Serbia nuk ndryshon! Tanket nisen drejt Kosovës, televizionet ndërpresin programacionin

Serbia nuk ndryshon! Tanket nisen drejt kufirit me Kosovën, televizionet ndërpresin programacionin​

tranke.jpg

13:29 - 25 Shtator, 2021

Serbia vijon të tensionojë situatën në veri të Kosovës duke kërcënuar në mënyrë të drejtpërdrejtë me luftë.
Regjimi i Vuçiçit ka dërguar gjatë 48 orëve të fundit avionë dhe helikopterë për të patrulluar pranë pikës kalimit kufitar të Jarinjës në veri të Kosovës si një formë kërcënimi ndaj kësaj të fundit, raporton abcnews.al.
Duke mos u mjaftuar me kaq, Serbia ka dërguar në zonë edhe disa njësi tankesh, ndërsa mediat serbe kanë nisur propagandën kundër shqiptarëve, një praktikë e ngjashme kjo edhe gjatë periudhës kur Millosheviçi masakronte shqiptarët në 1999.

Disa prej televizioneve kanë ndërprerë programacionin duke transmetuar këto imazhe që të kujtojnë Ballkanin e viteve ’90. Duket se asgjë nuk ka ndryshuar mes serbëve.
 

Attachments

  • tranke.jpg
    tranke.jpg
    271.3 KB · Shikime: 2
Ça s'do ndodhte,sdo nxirte serbia shëtitje mjetet e veta në territorin e vet?
Jane thjesht provokime.
Nuk behet me lufta sot me kallash e me tanke
Te merr bankat, naften, energjine etj.
Si behen kto? Me rushfete e njerez te shitur te serbi.
Si nuk e kuotoni kaq. Nese ti merr keto qe sapo te permenda, je nje qeveri kukull se te ka marre te gjithe ekonomine nga e cila, varet populli yt
 
Jane thjesht provokime.
Nuk behet me lufta sot me kallash e me tanke
Te merr bankat, naften, energjine etj.
Si behen kto? Me rushfete e njerez te shitur te serbi.
Si nuk e kuotoni kaq. Nese ti merr keto qe sapo te permenda, je nje qeveri kukull se te ka marre te gjithe ekonomine nga e cila, varet populli yt
Dmth logjika jote,ky bukshkali po ja jep naftën energjinë dhe kta po i kthehen me tanke?
 
Dmth logjika jote,ky bukshkali po ja jep naftën energjinë dhe kta po i kthehen me tanke?
Po ti merr o shoku. Po ti merr ngadale ngadale.
Sot po te konkuron me mallrat qe i ka me lire e biznesi kosovar po falimenton. Ai bllok qe po bejne ne dogane, eshte thjesht nje fasade per tu ulur me tavoline e te ndajne pazaret
Tanket jane per te hapur panik ne popull qe ky legeni qe sot eshte krueminister, te marre duartrokitje neser.
Jane shume te thella miko
 
Po ti merr o shoku. Po ti merr ngadale ngadale.
Sot po te konkuron me mallrat qe i ka me lire e biznesi kosovar po falimenton. Ai bllok qe po bejne ne dogane, eshte thjesht nje fasade per tu ulur me tavoline e te ndajne pazaret
Tanket jane per te hapur panik ne popull qe ky legeni qe sot eshte krueminister, te marre duartrokitje neser.
Jane shume te thella miko
Kur ishte Ramushi spo konkuronte me mallra?
 
Partia do nje lider o shoku im.
Lexo pak politike e psikologji turmash
Per kte te fundit te sugjeroj Frojd
Ça t them un.Po lexoj Fjordin dhe po shof rezultatet e fundit ku Albini dhe Ramushi jan fut në lojë,ktij të fundit ju desh Kadriu,Ashimi ,Limaj e Jakup Krasniqi me u bo kryeministër,Albini u bo i vetëm.
 
Ça t them un.Po lexoj Fjordin dhe po shof rezultatet e fundit ku Albini dhe Ramushi jan fut në lojë,ktij të fundit ju desh Kadriu,Ashimi ,Limaj e Jakup Krasniqi me u bo kryeministër,Albini u bo i vetëm.
Do ja degjosh krismen
Por pa frike, lufte ska me
 
Top