• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qani në ëndërr? Njihuni me kuptimin që ka

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sipas besimeve të përhapur në njerëz, të qarit në ëndërr ka disa kuptime, që nga dhimbja, marrja e një lajmi të mirë etj. Por sipas një shpjegimi psikologjik, e qara në ëndërr është gjithmonë shprehi e diçkaje që iu trysnon dhe që doni ta shfryni.

Të qarit me dëshpërim, do të thotë një ndjesi lirie, ndaj një mllefi të akumuluar ku më në fund në gjumë, keni mundësi të shpreheni lirisht.


Çfarë do të thotë të qash për dashurinë– Kjo është një prej gjërave që ndodh më shpesh në gjumë. Kjo gjë ndodh kryesisht për shkak të përjetimeve reale, për shkak të rëndësisë që keni ndaj ndjenjës tuaj. E qara në ëndërr në një rast të tillë mund të ketë lidhje me humbjen e partnerit/es, frikë për ndonjë tradhti etj. Bëni mirë që të besoni më shumë në veten tuaj, pasi shpesh janë thjeshtë paranoja.

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr persona që qajnë– Ëndrra të tilla shprehin thjeshtë simpatinë ndaj dikujt, konkretisht personit që po qan në ëndërr. Ndërsa nëse shihni një fëmijë duke qarë, mund të jetë thjeshtë një presion i mbartur nga fëmijëria.

Çfarë do të thotë të qash nga gëzimi në ëndërr– Kjo ëndërr shpreh një gjendjen tuaj të brendshme shpirtërore. Kjo do të thotë se diçka pozitive po ndodh në jetën tuaj. Ndërsa nëse shihni sikur jeni duke u martuar dhe po qani, përfaqëson një ngarkesë emocionale shumë të fortë dhe jo një fund të lumtur.

g.shqip
 

Jetmira

..........
Po kur qan per humbjen e rruges,ose kur degjon te shtena ne enderr ??
Kam par shpesh enderra te tilla,saqe me ka marre frika tflej gjume.
 
Top