• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Ne lidhje me ndalimin e muzikes sipas mendimitt islam, ben fjale per muziken e dikurshme. Muzika e sotme ndalesa e saje nuk duhet te vihet fare ne diskutim. Te degjosh Beyonce Madona Jackson etj është e flliqte e piste ..


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Unë e dua Xhihadin në rrugë të Allahut. Pra në cilin vend të drejtohem (për të shkuar)?

Pergjigjet shejkh Salih bin Feuzan:
Xhihadi duhet me Prijesin e Myslimaneve. Kur Prijesi pregadit xhihadin dhe therret per tek ajo atehere del sebashku me te.
Kur t'iu kerkohet qe te marshoni per ne lufte atehere nxitoni
Bukhari dhe Muslim 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

ca pyetjesh jane keto keshtu..qyqa po mire... a ndalohet te jetosh valle?! se po u ndaloka cdo gje ketu...... mos merrni me fryme dhe jeni ne rregull :p:vje:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lajohet te pershendetet djali i tezes(i adaptuar)?

Pergjigjet hoxha Sadullah Bajrami:

Djali i tezes është i huaj, te pershendetet është haram..qofte edhe biri i saje!!! Ndersa adoptimi është makat i madh, sepse nuk i lehohet njeriut te jete me i mire se Allahu duke bere një adoptim.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet me u martu me një këngëtare ?


Pergjigjet derr-Shefqet Krasniqi: Kengetaret jane shtrese shume e ulet. është haram martesa me një kengetare, me perjashtin nqs ajo braktis ate zanat. Arti është antivlere...

[video=youtube;vWAxfp3V-2Q]https://www.youtube.com/watch?v=vWAxfp3V-2Q[/video]
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Ne lidhje me ndalimin e muzikes sipas mendimitt islam, ben fjale per muziken e dikurshme. Muzika e sotme ndalesa e saje nuk duhet te vihet fare ne diskutim. Te degjosh Beyonce Madona Jackson etj është e flliqte e piste ..


Mos! Paske sjelle një nga t'preferuarit e mi :) Sill sa me shume nga ky(Myfti Menk) ose Nouman Ali Khan. :)
 
Last edited:

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Jua pash hajrin te gjithve dietarve islam, se po na nxjerrin ne drite...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Jua pash hajrin te gjithve dietarve islam, se po na nxjerrin ne drite...
Amin
haha.. PSe re cke aman.. Sikur po te han buken Islami ben. Rri urte aty lej robt te besojne ca duan :p

Ta sugjeroj Nouman Ali Khan. Esht vertet sh aktual :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Edhe tek une jane te dashur qe te dy ata Soul, dukat njerez :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet të përdoret fjala zotëri?

Pergjigjet Dr.Shefqet Krasniqi : Jo është haram

[video=youtube;OyYw-cGHNhw]https://www.youtube.com/watch?v=OyYw-cGHNhw[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet hjekja e vetullave ?

Pergjigjet Dr Krasniqi: është haram. Muhameti i ka mallkuar..

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Edhe tek une jane te dashur qe te dy ata Soul, dukat njerez :D
I watched them live in singapore. lool.
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Hahaha, te kam lakmi trust me :)
 
I

ikd

Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

te kam gjak te shosh.. duke i hapur analizat e iLirjam ketu per me ju lan tgjall dhe pa goj.... a nuk mun te mbeshtjellet nick name iLirjam te pakten me opsionet e Arfeilles...se feja ime esht me e diskutuara sot per sot..nese do te egzistoj apo do te zhdukemi bashk me te... me intereson mos me i pa kta njerez...jeni demon te rrezikshem per qenjen njerzore...dhe kte nuk mund tju a bejm qe te bindeni pa ju par ne kushte dhe kondita te plotsuara... ai WxP:: nuk ka mundsi me u ba serjoz ne jeten e vet... por na la me shkue dam per faktin se e keni kusheri...nuk mund ta vras një shqiptar,,se te gjith u bat shqiptar,,shikoni ca keni arritur me ba... me keni lidhur me qenje jashtoksore.. me keni shtypur koken se ma keni zan e cue nga keni dasht,,por nuk ka lidhje as me muskuj as me inteligjens,,por vetem me fat te zi ...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Hahaha, te kam lakmi trust me :)
Mua me ka ngelur pishman si nuk shkova dot ne Canada per RIS convention.(ishin me 10tra) Po ishin sh harxhime! Gjthss ndoshta i sjell shoqata"Ardhmeria" e Shqiperise, Tariq Ramadan e sollen para ca vitesh, ndoshta vendosin doren ne Zemer e per keta te tjeret :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet me inqizu në dasma një kamerman?

Pergjigjet iluministi Krasniqi: Jo është haram

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A lejohet me shku në dasma ku shërbejnë meshkujt?

Pergjigjet iluministi Kraqsniqi: Te izolohet ristoranti dhe te mos hyje asnje mashkull.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

A u lejohet meshkujve ti pershendesin grate me dor?

Pergjigjet iluministi Ternava: nuk ka problem
(faktikisht islami e ndalon ate jasht një rrethi te ngusht familjar)

Ka thene Muhammedi alejhi selam: "është me mire per dike nga ju qe ti ngulin
një hekur ne koke se sa te preke ate qe nuk e ka mahrem".
(Taberani, el Kebir)

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Pyetje: a lejohet festimi i ditelindjes?
Pergjigjet Shefqet Krasniqi. miku im me i mire nder te gjithe hoxhallaret e kosoves.

 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pyetje dhe pergjigje te karakterit fetar.

Ky është monster komplet lool
 
Top