfidoj
16. Çfarë është miqësia për ty?
Se di,jan ndjenja të përziera

17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje?
2000-2021🤣
18. Kush janë heronjtë e tu?
Winxat 🤪
19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë?
Do bëhesha Robin Hood e do grabisja kokat e shtetit lol 🤣

20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim?
Di unë,unë jo për vete 🤣
Tik Toksat mendoj 🤣

21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti?
Fushë me menekshe 🤣
Nuk do ekzistonin as VIP-at ,as Politikanët e dështuar dhe as Big Brother apo Përputhen 🤣.Nuk do ishte e ndarë në kontinente ,as shtete 🤣dhe do flisnim një gjuhë (se u çmendëm,jemi bërë lëmsh lëmsh ).etj 🤣
22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj?
Te vajza imee ❤🤍
23. Si do të doje të vdisje?
Se di,kur të vij mirë se të vij

24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje?
Si Stela te Winxat 🤪
25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë
Personale ❤
 
Ëndrra kam shumë,kryesorja të jem e plotësuar në çdo aspekt
Frika : të humbas personat që më duan
Shpresa: optimizmi që më karakterizon
Pendimi:që kam hyrë këtu 🤣

Të qeshur

Njerëzit që më duan: se di përgjigjen por ndoshta më vlerësojnë shumë për atë çka unë përcjell kltu me gërma
Ata që nuk më duan: se di dhe s'më intereson


Humanizëm mbi të gjitha
Respekt Dashuri Durim Tolerancë Mirëkuptim Komunikim


Unë mendoj që jo,por ka persona që e mendojnë.Personaliteti i njeriut shpërfaqet në sjelljen e tij .Mund të kesh veshje zotërie dhe sjellje për të dëshiruar


Mëmësia ,prindërimi


Se shpjegojë fare pasi është mëse e qart 😛

Nëna ime


Elita 5 Më fal


Ka dhe do ket gjithmonë në vendin tonë.


Ndonjëherë feminizmin e ngatrrojmë me egoizmin (prite Plakun @OldSoul tani 🤪)
Kemi nevojë por jo të bërtasim e të mos themi asgjë


Dhëmb për dhëmb 🤣


E sfidoj

Se di,jan ndjenja të përziera


2000-2021🤣

Winxat 🤪

Do bëhesha Robin Hood e do grabisja kokat e shtetit lol 🤣


Di unë,unë jo për vete 🤣
Tik Toksat mendoj 🤣


Fushë me menekshe 🤣
Nuk do ekzistonin as VIP-at ,as Politikanët e dështuar dhe as Big Brother apo Përputhen 🤣.Nuk do ishte e ndarë në kontinente ,as shtete 🤣dhe do flisnim një gjuhë (se u çmendëm,jemi bërë lëmsh lëmsh ).etj 🤣

Te vajza imee ❤🤍

Se di,kur të vij mirë se të vij


Si Stela te Winxat 🤪

Personale ❤
Prite Tare prite se po te vjen si pellumb i shkruar
 

1. Cila është ëndrra, frika, shpresa dhe pendimi yt më i madh? Endrra ime te behem gjyshe
Shpresa ime vetja
Pendimi im qe besoj tek njerzit qe sja din kuptimin fjales besnikeri

2. Si do të doje të të mbanin mend njerëzit?
Si nje njeri qe nuk i beri keq askuj
3. Si të përshkruajnë njerëzit që të duan? Njeri i qete i dashur Si të përshkruajnë njerëzit që nuk të duan? Kryforte dhe inacore

4. Çfarë duhet të ketë secili/a burre/ grua?
Respekt per vete
5. A mendon se personaliteti i një njeriu shpërfaqet në veshjen e tij/saj? Nëse po, si? Jo

6. Cila është fuqia më e madhe e të qenit grua apo burre? Te jesh ne gjendje te ngrihesh sa here jeta te rrezon
7. “Shtëpia duhet të jetë qendra, por jo kufiri i një gruaje.” Si e komenton këtë thënie? Shtepia eshte oazi i qetesis per nje grua

8. Një njeir nga e kaluara që të frymëzon?
Babi im
9. Po të ishe fjalë, cila fjalë do të ishe?
Dashni
10. Po të ishe një artikull veshjesh, çfarë do të ishe? Fustan i gomuar

11. Nëse do të duhej të dëgjoje vetëm një këngë gjithë jetën, cilën do ta zgjidhje? Nuk eshte vetem 1

12. A mendon se shoqëria ka standarde të dyfishta për gratë dhe burrat? Si ballafaqohesh me diskriminimin gjinor?
Gjithmone do kete
13. A kemi nevojë për feminizëm? Nuk kam nevoj se jam femer me gjithe kuptimin e fjales

14. Si ballafaqohesh me tundimet? Tundohem ca te bej

15. Si ballafaqohesh me pasiguritë dhe dyshimet mbi veten? Mundohem ta anashkaloj

16. Çfarë është miqësia për ty?
Bekim dhe miresi
17. Në cilën periudhë të historisë dhe në cilin vend do të doje të jetoje? Ne keto vite qe po jetoj
Ne shqiperi

18. Kush janë heronjtë e tu?
Vellezerit e mi
19 Si do ta zgjidhje problemin e urisë në botë? Nuk zgjidhet

20. Cili trend i momentit do të mund ta sillte fundin e botës siç e njohim? Djetat e operacionet plastike

21. Si do të dukej bota nëse do ta udhëhiqje ti? Pa vuajtje

22. A të mrekullon jeta? Ku e gjen domethënien e saj? Po me mrekullon
Te familja

23. Si do të doje të vdisje?
Ne gjume
24. Po të kishe super fuqi, çfarë fuqish do të doje? Te ndryshoja shpirtat e njerezve

25. Çfarë është një gjë që ti e beson si të vërtetë, por që pak njerëz e besojnë si të tillë? Kovidin. Une e besoj
 
Top