• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?


 • Totali i votuesve
  20

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Ditet e sotcme 20-25 vjecaret thone "un i preferoj te rritur, preferoj ato qe jan aty te 40-50tat, moshataret e mi ma shpifin dhe jan te gjith t*rapa"

Pershkruajme situaten tipike:

Kalojne disa vite dhe ajo 30 vjece dhe ai 60 vjec ne rastin me te mire se mos 70.
Bashkjetojne.
Ajo e veshur me fustan gjumi, akoma e bukur dhe provokuese, i pergatit supen me gjith dashuri, i ven batanijen te kembet sepse bon ftoht dhe ai ka reumatizma, nderkoh qe shofin programe politike ne tv.
Atij i shpeton urina, dhe perpara se ta boj brenda mbathjeve, ajo vrapon me papagallin dhe ja ven perpara 'shokut' tashme te "qullosur" ose kur e shoqeron ne banjo duke e mbajtur nga krahu perndrryshe e ben ne sallon.... gjithmon duke e ndihmuar duke i ngritur kanatieren e fanelles dhe ulur mbathjet e shendetit.

E ndihmon te shtrihet ne divan, e mbulon perseri dhe i ven pomaden per reumatizmin, i pergatit ilacet per zemren, ilacet per te dal ne banjo, karbonin vegjetal per meteorizmin nga i cili vuan jashtmase (dmth p*rdha te forta) dhe l'aerosol per frymarjen si një rrot e ndryshkur.

Vjen nata, deshira per te ber dashuri është shum e madhe, ai duhet te mbaj akoma mend se si behet, perndrryshe i behen vizatime ilustruese.
Ajo shkon me vrap dhe vesh kompletin intim te ri dhe fustanin e tejdukshem, akoma se.xy dhe provokuese qe ja ngref edhe një eunuku.

Tiger move.
E pra...

Vjen ai, heq papucet e leshit, vendos ne komo syzet, perpiqet te heqi pantallonat e bizhameve qe i mbran siper kerthizes, heq kanatieren e bardh dhe nxjerr gjith ate trup me kembet e holla, me gjoksin e rene dhe lekuren e rrudhosur.

Ajo tenton ta puth, ai terhiqet: perpara duhet te heqi protezat... i fut tek gota me Kukident, pastaj mer viagren.
Presin disa ore... nderkoh lozin sudoku dhe ai i tregon kur me 1 lirete mund te bleje 1 kg buk.
Nderkoh miku fillon te zgjohet nga gjumi i rende, si një zombi kur del nga toka.

Erdhi momenti!

Ajo e puth, llapa perfundon te mishrat e dhembve... ai tenton ti heqi sutjenat por degjon një "crack"... artrit reumatik qofsh i mallkuar!
Ajo dhembsurisht heq sutjenat dhe i hedh pertoj.... ai nxefet sepse "çfarë mendon ti, se vjedh un???? t kam blere me pensionin tim!!! Mosmirenjohese!!!"

Duart e tij dridhen, te ashpra dhe plot njolla.. prekin gjoksin e saj.
Ajo e eksituar si Maria de Filippi perpara Costanzos, i hypen siper, pompon ja 5 her dhe pastaj degjon " ZZZZ… ROOOONF… ZZZZ…”.

Zgjon nga gjumi plakun, dhe perkulet e pergatitur per doggy stile.
Ai i shkon mbrapa, vehet ne gjunj, perpiqet ta fus, por nervi shiatik ven ne gjume kemben, i shpeton një e shajtme dhe e perfundon duke thene " Ah qeveri hajdute"

Me pas i thot : "Jam i lodhur, dua te fle gjum, neser do loz me birila".
Dritat fiken, pas 2-3 p*rdha qe ngrejn cercafin, fillon gerrhima dhe naten e mir.


 
Last edited by a moderator:

Zana1

Braveheart
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Na mbyten K*urvat!!!!!!!

Ps....sorry per fjalorin dhe ky nuk është ofendim, po mundohem te emancipohem, ne menyren e te shprehurit modern sot per sot :D :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

disgusting .... fotoja;pershkrimi te cilin se mbarova dot se mu shpif etj... everything...
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

disgusting .... fotoja;pershkrimi te cilin se mbarova dot se mu shpif etj... everything...
po ja qe sjan te pakta ato femra qe thone se dashuria ska moshe... preferojne partner edhe 20-30 vjet me te madhe dhe ne raste te tjera, ka moshen e gjyshit te tyre -.-"

dje pikerisht me rastisi te diskutoja me një 30 vjecaret per ket gje... ajo me frymezoj
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

po ja qe sjan te pakta ato femra qe thone se dashuria ska moshe... preferojne partner edhe 20-30 vjet me te madhe dhe ne raste te tjera, ka moshen e gjyshit te tyre -.-"

dje pikerisht me rastisi te diskutoja me një 30 vjecaret per ket gje... ajo me frymezoj
epo qefe qefe kjo dynja, qefi qefit nuk i ngjan i thone ksaj pune... une reagova ashtu si me erdhi :D... thjesht se konceptoj dot... si person i jashtem dmth.. dhe meqe ra fjala. dhe une para 2 javesh rastisa ne restorant me një cift perballe. djali mosha jone (diku te 25) gruaja diku te 50, dhe hic, ato ishin ne boten e tyre duke lozur etj, ama s'me la shije te mire fare, as mua as burrit. dhe e diskutuam ket gje, iamgjino pas 10-20 vjetesh si do duken ato... booh...
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Dashuria e vertete nuk njeh moshe. Por kjo ndodh vetem atehere kur ti nuk je ne gjendje te dallosh ke do me shume;veten apo tjetrin...
Dashuria është sa e bukur aq dhe e dhimbshme. Sa te ben te lumtur aq dhe te lendon. Por është një ndjenje shume e mrekullueshme ta provosh qe dhe nese te lendon perseri thua te pakten e kam provuar dhe ishte dicka e papershkruar.

Nese behet fjale per Dashuri, moshe nuk ka! Cdo njeri ndjek zemren e jo moshen.
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

epo qefe qefe kjo dynja, qefi qefit nuk i ngjan i thone ksaj pune... une reagova ashtu si me erdhi :D... thjesht se konceptoj dot... si person i jashtem dmth.. dhe meqe ra fjala. dhe une para 2 javesh rastisa ne restorant me një cift perballe. djali mosha jone (diku te 25) gruaja diku te 50, dhe hic, ato ishin ne boten e tyre duke lozur etj, ama s'me la shije te mire fare, as mua as burrit. dhe e diskutuam ket gje, iamgjino pas 10-20 vjetesh si do duken ato... booh...
kur ai te jet 40 dhe ajo 65 me gjoksin e varur... rrulla dhe imagjino te tjerat lol
seriozisht... nuk i kuptoj :D

Ah mos harro qe gjithsesi bejn femije.. dhe nuk e di se sa mund ti gezojne...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Kohe krize dhe kerthize :peshk:
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Dashuria e vertete nuk njeh moshe. Por kjo ndodh vetem atehere kur ti nuk je ne gjendje te dallosh ke do me shume;veten apo tjetrin...
Dashuria është sa e bukur aq dhe e dhimbshme. Sa te ben te lumtur aq dhe te lendon. Por është një ndjenje shume e mrekullueshme ta provosh qe dhe nese te lendon perseri thua te pakten e kam provuar dhe ishte dicka e papershkruar.

Nese behet fjale per Dashuri, moshe nuk ka! Cdo njeri ndjek zemren e jo moshen.
po me po... ke te drejt ti.
qe sot e tutje do gjuaj shoket e babit apo te gjyshit :)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Po ti pse gjithmone duhet te kapesh ekstremet e moshave?!
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Po ti pse gjithmone duhet te kapesh ekstremet e moshave?!
Po perderisa thuhet se ska moshe, ateher futen ne mes edhe kto raste... perndrryshe thuhet "max diferenca mund te jet 10 vite" po jo 20, 30 apo 40..
nuk është se po flasim per dicka qe ska ndodhur kurr...
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Per mendimin tim vjecet jane thjeshte numra, nuk tregojne gjithmone intelektin apo pjekurin e një personi nuk e di nese me kuptuat?

Ajo qe doja te thoja une ishte se ne dashuri njeriu nuk njeh moshe, sepse dikush mund te jete me i vogel se ty ne moshe por mundet qe t'ju perputhen shume gjera me ate person, mund te ndani mendime te perbashketa per gjera te ndryshme, ose mund t'ju bashkoj dicka tjeter ku di une! E kam vertetuar vete kete gje, kam njohur femra kane qene vetem 18-vjece dhekane qene shume te pjekura ne mendime, sic ka dhe nga ato qe jane nga 30...-42 dhe jane out fare, e njejta gje besoj se shkon dhe per meshkujt ne raste te ndryshme.
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Mosha edhe ka edhe ska rendesi. Rendesi ka ajo qe ndjen per tjetrin. Moshen e vene re te tjeret, jo ata qe i perkasin relates. Se ne fund te fundit ata qe lidhen jane rehat me njeri tjetrin ndersa ne apo ata qe skane pune fare merren me moshen se sa diference kane dhe si e bene kete 'budallallek'.Jetohet ne një bote ku ndjeja perzihet me llogjiken, kur ruhesh prej një fjale per mas me vra per mas me i dhan shkak, per me e mrojte dhe qa ndoll.. ka raste mirkuptim ka raste e kunderta pra mosha asht si ajo thika me dy presa, sa me i pjekur te jesh kur bie ne dashuri aq me shume kupton e eksperiencat e meparshme, zhgenjimet ose jo i sjell si një kod gjenetik qe implementohen pa dashje ose ne menyr subkoshiente po e quaj ne lidhjen e re... sa ma i ri cdo gja ma e paster por mungesa e eksperiences sjell ose mund te sjell fatkeqsit e lartpermendura..ather kur ka kaq shume shkaqe qe kan lidhje me zhvillimin psikomotorr te,,,njeriut pse duhet me perjashtu moshen?E keni mendu naj her qe gjaja qe dhem ma shume nuk është mungesa. malli, kaj her a keqkuptimi ose thjesht një fjal e metur ne gryk qe mas me e than... kushedi mosha, natyra tipi... por jam i mendimit qe dashuria si cdo gja e njeh moshen..
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Nuk pajtohem aspak.
Ne momentin qe "mendojme" se dashurojme personin me te madhe ne moshe se ne ndoshta mund te jete cdo gje perfekte, mund te ndjehemi dhe ndoshta me te lumturat ne bote... por pasojat vijne me pas, sic e ka pershkruar dhe Delirium... kur do e shohesh partnerin qe ke prane te varur, te rrudhur, etj etj.. jam e sigurt se do zhduket ajo dashuri dhe do nisesh ne kerkim te ndonje "dashurie te re"... e ku mbeti ateher dashuria qe e kishe per te??
Nese je afer ne moshe, ngandonjeher një defekt te shohesh dhe fillon te te ftohet pak e jo me 20 apo 30 vjet me i vjeter... Jam kunder dickaje te tille!
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Mbase jam un e "mbyllur"
por un per veten time, sbesoj se një dashuri "platonike" mund te me ngopi... dashuria pervec se dicka shpirterore është edhe se.ks... është edhe pasion... pa keto te dyja smund te funcionoj kurre
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

D-m..historia siper qe ke pershkruar ti s"ka "asgje te perbashket me asnje element te dashuris,,është një shit-blerje,,(prostitut-klijent),,thjesht behet pak me serioze kontrata ku garantohet pensioni qe paguan klijenten.,,te tilla raste ka plot pasi shume femra qe s"kan formimin,,njohjet,,jan rritur ne ambjente te mbyllura,,ku jan nenvlersuar,,varferi e injornac bashk është monedha me shkaterruese ne kete bote ku jetom..etj etj,,zgjedhin si rruge per te dal diku ne jete sipas mendjes se mbytur te tyre,,një shabllon te tille,,vetvrases.)
Persa i perket pytjes tjeter ne njef dashuria mosh,,e kam then shume here tjera.
Njef,,per mua njef,,moshe,,afersi botesh dhe mendimesh,,
duhet mos ngaterrojm se.eksin me dashurin,,jane dy gjera te ndryshme,,shume femraa nga një mashkull terhiqen vetem nga epshe..dhe mundohen ti mbushin mendjen vetes dhe te tjerve qe e duan,,,kur ne fakt e vetmja gje qe i bashkon ne shume raste dy persona është vetem intimiteti ne krevat,,pra per mendimin tim ketu s"ka dashuri..:),,ne vazhdimsi te kohes kashta do digjet pasioni mbaron,,,dhe del nej lidhje e deshtuar..
personalisth Me duket absurde një 50 vjecar me një 20 vjecare,,ose një femer 45 vjecare qe gjuan 20 vjecaret,,qe krejt mire mund te jete nag osha djali saj..)me duken nejrez "prevers",,personalisht,,tip manjakesh ****ual,,ka lloj lloj,ka njerez qe gjate gjithe jetes ne tru i punojn dhe dominojn vetem neuronet e se.ksit,,e kjo është tip semundje,,njeriu duhet te kete paralelisht te gjitha fushat psikollogjiek trunore te tij ne harmoni..mendoj une..:),,se ndryshe është një qenje e manget..dhe aspak ekujvalente dhe pershtatshme per shoqerin njerzore..!
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

D-m..historia siper qe ke pershkruar ti s"ka "asgje te perbashket me asnje element te dashuris,,është një shit-blerje,,(prostitut-klijent),,thjesht behet pak me serioze kontrata ku garantohet pensioni qe paguan klijenten.,,te tilla raste ka plot pasi shume femra qe s"kan formimin,,njohjet,,jan rritur ne ambjente te mbyllura,,ku jan nenvlersuar,,varferi e injornac bashk është monedha me shkaterruese ne kete bote ku jetom..etj etj,,zgjedhin si rruge per te dal diku ne jete sipas mendjes se mbytur te tyre,,një shabllon te tille,,vetvrases.)
Persa i perket pytjes tjeter ne njef dashuria mosh,,e kam then shume here tjera.
Njef,,per mua njef,,moshe,,afersi botesh dhe mendimesh,,
duhet mos ngaterrojm se.eksin me dashurin,,jane dy gjera te ndryshme,,shume femraa nga një mashkull terhiqen vetem nga epshe..dhe mundohen ti mbushin mendjen vetes dhe te tjerve qe e duan,,,kur ne fakt e vetmja gje qe i bashkon ne shume raste dy persona është vetem intimiteti ne krevat,,pra per mendimin tim ketu s"ka dashuri..:),,ne vazhdimsi te kohes kashta do digjet pasioni mbaron,,,dhe del nej lidhje e deshtuar..
personalisth Me duket absurde një 50 vjecar me një 20 vjecare,,ose një femer 45 vjecare qe gjuan 20 vjecaret,,qe krejt mire mund te jete nag osha djali saj..)me duken nejrez "prevers",,personalisht,,tip manjakesh ****ual,,ka lloj lloj,ka njerez qe gjate gjithe jetes ne tru i punojn dhe dominojn vetem neuronet e se.ksit,,e kjo është tip semundje,,njeriu duhet te kete paralelisht te gjitha fushat psikollogjiek trunore te tij ne harmoni..mendoj une..:),,se ndryshe është një qenje e manget..dhe aspak ekujvalente dhe pershtatshme per shoqerin njerzore..!
Prostitut thu ti, sepse asnjera nuk e pranon qe po e ben per lek. Per to "dashuria ska mosh", e dashurojne ashtu partnerin, sic është...

Pse a nuk u bo ai filmi "mfal qe te therras zemer" ku vajza ishte 17 vjece dhe miku 37 ?
Pse a nuk mora vesh qe shoqja e motres time ka një lidhje me një 39 vjecar qe kur ishte 16 vjece? Pergjigjja e motres time : "i ka hobby minorenet, ca t'them un"
Mua personalisht ma shpifin... pastaj le te bejn se çfarë te duan
 
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Une di vetem qe une jetoj sot,neser nuk e di cdo behet,vendi ku po jetoj,është ndryshe,biles shum ndryshe nga vendet e tjera,njeriu po u martua ne mosh te vogel,do kete pasoja
prandaj e them gjithmon,kush martohet ne një moshe te pjekur 35/40 vjec ben shum mire!
deri sa je i ri bej ca te duash me ke te duash,qe kur te martohesh mos kesh me as një pishman! dhe besoj aty është momenti qe i perkushtohesh me mish dhe shpirt familjes
je me responsabile ne te gjitha drejtimet...si ne dashuri e shum gjera te tjera..une kshu e shof jeten..mir apo keq.ndoshta kjo menyre funksionon vetem per mua
secili ka idet e veta dhe ato duhen respektuar!
 

LoSsT

VIP
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Ahh dua dhe une një plake 70 vjece bosse Lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Une di vetem qe une jetoj sot,neser nuk e di cdo behet,vendi ku po jetoj,është ndryshe,biles shum ndryshe nga vendet e tjera,njeriu po u martua ne mosh te vogel,do kete pasoja
prandaj e them gjithmon,kush martohet ne një moshe te pjekur 35/40 vjec ben shum mire!
deri sa je i ri bej ca te duash me ke te duash,qe kur te martohesh mos kesh me as një pishman! dhe besoj aty është momenti qe i perkushtohesh me mish dhe shpirt familjes
je me responsabile ne te gjitha drejtimet...si ne dashuri e shum gjera te tjera..une kshu e shof jeten..mir apo keq.ndoshta kjo menyre funksionon vetem per mua
secili ka idet e veta dhe ato duhen respektuar!
ti mire e ke, po je pak jasht teme Lol.. ore si shume e paske ti standartin 35-40?? po fmite kur do i besh ?:p...

Gjthss tema flet per lidhjet ndermjet partnereve me diference moshe te madhe si 15 vjec e siper. psh ti 30 gruaja 50 ?! Kupton?:p
 
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

E kisha fjalen qe po arrita 40 vjec,do gjej një 25 vjece :p
dhe do le koken mbas saj:p kuptohet do e mbaj ne pellemb te dores:)
 

Endrra

VIP
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

E kisha fjalen qe po arrita 40 vjec,do gjej një 25 vjece :p
dhe do le koken mbas saj:p kuptohet do e mbaj ne pellemb te dores:)
Po jo o jo se e mban veten vete ajo me 25 ... Puna është Kur ajo te behet 40 e ti 60 , atehere kush do ta mbaje ate ?! Lol


Sa per temen .... Sja kam idene , jo per gja po duhet ta provosh vete një gje te tille qe te jesh koherent... E per kete duhet te kesh me shume se një jete se një nuk mjafton.


Ps: te mendoj sipas klishes njerezore , per femijen tim as do ta uroja as do ta pranoja një gje te tille!
 
Last edited:

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Lokigjisht një 30 vjecare me një 70 vjecar as intimitetin nuk e shijojne ndaj dashuria nuk jan vec fjalet e bukurat ..as perkedheljet nga një dore e fishkur qe her her dridhet dhe as dhuratat e cmueshme . E thjesht një lidhje ku dashurohet interesi ( me ate cka tha me lart Nevertiti padashur te shtoj asgje)
Dashuria ska moshe mund te quash një vajz apo djal 20/30 qe ka një feeling me një te moshes 40 , është teper pranushme .. femra ndihet e plotesuar jo per shkak te cmendurise me emrin dashuri po një mbeshtje te sigurt , ose me mire dike qe ti degjoj kur ajo tregon , dike qe te shijoj buzeqeshjen e saj kur ajo qesh , jan shume faktor re shume femra nuk e gjejn me veten tek një moshatar por tek një njeri te pakten 10 vjet me te madh ..
 

ricky_ch

******
Pe: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Gjithëçka mundet me qenë, por vetëm se dashuri jo.
Ose i kojtët paraja, ose është e sëmurë në kokë!
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

O DM sa gallate ky sondazhi lol
Une votova piken e fundit ahahahaha
Ti mund te shikosh se çfarë kan votuar te tjeret? se un e kam bo qe te jet publike...
dhe qesh me votimet ahahha
vdes per sondazhet :pPer sa i perket temes, vazhdoj te jem e mendimit qe dashuria e ka një moshe.
Nuk mund te lidhesha kurr me një person te moshes te babit tim... çfarë familje mund te krijoj?
Le qe ma shpif edhe vet ideja...
Pse pak meshkuj te ri mban kjo bot?
Me vjen keq por bashkohem me mendimin e Ricky-t ketu... behet o per lek ose per perversion... skam pergjigje tjeter.
Nejse... fundja cdo njeri ben çfarë te doj me jeten e vet... ky është vetem opinioni im, jo detyrisht duhet te perputhet me te tjerve.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Personi qe ka publikuar ket tem, ka probleme...seriozisht lol lol lol një vote e ke nga une <3
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Edhe une votova kete opcionin e fundit :arm:
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Zakonisht ne pjesen me te madhe te rasteve epshi,pelqimi,e gjithcka sillet rreth dashurise gjen perputhje nder bashkohoret qe kalojne te njejten epoke pak a shume.Por kjo gje nuk perjashton qe dy persona me diference moshe te theksuar nuk mund te duhen.

një femer qe ben ket zgjedhje nuk arrin ne perfundimet e meposhtme ndryshe nuk kishte zgjedhur një gje te tille.
Po tregoj konkretisht dicka:dy persona qe njoh te moshes 35-40 vjeçar .Ajo pati një aksident te rende qe e paralizoj perjetsisht nga mesi e poshte.Sikur ti hedhish uje 100°celsius nuk ndjen asgje.Sipas teje partneri duhet te gjeje një tjeter per ket motiv.
Ose :sikur një plakush te kete troponin qe i funksionon akoma mire dhe femrushes 30 vjeçare ti zgurdulloje syte rreth e rotull si akrepat e ores,por nuk duhen fare mes tyre.Si do e zgjillim kete rebus.
Ose ose:ti per shembull supozojme (po e nenvizoj supuzojme dhe nuk po ta uroj)qe jesh me bronkit,ke kater dite qe nuk ke mundesi te lahesh e lekura jote nuk profumon si gjithmone si myshku por ka eren e profumit frances "fend i",
kur te zen gjymi flen me goje hapur si peshkaqeni e gerhet si derrkuci se ke vrimat e hundes te bllokuara,
apo partneri ta degjon eren e keqe te gojes sepse ke dollmat e infektuara,
e me ne fund sikur fatalisht dikujt qe shkon ne banjo, mbasi ke shkuar ti pak me pare,i nevojitet helmeta kunder gazrave vdekjeprures.
Duke marre parasysh keto gjera si do veproje partneri yt?do te thoje meqe ne kete periudhe nuk mund te bejme sek.. dhe me qe nuk ka dashuri pa sek..po iki tek një mikja ime te analizojne anatomine e trupit te njeriut.

Une them me te vertete sek.. është plotesues ne dashuri por nese mungon per arsye te logjikshme nuk e shuan dashurine per parterin,pastaj ne fund gjithkush e shikon ne menyre relative.
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Zakonisht ne pjesen me te madhe te rasteve epshi,pelqimi,e gjithcka sillet rreth dashurise gjen perputhje nder bashkohoret qe kalojne te njejten epoke pak a shume.Por kjo gje nuk perjashton qe dy persona me diference moshe te theksuar nuk mund te duhen.

një femer qe ben ket zgjedhje nuk arrin ne perfundimet e meposhtme ndryshe nuk kishte zgjedhur një gje te tille.
Po tregoj konkretisht dicka:dy persona qe njoh te moshes 35-40 vjeçar .Ajo pati një aksident te rende qe e paralizoj perjetsisht nga mesi e poshte.Sikur ti hedhish uje 100°celsius nuk ndjen asgje.Sipas teje partneri duhet te gjeje një tjeter per ket motiv.
Ose :sikur një plakush te kete troponin qe i funksionon akoma mire dhe femrushes 30 vjeçare ti zgurdulloje syte rreth e rotull si akrepat e ores,por nuk duhen fare mes tyre.Si do e zgjillim kete rebus.
Ose ose:ti per shembull supozojme (po e nenvizoj supuzojme dhe nuk po ta uroj)qe jesh me bronkit,ke kater dite qe nuk ke mundesi te lahesh e lekura jote nuk profumon si gjithmone si myshku por ka eren e profumit frances "fend i",
kur te zen gjymi flen me goje hapur si peshkaqeni e gerhet si derrkuci se ke vrimat e hundes te bllokuara,
apo partneri ta degjon eren e keqe te gojes sepse ke dollmat e infektuara,
e me ne fund sikur fatalisht dikujt qe shkon ne banjo, mbasi ke shkuar ti pak me pare,i nevojitet helmeta kunder gazrave vdekjeprures.
Duke marre parasysh keto gjera si do veproje partneri yt?do te thoje meqe ne kete periudhe nuk mund te bejme sek.. dhe me qe nuk ka dashuri pa sek..po iki tek një mikja ime te analizojne anatomine e trupit te njeriut.

Une them me te vertete sek.. është plotesues ne dashuri por nese mungon per arsye te logjikshme nuk e shuan dashurine per parterin,pastaj ne fund gjithkush e shikon ne menyre relative.

Ti o je budall o bo vet... t'lutem mos ma mer per ofendim por është ajo qe mendoj pasi lexova komentin qe bere.
Me thuaj ti tani se çfarë lidhje ka SEMUNDJA aksidentale e njerit prej partnerit me faktin qe nuk besoj se mund te ket dashuri mes një 20 vjecare dhe një 50/60 vjecar.
Nese ndodh dicka PASI je dashuruar... pazienza! Por nese ti mthu qe 20 vjec preferon një 60 vjec, un e quaj një perversion ose dicka e ber per lek... nuk ja shpjegim tjeter.
Ti mund tme sjellesh çfarë do lloj supozimi, por prap si prap ska lidhje me çfarë un po pyes.
 
Top