• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?


 • Totali i votuesve
  20

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli

Aha! Dmth. që nuk mund të flitet për ndonjë
lloj dashurie?
Për derisa unë kur shikoj edhe vetë rudhat e mia trishtohem,
si mund dikush tjetër nga ato të tërhiqet?


Sa për arësyet, në fakt ato mund të jenë vetëm justifikime,
mu sikurse unë për vete që mund të gjejë qindra arësyetime
për veprimet e mia!
Mbase njeriu ne kontaktin e pare edhe ndalon tek pamja e jashtme, por ne kohe pamja e jashtme nuk vlen, ose me mire thene nuk është e vetmja qe vlen. Nqs njeriu nga brenda nuk është "i duhuri", i roft pamja e jashtme. E ne kete rast, mbase ekziston 1 ne 1000000000 qe një femer te arrij te dashuroj boten e brendshme te një mashkulli shume me ne moshe se ajo. Se di "fiks" si shkon kjo fillozofi, se fundja ne një lidhje ka rendesi dhe sa perputhen jetet e 2 partnereve - nqs ajo është aktive e mund te eci 10 km ne dite, ai mbase as nuk zbret me shkallet. Po është e vertet qe ka njerez ne mosh, shume aktiv, sidomos ata qe jane mare me sport ne rini ( besoj qe ka 2 jave qe rastisa te flas me një zonje ne mosh, e si ra fjala qe kish fituar maratonin e moshes 3, pasi qe e ne rini ish mare me atletizem. Kishte diku tek 75 vjecet, por nuk e tradhetonte moshen. Keshtu ka dhe meshkuj qe nuk e tregojne moshen ne pamje).
Pastaj, sa ideale mund te ndajne bashk? Sa i lejon mosha te bejne plane afatgjata?!
Sic e thash, vetem një njeri i implikuar ne një lidhje te tille mund te thot sakt qysh dhe tek ( e thot ne një moment sinqeriteti me veten).
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Si e paska pershkruar DM lol

Gjithsesi une mendoj se kur thuhet dashuria ska moshe, qe mdht 2 persona pak a shume ne 45 40 vjec secili dashurohen
Qe njeri 70 tj 72 dashurohen, jo me diferenca moshe
Por qe dmth një njeri dashurohet ne cdo moshe jo vec rini :)

Edhe ka te beje..por ka te beje me shume me interese..
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Delirium! është e kote qe ben ironi falas ketu http://www.forumivirtual.com/dashur...ari-martohet-me-vajzë-70-vjet-më-të-re-45623/ . Une ne postimin e dyte te solla një shembull... qe është fakt dhe fakti është objektiv dmth ekzizton,opinioni yt mbetet opinion e opinioni nuk është fakt.Kete gje arrin ta konceptosh apo te duhet t'bej nji vizatim.

Po sikur ti qendrojme besnik per nji moment opinionit tend (bosh).Faktin e dy personave me diference te tille moshe qe mund te njohen nuk ke si ta mohosh.
Atehere, një 25 vjeçare me parimet e saja te cilat nuk perputhen me bashkoshatart por perputhen me një 40-45 apo 50 vjeçar qe rastesia i nxorri perpara dhe i dha mundesine me kalimin e kohes te njihen me teper e t'pelqehen,duhet sipas teje t'hapin kafazin metafizik e ti burgosin ndjenjat e saja. Ndjenjat nese nuk e ke kuptu jane si rete dhe rete me sa di un nuk burgosen,por si duket ti ke zbulu klitor.din dhe e ke ngatrru me dashnine.
 

Jetmira

..........
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Dashuria nuk njeh mosh :(
vajza 20 vjecare lidhet m dike qe esht dyfishi i moshes se Babait te saj pse dashuri esht kjo?
shoh vajza qe merren m burra tmartuar kur ka meshkuj te rinj plot e perplot ?
nuk po paragjykoj jam vajz vet kjo sesht dashuri
un e dij ma mir se ngel beqare gjithnje sesa tmerrem me burra tmartuar e ti hyj ne hak grus sbotes nfamilje e tme zejn mallkimet e zemres se saj :(
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa e vertet është qe dashuria ska moshe?

Dashuria nuk njeh mosh :(
vajza 20 vjecare lidhet m dike qe esht dyfishi i moshes se Babait te saj pse dashuri esht kjo?
shoh vajza qe merren m burra tmartuar kur ka meshkuj te rinj plot e perplot ?
nuk po paragjykoj jam vajz vet kjo sesht dashuri
un e dij ma mir se ngel beqare gjithnje sesa tmerrem me burra tmartuar e ti hyj ne hak grus sbotes nfamilje e tme zejn mallkimet e zemres se saj :(

Jo nuk është dashuri
është big bank account

Pse e Kane perjashtu kete Jetmiren?
Kjo ka perla megjithse me ka shajt 100 here :p
 

Desa

Temet Nosce
Shumë e vërtetë për ato vajza me probleme të mëdha psiqike, në temën konkrete. Ose mbase nuk i takojmë asaj kategorie dhe nuk e kuptojmë. Kush e di!
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Edhe pse kimia midis dy personave me diference moshe ndodh,une e shoh te veshtire një jete te tere mes tyre.
Shohim te rinj qe rriten me ide te ndryshme nga viti ne vit,imagjino dekada.
 

MaYaDa

Don’t touch!
Ditet e sotcme 20-25 vjecaret thone "un i preferoj te rritur, preferoj ato qe jan aty te 40-50tat, moshataret e mi ma shpifin dhe jan te gjith t*rapa"

Pershkruajme situaten tipike:

Kalojne disa vite dhe ajo 30 vjece dhe ai 60 vjec ne rastin me te mire se mos 70.
Bashkjetojne.
Ajo e veshur me fustan gjumi, akoma e bukur dhe provokuese, i pergatit supen me gjith dashuri, i ven batanijen te kembet sepse bon ftoht dhe ai ka reumatizma, nderkoh qe shofin programe politike ne tv.
Atij i shpeton urina, dhe perpara se ta boj brenda mbathjeve, ajo vrapon me papagallin dhe ja ven perpara 'shokut' tashme te "qullosur" ose kur e shoqeron ne banjo duke e mbajtur nga krahu perndrryshe e ben ne sallon.... gjithmon duke e ndihmuar duke i ngritur kanatieren e fanelles dhe ulur mbathjet e shendetit.

E ndihmon te shtrihet ne divan, e mbulon perseri dhe i ven pomaden per reumatizmin, i pergatit ilacet per zemren, ilacet per te dal ne banjo, karbonin vegjetal per meteorizmin nga i cili vuan jashtmase (dmth p*rdha te forta) dhe l'aerosol per frymarjen si një rrot e ndryshkur.

Vjen nata, deshira per te ber dashuri është shum e madhe, ai duhet te mbaj akoma mend se si behet, perndrryshe i behen vizatime ilustruese.
Ajo shkon me vrap dhe vesh kompletin intim te ri dhe fustanin e tejdukshem, akoma se.xy dhe provokuese qe ja ngref edhe një eunuku.

Tiger move.
E pra...

Vjen ai, heq papucet e leshit, vendos ne komo syzet, perpiqet te heqi pantallonat e bizhameve qe i mbran siper kerthizes, heq kanatieren e bardh dhe nxjerr gjith ate trup me kembet e holla, me gjoksin e rene dhe lekuren e rrudhosur.

Ajo tenton ta puth, ai terhiqet: perpara duhet te heqi protezat... i fut tek gota me Kukident, pastaj mer viagren.
Presin disa ore... nderkoh lozin sudoku dhe ai i tregon kur me 1 lirete mund te bleje 1 kg buk.
Nderkoh miku fillon te zgjohet nga gjumi i rende, si një zombi kur del nga toka.

Erdhi momenti!

Ajo e puth, llapa perfundon te mishrat e dhembve... ai tenton ti heqi sutjenat por degjon një "crack"... artrit reumatik qofsh i mallkuar!
Ajo dhembsurisht heq sutjenat dhe i hedh pertoj.... ai nxefet sepse "çfarë mendon ti, se vjedh un???? t kam blere me pensionin tim!!! Mosmirenjohese!!!"

Duart e tij dridhen, te ashpra dhe plot njolla.. prekin gjoksin e saj.
Ajo e eksituar si Maria de Filippi perpara Costanzos, i hypen siper, pompon ja 5 her dhe pastaj degjon " ZZZZ… ROOOONF… ZZZZ…”.

Zgjon nga gjumi plakun, dhe perkulet e pergatitur per doggy stile.
Ai i shkon mbrapa, vehet ne gjunj, perpiqet ta fus, por nervi shiatik ven ne gjume kemben, i shpeton një e shajtme dhe e perfundon duke thene " Ah qeveri hajdute"

Me pas i thot : "Jam i lodhur, dua te fle gjum, neser do loz me birila".
Dritat fiken, pas 2-3 p*rdha qe ngrejn cercafin, fillon gerrhima dhe naten e mir.


O lottttt sa kam qesh me ket pershkrimin😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Sa per temen:nrm qe ka moshe
 
Ne qoftese do flasim ne kuptimin universal
dashuria është e pa meshirshme kur është dashuri dhe asgje tjeter!

dhe kte e firmos. ./L0v3rm4n
 
Top