• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sebastian Vettel dominon në Bahrain

cent

Banned
Sebastian Vettel i jashtëzakonshëm. Piloti i Red Bull triumfoi në pistën e Bahrainit duke dominuar nga fillimi deri në fund të garës, ashtu siç bëri dhe vitin e kaluar. Gjermani që në fillmin u shfaq agresiv duke parakaluar dhe Rosberg që kishte fituar pole position në provat zyrtare.Problemet në sistamin DRS penaluzian Fernando Alonson I cili u detyrua të hynte 2 herë në bokse që në xhirot e para. Spanjolli I Ferrarrit e përfundoi garën në vendin e 8. Zhgënjeu dhe kokkuqja tjetër pasi Massa nuk arriti të shkonte më larg se vendi I 12.

Paraqitje shumë e mirë e Lotus me dy pilotët, Kimi Raikkonen e Romain Grosjean të cilët plotësuan podiumin përkatësisht në vendin e parë dhe të dytë. Vettel kryson kampionatin me 77 pikë, ndjek Raikkonen me 10 pikë më pak e Lewis Hamilton me 50 pikë.
/S.Sport
 
Top