• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë


Brazili ka shpallur 3 ditë zie për tragjedinë e rëndë ajrore. Një avion charter me 81 persona në bord i nisur nga Bolivia, pjesë e të cilit ishin edhe ekipi i skuadrës braziliane të futbollit Chapecoense, është rrëzuar në qytetin Medellin të Kolumbisë, duke lënë të paktën 75 persona të vdekur.

Avioni është ndarë në dhjetëra pjesë saqë mbijetesa e 6 personave duket një mrekulli. Përveç ekuipazhit dhe sportistëve, në bordin e avionit ishin edhe gazetarë.

Pilotët kishin ndezur alarmin e emergjencës por kontaktet me kullën humbën rreth mesnatës. Autoritetet thonë se është herët për të dhënë një përcaktim definitiv mbi shkakun, por sipas tyre moti i keq me reshje të shumta dhe stuhi ka qenë faktori kryesor që çoi në rrëzimin e avionit. Madje reshjet intensive po pengojnë edhe punën e shërbimeve të emergjencës.

22 pjesëtarët e një prej skuadrave më të mira të ligës braziliane e cila luante në Serinë A, ishin nisur për të marrë pjesë në ndeshjen e Kupës së Amerikës së Jugut, kundër skuadrës Atletico Nacional. Por tani federata ka anuluar çdo event sportiv të planifikuar.

/ Top Channel
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

Ajo batuta ''penallti, penallti'' ishte nona lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

U prehshin ne paqe .

Duam me shume informacion ... se qysh Kane shpetuar k'to te 6-te , vertete mrekulli .
 
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

Ste pyet vdekja jo,nese eshte e shkruar do te vije kudo e kurdo e kushdo qofsh...

Udhetim te mbare per ne parajse!
 

DarkLord

SILENT
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

Shume te rinj, per tu larguar kaq shpejt.

Ngushellime familjeve!

Darius
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

U prehshin ne paqe .

Duam me shume informacion ... se qysh Kane shpetuar k'to te 6-te , vertete mrekulli .
4 shpetuan, sepse edhe portieri vdiq , sa njoftoji te shoqen dhe kaq

gjynah
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

E kapaaa kapaaa topi vjen nga qielli, si diell shndrit
shndriitt
shndritttt
e gooool u krye
fituam fituam
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

Ngushllime familjarve per humbjen...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

U prehshin ne paqe .

Duam me shume informacion ... se qysh Kane shpetuar k'to te 6-te , vertete mrekulli .
Shkruhet qe kane pas shanc me te madh per te shpetuar kta te 6 sepse ne impakt me token s'ka shperthyer ne flake avioni. Po te kishte shperthyer, s'do kishte te mbijetuar. Thone qe fakti qe s'ka pas flake tregon qe mund te jete rrezuar edhe prej mungeses se karburantit.
Kurse njeri nga kta qe kishte shpetuar tregonte qe kishte shpetuar vetem prej faktit se kishte ndjekur udhezimet se si duhet te procedohet ne rast emergjence. Te tjeret qe vdiqen ishin çuar ne kembe ne panik, kurse ky kishte qendruar ulur ne sedile ne foetal position, kur behesh gati me u plas ne toke.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

Me shume e shoh si ceshtje fati sesa ai pergatitje o lege....
Kush po di si jane nderthur fijet tona....e tmerrshme duhet te jete!
 

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Rrëzohet avioni me futbollistë brazilianë

Po ta dinin se me sa dhimbje i percjellim ne si popull, do ishin ringjall :p
 
Top