• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rreth UNDP

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Programi i Zhvillimit i Kombeve të Bashkuara (UNDP) është rrjeti global i zhvillimit i Kombeve të Bashkuara që punon për ndryshimin dhe për përhapjen e dijes, përvojës dhe burimeve në vende të ndryshme të botës duke i ndihmuar njerëzit të ndërtojnë një jetë më të mirë. Ne kemi zyra në 166 vende të botës, ku punojmë me to për t’u gjetur zgjidhje sfidave globale dhe kombëtare të zhvillimit.

Objektivi kryesor i PNUD-it është të ndihmojë vendet në ngritjen e kapaciteteve të tyre kombëtare për arritjen e zhvillimit njerëzor të qëndrueshëm; që do të thotë, përmirësimin e kushteve të jetesës mbi baza të qëndrueshme – punës, arsimit, shëndetit, mjedisit ku ata jetojnë dhe përdorimit sa më të mirë të burimeve të tyre natyrore.

Në Samitin e Mijëvjeçarit të Kombeve të Bashkuara, kryetarët e shteteve vendosën zhvillimin në qendër të programit global duke pranuar Objektivat e Zhvillimit të Mijëvjeçarit (OZhM), të cilat përcaktojnë synime të qarta për uljen e varfërisë, urisë, sëmundjeve, analfabetizmit, degradimit të mjedisit, dhe diskriminimit ndaj grave deri në vitin 2015. PNUD-i vë në shërbim rrjetin e tij global në ndihmë të sistemit të KB dhe të partnerëve të tij për rritjen e ndërgjegjësimit dhe për matjen e progresit, ndërsa ofron akses ndaj njohurive dhe burimeve të duhura për arritjen e këtyre objektivave. Fokusi ynë themeltar është ndihma ndaj vendeve për ngritjen dhe zgjidhjen e sfidave të:

Qeverisjes Demokratike
Uljes së Varfërisë
Parandalimit të Krizave dhe Rimëkëmbjes
Energjisë dhe Mjedisit
HIV/SIDA-s
 
Private conversations
Help Users
    Top