• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa ore studioni???

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa ore studioni???

deri kur kam qene ne vit te trete,maksimumi me hanin mesimet 1 ore e gjysem,perfshi dhe detyrat aty...tani matura ma ka shtrenguar litarin,msoj reth 3-4 ore ne dite..pastaj perseritja do kohen e vet gjithashtu
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Sa ore studioni???

Duke soditur peisazhin dhe kuke medituar .
Do ta kem parasysh dhe vertete ka raste kur detyrimisht me duhet ta nderprese leximin nga dekoncentrimi pasi që peisazhet rrezatuese që duken ne horizont (ke parasysh ato horizontet ku puqet maja me qiellin) :syze::syze:, sidomos pas ngrohjes se kohes, bejne te veten duke te detyruar ne menyre obligative ne MEDITIM. :lol::lol: Ne keso raste jam i gatshem per ti studiuar me ore te tera :p:p
 
Titulli: Sa ore studioni???

Mua me tallnin njerezit ne vit te pare ne univerzitet kur ju thoja që dal nga shpija ne ora 8 dhe kthehem prap ne 8 :D...Habiteshin se si mund te rija 12 ore ne fakultet - 4-6 ore ne ligjerata dhe pjesen tjeter pastaj ne biblioteken e fakultetit...Filluan te me thone që po rija per dike atje dhe jo per mesim...injorant lol :D....

Dhe sot e kesaj dite që jam ne vit te trete vazhdoj te kem kete orar mesimi...ndoshta ma kerkon vete sistemi që me duhet cdo 3 jave te jem aktive me mesime dhe cdo 3 jave te hy ne provim dhe mos te lej te ik huq asnje dite...Nejse mua shume kohe me marin dhe punimet seminarike, prezentimet që duhet bere me PowerPoint ca detyra që na i japin ne ca letra e keshtu gjera...Gjithsesi kur vine keto muajt e fundit te shkolles vetem une e di se si qendroj lol
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Sa ore studioni???

Kur e di që ke per te mesuar...ri dhe 12 h... ska asgje te keqe...por secili është i mesuar me ritmin e vete ... disa mesojne me shpejte...disa me ngavash..disa kan memorie vizuale, disa bejne skema... varet
Pastaj varet dhe sa lende ke, sa e veshtire është lenda, sa faqe ka, nqs te pelqen, nqs e ke kuptuar
dhe një gje sh e rendesishme konsideroj është çfarë PRETENDIMESH KE nga studimet që ben...te maresh maksimun, medie apo noten minime...

( sukses delizu)
 
Titulli: Sa ore studioni???

Une kam një lende që quhet Menaxhimi i biznesit te vogel dhe si lende perbehet nga shume ndarje...Gjithsej ka 14 kapitull dhe ne kollokfiumin e dyte kisha vetem ne një kapitull 124 ndarje ndersa kisha per te pergadit 4 kapituj..Mendoje sa kohe me duhet që ti mesoja ato permendesh...pastaj ka shume te bej edhe ajo që thua se sa te terheq një lende, sa është mire i sqaruar problemi ne liber...Une per vete bej një cik dhe pas notave :D...Jo cdohere është mire kjo lol
 

sensuu

sweet
Titulli: Sa ore studioni???

edhe une shume studioj.....po prape,skam rezultatet që dua une.:(

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

i shkruajne shume keq librat......s'kuptohet fare,duhet te marresh perkthyes.:(

---------- Post added at 16:18 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

i shkruajne shume keq librat......s'kuptohet fare,duhet te marresh perkthyes.:(
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Sa ore studioni???

Kete skuptoj dhe une...një profesor plak që ka me vite që jep ate lende pse dreqin nuk mund te nxjeri një liber te sakt te kesh nga te mesosh? jo kerko informacione ne 30 libra, e 24 kurse...
 

sensuu

sweet
Titulli: Sa ore studioni???

po tamam s'bejne fare keta pleqte per leksione...duhen te rinj,behet me interesant.....shkon me deshire ne leksion :p
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Sa ore studioni???

aq shum sa kam mar vetem 2 provime ahahahhaha
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Sa ore studioni???

c´far do te thot te studjosh konkretisht,,,c´far esht studjimi????

:stelle:
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Sa ore studioni???

Varet tani,pasi kur i hyj dickaje jam e vendosur ta coj deri ne fund,dhe jo ta coj deri ne fund sa per te thene e mbarova por te kap rezultatin me te larte...Se kam mat sa ore kam studiuar por ndoshta edhe aq sa kam marre ''kercenime'' nga babi se do mi digjet librat:p...Ka pase raste që edhe sdija ku i kisha librat,se ksiha kohe pa i prek me dore...Varet me shume tek rendesia që i jap gjerave...
 

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: Sa ore studioni???

eeeeeeee....une asnje ore sepse akoma nuk ka vazhduar shkolla...kur te vazhdoje ateher do ju tregoj.....:p
 

Burrelsja

Anëtar i ri
Titulli: Sa ore studioni???

Per momentin studioj nga 2 or ne ditr,meqe skan fillu msimet aq mire...ndersa ma von te shof e te bej sesa mund te studjoj....
 

MasteR

I'm offline
Pe: Sa ore studioni???

2 ore (pas studim)
 
Titulli: Sa ore studioni???

mundohem sidomos muziken e studioj me qef te madh me kufje ne vesh i mbys nja 3 a 4 ore :vallzo:
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa ore studioni???

Po akoma pa fillu shkolla na pyesni epr studimet, na pyesni sa ore rrini ne kafe me mire...:p :p
Kte vit e kam nda mendjen me studiu, dhe mendoj nja 4 ore pasdite..LOL LOL LOL
 

Legally_Sweet

If you’re a bird, I’m a bird
Staf në FV.AL
Pe: Sa ore studioni???

Varet si është axhenda e shkolles, kshu që ka dite me shume ka dite me pak. Plus që merrem edhe me gjera te tjera që me hane kohe si pershembull stervitje vollejbolli, klasa italishteje edhe takime që mbajme jave per jave me grupin e Amnesty. Te merkuren që e kam pushim mundohem te lexoj i cik me shume dhe catch up me materialet e lena pas dore.
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Sa ore studioni???

Asnjë , po por të punuar kush do punojnë eeee .

Do e blej dhe une një diplomë ta kem kot si dihet .
 
  • Haha
Reactions: NGU

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
3-4 ore te mira po iher, kur mbyllem ne dhome dhe pa telefonin.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ketu ne forum kur futem studioj nja dy ore te mira. Besoni apo jo se shume gjera edhe kam mesuar ketej. Jo kot e vizitoje. ;)
 

elle

Chill
nese esht dicka që me plq , me dit e nat deri sa te mesoj .nese esht subject pa interes , spara harxhoj me shume se 1-2 ore
 
Top