• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rezultatet e UEFA Champions League

2ak2009

Antar Aktiv
Atl. Madrid 0 - 0 APOEL
Besiktas 0 - 1 Manchester Utd
Chelsea 1 - 0 FC Porto
Juventus 1 - 1 Bordeaux
Maccabi H. 0 - 3 Bayern
Wolfsburg 3 - 1 CSKA Moscow
Zurich 2 - 5 Real Madrid
Marseille 1 - 2 AC Milan
(G.Heinze 49') (F.Inzaghi 28',74)


Inzaghi, 1 gol larg legjendes Muller
Kur behet fjale per ndeshjet ne Europe, Milan mund te mbeshtetet pa frike tek magjia e Superpipo-s.

Sulmuesi italian ka shenuar nje tjeter 2-golesh dje pas shume muajve shterpesi, duke u rikonfimruar si bomber ne Evrope. Me keto dy gola, Inzaghi i afrohet frikshem gjermanit Gerd Mueller pasi ai tashme ndodhet vetem nje gol larg historise me 68 te shenuar aktualisht.

“Pippo eshte i magjishem dhe ne ndeshje ishte i pabesueshem”, shprehet administratori i deleguar kuqezi, Adriano Galliani. Nderkohe ai ka thurur elozhe edhe per Seedorf qe mesa duket ka rigjetur formen optimale.

Vete Inzaghi ka rrefyer sekretin e ketij bolleku golash ne kupat evropiane. “Eshte shume e thjeshte, defrehem...”, deklaroi Superpippo pas ndeshjes.
 
Top