• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Reali rrezikon, e shpëton Cristiano Ronaldo

cent

...Lontano

Reali i Madridit dridhet por kalon në “Ali Sami Jen ku turqit treguan se mrekullitë ekzistojnë edhe pse nuk u verifikuan në Stamboll ku sfida përfundoi 3-2 për Gallatasarajin që deri në një moment besoi te përmbysja e paimagjinueshme me Realin që edhe pse ndihej i paprekshëm pas fitores 3-0 në sfidën e parë pa shtrigat ti bënin rrengje në turmën turke. Pjesa e parë e thjshtë me golin e Ronaldos që në minutën e 7 në pozicion milimetrit jashtë loje, ndërsa pjesa e dytë për pak nuk u transformua në horror për Jose Murinhon në minutën e 57 të saj gabim sensacional para portës i Ronaldos që u pengua dhe turqit nisën sulmin. Snajder nga e majta pret topin nga pas Ebue vjen si shigjetë dhe lëshoi një predhë të pakapshme për Diego Lopez të vetmin spanjoll në 11 titullarë të realit . Më pas reali kthehet në hijen e vetvetes kur në xhiron e dy minutave verdhekuqtë ndezin Sami Jen në minutën e 70 supergol i Snajder që i kalon topin mes shalëve Varanes dhe më pas lëshon një goditje kirurgjikale me të djathtë dhe menjëheë më pas Drogba na kujton se cili është dhe shënon me një finte stratosferike pas assitit të ish interistit.

Reali dridhet por Galatasaray nuk bën më shumë, edhe pas përjashtimit të cuditshëm të Arbeloas që morri dy të verdha brenda një minute madje pëson golin e dytë të Ronaldos që mbyll logaritë duke e bërë të marrë frymë më në fund Jose Murinjon me golin e tij të 11 në këtë sezon të Champions. Reali në gjysmëfinale por Gallatasaraji del me kokën lart pasi nuk realizoi mrekullinë por pothuajse ja arriti.
/BeratiLive
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Reali rrezikon, e shpëton Cristiano Ronaldo

Vertet ndeshje shum e bukur, Sepse zakonisht kur nje skuader humb shpresat per tu kualifikuar nuk loz me por Galatasaray ka dhen maksimumin deri ne minuten e 90, Mendoj qe esht nje budallik te hidhet shorti prap do ishte shum me bukur qe ti ndanin mos tu ndeshnin me njera tjetren dy spanjolle me dy gjermane.
 
Top