• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet të përdor mashkulli parfum

Pergjigjet Hoxhë Irfan Salihu: Lejohet, dhe preferohet per meshkujt. Por është e ndaluar per femrat, kur femra del nga shtepia e parfumosur kthehet ne shtepi si levire

 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet të përdor mashkulli parfum

Pergjigjet Hoxhë Irfan Salihu: Lejohet, dhe preferohet per meshkujt. Por është e ndaluar per femrat, kur femra del nga shtepia e parfumosur kthehet ne shtepi si levire
lol


--------------------
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A më lejohet ti ndaloj klientët të marin pije alkolike...

Pergjigjet hoxha Ahmed Kalaja. Duhet vene kusht, nuk lejohet, alkoli është problem..

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Beni çfarë tu them, mos beni se bej une..;) Keta nuk te lene te pishe një birre rehat mer jahu..:) 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Birra ka qene jo-alkoolike, i është pergjigjur hoxha klankosoves, kot zgerdhihesh :D

Hoxh
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet të përdor mashkulli parfum

Pergjigjet Hoxhë Irfan Salihu: Lejohet, dhe preferohet per meshkujt. Por është e ndaluar per femrat, kur femra del nga shtepia e parfumosur kthehet ne shtepi si levire

per kete doja te pyesja se e degjova ne mengjes ne radio....femra nuk duhet te kaloj afer meshkujve -thoshte hoxha- dhe te leshoj perfumin e saj sepse kthehet ne shtepi lavire...
dmth nese nuk duhet te lyhet me parfum, me gjithe ato rroba ne trup , te vij era djerse??? prape i ere i shko robve , dhe prape ajo e tille kthehet ne shpi?

flm
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Birra ka qene jo-alkoolike, i është pergjigjur hoxha klankosoves, kot zgerdhihesh :D

Hoxh
Ke te drejte mbase. Mendoj qe nuk ka qene as birre pa alkol, por një shishe dhurate nga Arabia. një liter urine kameli kushton 4 $$.


[video=youtube;-I11Bd-bDPw]https://www.youtube.com/watch?v=-I11Bd-bDPw[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A ban me leshu muzike per raste dasme apo fejese?

Pergjigjet miku im hoxha Dr.Shefqet Krasniqi: Jo nuk ben!!! te kendohet me daulle pa muzike

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Eh po, cte bejme Laur, une e di qe je ne enderr, por sdi kur do zgjohesh :D


Nejse, ti pershtatemi temes :p

A është Zoti sipas BIBLES berber ?


Bibla e pershkruan Zotin e Plotfuqishem si BERBER. Aty thuhet:

"ATE DITE, ZOTI DO TE RRUAJ ME BRISK PER RROJE TE MARRE HUA (ISAIA, KAPITULLI 7, VARGU 20)

Vazhdon:

"ME ATA PERTEJ LUMIT, me mbretin e ASIRISE, do te rruaje koken dhe qimet e kembeve (Isaia, 7 v20)

Ai do te ja u rruaje kokat dhe qimet e kembeve tuaja. Por nuk po e tregon prej ku deri ku :p :lol:

Per me shume, shiqim te kendshem :D

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Pikesepari ti po del jasht teme si tjegullat mbi cati. Ti ben pyetje dhe jep edhe pergjigje.
Se dyti si gjithmone justifikon budalliqet islame duke u fshehur pas Bibles.
Se treti me citimet tua biblike, po i pret rramin nen prapanice vetevetes, sepse është po ai Zot qe ti e quan Allah.

Dhe tani po te fus pak ne teme me qimet e berberit qe quhet Allah.

A lejohen të hiqen qimet e trupit,këmbës,gjoksit?

Pergjigjet hoxha Sadulla Bajrami: Qimet ndahen ne tre lloj, lejohet mjakrra vetullat, obligim te hiqen sjetullat dhe etj. Ndersa pjeset e tjera(..) sipas deshires.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Allahu berber???

A lejohet rruarja e flokëve me brisk rroje?

Pergjigjet hoxha Sadullah Bajrami: Profeti yne Muhameti ka thene se do te hyni ne Qabe te perulur dhe me koke te rruar me brisk.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Hahahaha, per dallim nga thenja e Profetit, aty ne Bibel, Zoti është vet berber me brisk :p

Kot e ke, çfarë i vie era, nuk mbulohet nganjehere :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Hahahaha, per dallim nga thenja e Profetit, aty ne Bibel, Zoti është vet berber me brisk :p

Kot e ke, çfarë i vie era, nuk mbulohet nganjehere :D
Ja pra qe edhe Allahu yt qenka berber ne lagjen e siperme dhe ne lagjen e poshtme..;)
Tani permbaju tematikes se temes dhe mos i flliq temat.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Ke deshire ti te jete ashtu, por ngaterrove Biblen me Kur'anin. Jam ne teme shume mire, e verteta dhemb. Shkojme me tjetren :plazh:

A është BIBLA fjale e Zotit ? Pergjigjet Ahmeed Deedat para publikut:


Best shot :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

O hoxhe, qe ke probleme ti do pak qe te merret vesh. Kjo teme ka një perberje tjeter.
Ke një teme enkas per debate, konferenca, opinjone e analiza fetare e antifetare. Dhe mos na i kthe te gjitha temat si një wc publike Debate fetare (VIDEO) - Page 3


Vazhdojme me temen.
A lejohet te shkohet ne mbremjen e matures?

Pergjigjet hoxha Krasniqi: Jo, është haram. Aty perhapet alkoli, droga, prostitucioni.... Shpresoj qe Ministria ti ndaloje keta komplet.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Debatet jane me mbi 1 ore e me shume. Ajo ishte shkeputje, pasi pyetja është e kjarte, me fal qe te dhemb !

Vazhdojme ! :plazh:

A ka predikuar Jezusi Xhihad ?

Pergjigjet Hoxha i ftuar, ndersa Prifti nuk e kishte ditur se ekziston një citat i atille ne Bibel :

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Debatet jane me mbi 1 ore e me shume. Ajo ishte shkeputje, pasi pyetja është e kjarte, me fal qe te dhemb !
He ti u djegsh ne acod sulforik. Gjeje pytje-pergjigje tek budizmi qe te me kundervihesh me mire, se nga Bibla te ka pjelle ai Kurani yt. Kete ta kam thene gjithmone, kete po e konfermon edhe ti me ngjashmerite qe sjell :lol: :kapele:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Debatin me ty e kam mbylle tek krishterimi, qe akoma pres pergjigje andej, qe nga koha kur dole nga kontrolli, dhe ofendove me familje :D Andaj, une debatoj me te krishtere te devotshem, qe kane kulture te te biseduarit. Jezusi nuk ka thene mallkoj armiqte, e sheh ti vepron kunder Jezusit. Kjo është edhe një arsye e forte dhe argument se une e dua me shume Jezusin se sa ju "katoliket" :p (ta zeme se je i tille, apo alieneve dhe perrrallave u beson lol).

Sdq, mos dil nga tema, qendro ne kafaz: :snob:

Pyetet i nderuari Ahmed Deedat, a është perhapur Islami me shpate ? Pergjigjet:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

çfarë do thote fjala xhihad?

Pergjigjet hoxha Bekir Halimi: Do thote perpjekje dhe mund. Me zemer, me gjuhe, me laps, dhe me dore.....me kuptimin me shpate

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Kur'ani apo Bibla është fjale e Zotit ? Pergjigjet Ahmeed Deedat, mbyll gojen te gjitheve:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Kush është i kësaj rruge i Xhihadit

Pergjigjet hoxha Jakup Hasipi: Kush është i kesaj rruge te xhihadit ja ka fale gjakun shpirtin Allahut. Diten e kjametit me dale i lame ne gjak para Allahut.

A e dini pse nuk jemi ne rrugen e drejt? Se me Xhihad nuk mirremi.


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Kur'ani apo Bibla është fjale e Zotit ? Pergjigjet Ahmeed Deedat, mbyll gojen te gjitheve:
Ke te drejte kur thua qe e verteta dhimb. Ai Zoti i Bibles e la Ahmeed Deedat me goje hapur dhe pa ze, e te paralizuar duke dhier e urinuar ne shtrat per 9 vjet. Gjithe jeten e tij duke llomotitur pallavra kunder besimit te tjerve.
Vdiq duke recituar Bibel nepermjet një aparati te shpikur nga njerzit e librit..;)

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Kjo qe solle s'është asgje, cdo njeri perjeton dhimbje gjate dorezimit te shpirtit. Sdq, video e tille, nuk i hudh ne kosh ato qe i ka para mijera njerezve ne debat :D

Ja edhe një, kujtim per Ahmedin, Zoti e meshirofte :D

Kur jane Krishtlindjet ? Pergjigjet Super Ahmedi :D

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Si duhet të mashtrosh njerzit per islamin?

Pergjigjet kleriku egjyptian Mahmud Al Masri: :stelle:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Si mësohen myslimanet në universitet të vrasin e t'i hanë mosbesimtarët!?

Pergjigja ndodhet ne Al-Az'har(universiteti fetar egjypt [viti i III]): " Ne kemi lejuar ngrenjen e mishit te njerzeve te vdekur...nen kushte nevoje. Ai (mishi i njeriut) nuk duhet te zihet apo te piqet per te shmangur haramin"

"Ai (besimtari) mund te vrase kurorshkelesin e martuar, luftetarin e kedo tjeter qe ka braktisur lutjen."

[video=youtube;4zD-wP3e0k8]https://www.youtube.com/watch?v=4zD-wP3e0k8[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Kam nda gruan se veshte fund te shkurter. A kam haram per kete?

Pergjigjet Drr Krasniqi: Jo, nuk është haram qe e ke nda. Gruaja jote nuk është panair per te tjeret.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Prej nga vjen Bibla ? Mateu, Marku, Luka dhe Gjoni, kush ishin keta ?

Shah mat nga Khalid Jasin:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Akoma nuk arrite ta kapesh temen? Ske faj se je hoxhe edhe ti, nuk arrine me tej...! Pyetje myslimanve per fene e te tjerve dhe pergjigjen vete myslimanet :yje:

Pyetjet behen mbrenda besimit, ku secili pergjigjet per fene e tij. Ti kerkon debat me krishtere te devotshem?? hoxhe fodull !!

Vazhdojme me temen.
Kur një xhind flet mbrenda trupit te pacientit, a perdor zerin e pacientit apo një ze tjeter??

Pergjigjet sheik Muir Arab(sherues kuranor saudit): gjithcka mund te ndodhe, here flet si grua here si femije, nganjehere leh si qen...Xhini nxjerr litarë nga vagjina e virgjëreshës muslimane!!!

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Debati është me te krishtere te pranishem, mos me detyro te sjell edhe video tjera ku konvertohen ne publik te krishteret po nga Khalid Jasin :D
Pak ka rendesi a është teme debati, apo pyetje ? Rendesi ka se s'keni pergjigje :D


Pyetja nga publiku: Dua ta di, Cka e ka shtyre vella Jusufin qe ta le krishterimin dhe ta perqafoje Islamin :D? Jam shume kurreshtar ta di pergjigjen


ShIQIM TE KENDSHEM :d

 
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Pyetja nga publiku: Dua ta di, Cka e ka shtyre vella Jusufin qe ta le krishterimin dhe ta perqafoje Islamin :D? Jam shume kurreshtar ta di pergjigjen
Ku ta dime ne, shko pyete kete vella Jusufin dhe na e thuaj dhe ne, personalisht sme ha meraku shume. :D
 
Top