• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rikja tregon për veten: “Jam myslimane dhe e lexoj Kuranin”; Anaidi i bën një lojë Ri

cent

...Lontano

Ndërsa djemtë janë duke folur, atje shkon Rikja dhe Eldora, të cilat futen menjëherë në bisedë me djemtë, ku Rikja i pyet se për çfarë ishin duke folur pak më parë. Edberi i tregon se ishin duke folur për të dhe djemtë përfitojnë ta pyesin lidhur me disa dyshime që kanë për të lidhur me gjuhën dhe jetën e saj në Itali. Djemtë dyshojnë se ajo ka aq shumë vjet qëndrimi në Itali pasi e kuptojnë nga mënyra se si e flet gjuhën italiane dhe gjithashtu i duket sikur shtiret gjatë kohës që bisedon me ta në gjuhën shqipe e bën sikur nuk i gjen dot fjalët. “Unë shqip flas vetëm me mamin e babin”, i shpjegon Rikja, duke thënë se është mëse normale që të ketë mangësi në gjuhen shqipe, e kështu bisedojnë për disa minuta me njëri-tjetrin.

Ata fillojnë të bisedojnë për fenë me njëri-tjetrin, ku Rikja thotë se është myslimane dhe se librin e Kuranit e ka marrë me vete edhe në Itali dhe e lexon herë pas here. “Unë nuk i lutem Zotit vetëm kur kam nevojë”, thotë Rikja, gjë që hap diskutim midis tyre, ku djemtë e komplimentojnë lidhur me këtë fakt vajzën. Më pas ata hapin tema diskutimi, ku të gjithë flasin për fenë, duke treguar e komentuar histori nga Kurani.

Në dhomën tjetër të gjumit ndodhet Elena e Vigani, të cilët shtrihen për të fjetur bashkë me njëri-tjetrin, ndërsa Joana e Anaidi shtrihen në krevatin e Anaidit, duke vendosur të flenë edhe ata bashkë.

Më vonë Anaidi çohet dhe fshihet në dollap, duke dashur ta trembë Riken, e cila nuk ka shkuar ende në dhomë për të fjetur. Ndërkohë që Rikja hyn në dhomë, fillon të bëjë një bisedë me Joanën, e cila e mban enkas me muhabet, në mënyrë që loja e Anaidit të funksionojë. Sapo Rikja bëhet gati të dalë nga dhoma, Anaidi hap dollapi dhe Rikja ulërin me zë të lartë, e frikësuar. Kjo shkakton të qeshura tek pjesa tjetër e banorëve edhe tek vetë Rikja më vonë.

Më pas të gjithë shtrihen nëpër krevatet e tyre dhe vendosin të flenë gjumë./tch
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Rikja tregon për veten: “Jam myslimane dhe e lexoj Kuranin”; Anaidi i bën nj

Cf emri Rikja :haaa:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Rikja tregon për veten: “Jam myslimane dhe e lexoj Kuranin”; Anaidi i bën nj

Ne fakt Rikja tha qe ka lexuar ca faqe te kuranit dhe qe e mban tek komodina ne dhomen e saj dhe jo qe e lexon here pas here...si i transformojne gjerat dhe kta te internetit.
 
Top