• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rrjeti i Studimit Personal

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Rrjeti i studimit personal është një grup i ngjeshur personash nga të cilët ne mund të mësojmë. Këta persona mund të jenë mësues ose persona që nuk kemi takuar kurrë apo me të cilët jemi njohur online.
Rrjeti i studimit personal b
ëhet gjithmonë e më i fuqishëm kur marrëdheniet midis studjuesve bashkohen. Gjatë kohës që ne lidhim marrëdhënie solide, rrjeti i studimit kthehet në një grup personash që ndajnë të njëjtat interesa dhe kthehen në miq profesjonistë.
Aristoteli thoshte:"Gjith
ësia është shuma e të gjitha pjesëve (të vogla)". E njëjta gjë vlen edhe per rrjetin e studimit personal. Kur ke një pyetje në lidhje me studimet, me anën teknologjike, me edukimin - mund të kërkosh ndihmë tek rrjeti social personal. Në mos njëri, tjetri do ketë mundësi të të ndihmojë. Në një grup social të tillë, ti mund të kesh mundësinë të mësosh nga persona profesionistë dhe mund të ndash studimet apo vlerësimet e tua me të tjerët.
M
ëso, shpërndaj, frymëzo, jep forcë. Këto 4 fjalë, janë baza e rrjetit të studimit personal. Në këtë mënyrë, fitohet edhe aftësia që është e nevojshme për të dhënë maksimumin e edukimit për studentët.


personallearningnetwork.jpg
 
Top