• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Seria A mbërthehet nga COVID-19, lista e plotë me lojtarët pozitivë

2808020-57925428-2560-1440-1024x576.jpg

Seria A, sipas kalendarit, do të rikthehet në fundjavë në kuadër të javës së katërt, pas shkëputjes si rrjedhojë e ndeshjeve të Nation League. Ndeshja më e madhe është pa dyshim derbi i Madonninas mes Milanit dhe Interit, por në kampionatin elitar italian ka rënë hija e COVID-19.

Duke nisur nga 14 lojtarët e Genoas, ende pozitivë (për shkak të Koronavirusit u shty ndeshja me Torinon), numri i futbollistëve ende të infektuar (të konfirmuar) me COVID-19 është 29.

Kuptohet që klubi më i goditur është Genoa, por nuk mbetet shumë pas Interi, që pikërisht para derbit do të ketë plot 7 mungesa për shkak të Koronavirusit, ndërsa në radhët e Milanit kanë mbetur pozitivë vetëm dy elementë.

Lista e lojtarëveve me COVID-19

Atalanta
: Marco Carnesecchi.

Genoa: Valon Behrami, Davide Biraschi, Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian Males, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Marko Pjaca, Lasse Schone, Miha Zajc, Davide Zappacosta.

Hellas Verona: Antonin Barak, Koray Gunter.

Inter: Alessandro Bastoni, Milan Skriniar, Radja Nainggolan, Roberto Gagliardini, Ionut Radu, Ashley Young.

Milan: Leo Duarte, Matteo Gabbia.

Napoli: Piotr Zielinski, Eljif Elmas.

Roma: Amadou Diawara

Spezia: Riccardo Marchizza.

/SS.al/
 
Private conversations
Help Users
    Top