• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Ylli-1

Etnoshqiptar


Rektori i universitetit vendosi që të mos lejohen më fundet e shkurtëra nëpër sallat e leksioneve, dhe si kundërpërgjigjje mori reagimin e studentëve.

Në Hungari, pikërisht në universitetin e Kaposvarit, një grup studentësh, të cilëve iu bashkua edhe një pedagoge e arteve, protestuan duke u zhveshur publikisht në auditor kundër masës së marrë nga rektori.

Protesta është filmuar dhe pamjet e saj janë hedhur në rrjetet sociale duke e shndërruar nga një cështje lokale dhe të brendshme të universitetit në një debat kombëtar mbi liritë dhe të drejtat e njeriut. /Telegrafi/TCH/

Fotografia: Foto: Top Channel
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Mua me pelqeu, sidomos ajo zysha a arteve,....
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shume mire e kan bere kete protesten. na mbyti bigotizmi, fanatizmi,maskilizmi dhe diskriminimi......Liria. Nje prej te mirave me te cmuara te imagjinates tone.....Nuk egziston ne menyren qe ne e konceptojm.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shkolla nuk eshte vend per minifunde, na mbyten idiotet, dil jashte shkolle hiqi te gjitha kush te mban .....


Jam dakort per vendime te tilla shkolla dhe puna te kene veshje te pershtatshme.... te dallohet nga rruga, pubs,clubs etj etj
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Shkolla nuk eshte vend per minifunde, na mbyten idiotet, dil jashte shkolle hiqi te gjitha kush te mban .....


Jam dakort per vendime te tilla shkolla dhe puna te kene veshje te pershtatshme.... te dallohet nga rruga, pubs,clubs etj etj
Plotesisht i pajtimit me ty Zana1, le te dihet cka eshte cka...
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Plotesisht i pajtimit me ty Zana1, le te dihet cka eshte cka...
Un sjam dakort. Madje mendoj se veshja e "lire" eshte dicka qe duhet te heqim nga mendja jon e ngushte kete ide se; se minifundi na shtyka ne "mekat" njerezin....bah dokrra.Duke mos dashur te hap tem tjeter ne debat, po mendoja..... Kur diskutohet per te lejuar apo jo neper shkolla vajzat me shami, behet nami, debat i gjere, akuza diskriminimi etj...e njejta gje eshte edhe kjo..perse duhet te ndalohen?....Nese ndalohet nje fund i shkurter sot, me pas do ndalohet nje gje tjeter,..e keshtu me rradhe...kjo eshte nje mase me dy presa, sepse interpretimi me pas behet edhe me i eger.
 
Last edited:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Jam kunder ketyre tip ndalimeve. Nese dicka eshte problematike, nuk merren masa drastike, nuk ndalohet sepse reagimi eshte dyfish me i shpejt, por mund te kerkohet nje mase me apropiato. nje bashkpunim.

p.s dhe nuk flas per sjellje jasht ligjore apo kriminale se mos keqkuptohemi :D....Por keto jo morali, jo etiketa, edukata etj, jan vlera te brishta per ti dhen nje gjykim te personalizuar.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Une jam te ndalohen edhe shamite edhe minifundet, te jete nje veshje adekuate per shkollen/universitetin
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

hajgare po boni ju qe jeni pro nje dite do te thuani te shkojme ne bikini e ku te eksitohet profesori
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Na mbyti "manjakizmi" me kto tema!!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

hajgare po boni ju qe jeni pro nje dite do te thuani te shkojme ne bikini e ku te eksitohet profesori
Eksitimi eshte nje tjeter mendim maskilist. Eshte shume e kollajshme ta mendojm keshtu, eshte nje justifikim i dobet ky. se eksitimi mund te vij edhe nga nje xhest padashje, psh nje laps ne goje gjate ores se mesimit :D
Nuk mund te llogjikojm keshtu.

Profesoret e rektoret nese jan burra e kan nje profesionalizem nuk shohin minifundet e studenteve. se i bie qe te kemi manjak se.ksuale ne cdo cep.........dhe eksitimin nuk e ben veshja, se edhe nje veshje me thes mund te themi qe na eksiton meshkujt e dobet ...pra sjam dakort me keto klishe :)

kush ka instikte te tilla...ka banjo per ate pune ose ka profesoresha po qe :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Legally, ti do thuash qe ben te shkojne studentet me minfunde ne lixherata?
Ne fakt e kisha fjalen qe manjake jane "disa" komente qe behen ktu.
Ky koment eshte edhe i cik i shtyre nga tema te tjera.
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Universiteti eshte nje institucion arsimor fakultativ, jo i detyrueshem, ne kete aspekt kujt i pelqen mund ta zbatoje rregulloret e brendshme apo te pergjithshme, per te mos folur per etiken institucionale.

Nuk jam dakort me Bellen... te te kisha studente , kishe ngel ne stazh te perjetshem lool
Goca "te mbara edhe jo te mbara", pa breke mund te shkoni por me minifund jo... lool
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Po nuk veshen minifunde keta ku ti mbaj syte une nqs se do I mbaja ne derrase ose shpjegimin e mesimit do kisha mbaruar me kohe shkollen Po ja minit dhe fundet Me Kane lene disa vite me nje klase :p

Tani Pse duhet te futemi ne jeten personale te dikujt cne te heqim te drejten e veshjes te floures e te .....
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Rektori ndalon minifundet, studentet zhvishen

Injorance! Se di ku e kane mare kete ide qe zhveshja eshte pergjigja e çdo problemi. Trutharat!
 
Top