• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Guest20

Offline✌
Shkencëtarët ende nuk kanë përgjigje se cila gjini flet më shumë, por një gjë e dinë se femrat janë shumë më gojëndyra sesa meshkujt.
Sipas një studimi të vitit 2014, femrat i përdorin fjalët e ndyra 546 herë në një milion fjalë, përderisa meshkujt 540 herë.

Në vitet e hershme të viteve 1990’ta, femrat e kanë thënë fjalën ‘mu*’ katër herë më shpesh sesa meshkujt, por në vitin 2014 e kanë thënë 10 herë më shpesh.

Sidoqoftë, përderisa shumë njerëz mund të mendojnë se kjo sharje është një gjë e keqe, atëherë kemi lajme të reja për ju.
Sharja është shenjë e inteligjencës verbale – të paktën kështu thotë hulumtimi i publikuar në revistën Language Sciences.
Psikologët e këtij hulumtimi kishin zbuluar se njerëzit që shajnë më shpesh kanë aftësi më të fuqishme gjuhësore. Ata kanë cekur se personat që shajnë shumë e kanë aftësinë të kuptojnë se si t’i përdorin fjalët e ndryshme ofenduese në mënyrë ‘efektive’. /Telegrafi/
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Mqs, êshtê keshtu o gra ( bura) mos u kurseni tê perdorni fjalet e pista ., se permiresojmê fuqinè gjuhèsore lol
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Te perfeksionosh negativitetin qenka inteligjete?!

Ku po vete kjo bote?!
 
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Jo mire e ka,realisht i sjellshmi meret per budalla....por dhe nje inteligjent nga ana tjeter di te menaxhoj sjelljen e tij kundrejt te tjerve e menyren se si shprehet, te pakten une kesaj i them inteligjence...ne te kunderten je thjeshte nje llaphazan/e qe se ke shokun/en :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

E kam thene shume here , qe ofendimet vijne ne forma te ndryshme ...Madje ato me te rendat Vijne ...nga njerez qe e mbajne veten pikerisht si inteligjente & me kulture - kjo fare mire , mund te merret si nje dobesi e Madhe .

Gjithsesi ...Thelle & Thelle .. Nuk besoj qe Kane lidhje njera me tjetren , Por mbase fakti qe pjesa qe sjell artikulli ne fjale tregojne hapur dicka siperfaqesore & pa komplekse , godet rende k'te pjesen tjeter" inteligjente "... Ku I bien qe mos te jene edhe kaq inteligjente after all, pervecse zgjedhin nje stil te shemtuar , ku shpeshhere marrin duartrokitje per arsye te gabuara .
- So ... Ne nje rast te tille & per k'te arsye , jam shume Dakort me artikullin .
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Une sja pertoj personalisht kur me merzisin neuronet e trurit,ahhahahaha kuptohet ne ambjente konfidente dhe ku kuptohem .

Ama qe femrat qenkan me goje ndyra se meshkujt ,kjo asnjehere ne bote se besoj.
Pastaj disa situatq banale ,idesh apo doktrinash vetem banalisht pershkruhen.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Oburra valojani tani, se e ka thene shkenca qe eshte shenje inteligjence. Sidomos kur shan ne sy te femijve iher, apapa ka lezet.
 

sensuu

sweet
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Fjalet e pista nuk duhen perdorur sepse pastaj kthehen ne zakon/ves, te pashmangshme...gjithsesi mund ti thuash dikujt te q***** ropt,po kjo dmth qe sduhet ti flasesh me kurre nese ja thua...
 

Aver

VIP
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Zakonisht nuk shaj edhe aq shume por ndodhe qe ne komunikacion kur shoh ndonje budallek si psh kur, tani ne kohen e telefonave dhe viber, ndalen personat dhe bejne muhabet nga kerri ne kerr.

Ne keto raste behem shume inteligjent. Dmth ju shkoj deri ne brezin e 7-te.. mbare e mbrapsht.
 

Guest20

Offline✌
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Mendoj se te shashesh,nuk tregon inteligjence,por pa aftesi per te kontrolluar veten.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

mendoj qe "inteligjenca" e dikujt matet ketu........ :D
 

MAX

Anëtar i ri
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Artikulli eshte kot.
jqr eshte nje e share

Tani si i bie jam inteligjente apo sjam ?
e mora vesh qe artikulli ishte kot..keto inicialet nuk i mora vesh..nuk eshte inteligjente te shash ,,inteligjente eshte te dish te shash :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

e mora vesh qe artikulli ishte kot..keto inicialet nuk i mora vesh..nuk eshte inteligjente te shash ,,inteligjente eshte te dish te shash :)
Tani ajo qe thashe eshte me filozofike sa mendohet :p

Une shava artikullin -> Artikulli kot
Keshtuqe tregova nje shkalle inteligjence ok?

Por fakti qe e shava me llafe te pista ( ku llafet e pista ne vetvete sjane te mira)
cme beri mua ?

Inteligjente apo jo ? I bie qe artikulli sna qenka kot atehere
 

MAX

Anëtar i ri
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Tani ajo qe thashe eshte me filozofike sa mendohet :p

Une shava artikullin -> Artikulli kot
Keshtuqe tregova nje shkalle inteligjence ok?

Por fakti qe e shava me llafe te pista ( ku llafet e pista ne vetvete sjane te mira)
cme beri mua ?

Inteligjente apo jo ? I bie qe artikulli sna qenka kot atehere
fillove ti duke lujt cekash?!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Prit tash shqipja kur ta nxjerrin ate fjalorin e fyerjeve shqip-shqip e tuj thene: Jam intelegjent une :hmm:shaj me liber :respekt:
 

ricky_ch

******
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Po vallah, me sharje arrihet një shkallë më e lartë e civilizimit!
 

Guest20

Offline✌
Titulli: Sa më shumë që shani aq më inteligjentë jeni?

Ka ndonje ketu qe nuk shane?

Une per vete shaje,e kam kshu per shkarkim nervash :p
 

N0

Ding Ding!
Po te jete kshu, i bi qe une te jem gjeni lol lol lol
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Në përgjithësi, temat e shtypit qe fillojne me.... sipas nje studimi te koheve te fundit... nuk ia vlen te lexohen më tej, se dihet qe vetem budalleqe do të thone.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy
Top