• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shenjat që tregojnë se mund të vuani nga psikopatia

Guest20

Larguar✌👋
1. Profesioni që bëni
Sipas një studimi të zhvilluar nga psikologu Kevin Dutton, ka disa profesione ku njerëzit priren të vuajnë nga psikopatia në masë më të madhe në ata që kryejnë profesione të tjera. Tre profesionet që kanë më shumë persona që vuajnë nga psikopatia janë: profesioni i avokatit ose gjyqtarit, menaxherët dhe gazetarët.

2.Doni të bëni si doni, pa marrë parasysh pasojat
Psikopatia vjen në llojin e parë dhe në llojin e dytë. Në fillim ky person mund të ketë sjellje të përkryer dhe sillet mirë me tjerët më vonë të sillet në mënyrë tërësisht të kundër.

3. Qëndroni zgjuar vonë
Dr. Peter K. Jonason tha se narcizmi dhe ata të cilët flenë vonë mund të çojnë në psikopati.

4. Nuk gogësini kur shikoni dikë tjetër ta bëjë
Kjo gjë është shenjë e psikopatisë.

5. Nuk e kontrolloni dot veten dhe doni të shpërbleheni gjatë gjithë kohës
Megjithëse jo të gjithë psikopatët përfundojnë si kriminelë, shumicës i ndodh. Ata nuk kanë kontroll mbi veten e tyre dhe kanë një fiksim të pandreqshëm për të shpërblyer veten.

6. Ju pëlqen kafja pa sheqer më shumë seç duhet
Sipas një studimi atyre të cilëve u pëlqen kafja e hidhur janë më agresivë dhe narcistë./tvklan.al
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Shenjat që tregojnë se mund të vuani nga psikopatia

Avash avash se keshtu morem diplomen ne :p
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Shenjat që tregojnë se mund të vuani nga psikopatia

4. Nuk gogësini kur shikoni dikë tjetër ta bëjë

Kete se kuptova.....
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Po ik nga kjo teme se mos marr ndonje virus nga te infektuarit…. lol lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
skam asnje nga keto shenja,edhe kafen qe pija pa sheqer,nashii e pi me "mjalte" ahahhahahahahah
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
mendoj se ka edhe shum profesione tjera, qe njerezit jan duke u ber psikopat shkaku i punes se tyre…


poashtu mbi 50% ne bote, kryejn ndonje pune qe nuk e pelqejn fare.
Pra e bejn nje pune te padeshiruar, vetem per tu nxjerr nga kriza financiare.
 
Last edited:

Aki

misfit
Cili injorant e ka bere kete artikull qe ska dy fije lidhje me shkencen?
Psikopat nuk behesh, lind, e vetmja qe mund te behesh gjate jetes eshte sociopat, qe dallojne ne tipare nga psikopatet. E vertete ajo pjesa qe jo te gjithe psikopatet behen kriminele, mbi te gjithe eshte nje neurolog qe shume rastesisht e ka zbuluar se ka dale psikopat (nga rezultatet e skanimit te trurit qe ka bere dhe po, psikopatet kane ndryshime fiziologjike e anatomike ne tru).
Psikopatet edhe te duan smund te ndjejne, por gjate jetes mesohen te imitojne, ndersa sociopatet nga traumat ne femijeri fitojne tipare asociale por qe perseri gjate jetes mund te ndodhe te ndjejne afersi e lidhje emocionale me dike.

 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Perfunimisht based on this article i need a doctor urgently. :p
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Prandaj kam filluar te bie heret ne gjume une lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Lega gogolja dhe psikopatja qe rri zgjuar naten 😂
 
Last edited:

Hope

◕‿◕
6. Ju pëlqen kafja pa sheqer më shumë seç duhet
Sipas një studimi atyre të cilëve u pëlqen kafja e hidhur janë më agresivë dhe narcistë.


Kjo sidomos qenka nje element klasik ne diagnozen e psikopatise.....
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Ta dini qe kafen e pi extra amaro😂

Ky ishte paralajmerim per armikun
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Me keto dalim sajkopat te tere ne..... ka ndonje shenje ekstra tjau fusim ene ketyre shenjave... lol
 

Aki

misfit
Me keto dalim sajkopat te tere ne..... ka ndonje shenje ekstra tjau fusim ene ketyre shenjave... lol
Ja kape kete :D

Their checklist of psychopathic traits includes: charisma, charm, coolness under pressure, fearlessness, focus, impulsivity, lack of conscience, mental toughness, reduced empathy and ruthlessness.
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Ja kape kete :D

Their checklist of psychopathic traits includes: charisma, charm, coolness under pressure, fearlessness, focus, impulsivity, lack of conscience, mental toughness, reduced empathy and ruthlessness.
Mos e luj me.... perfunimisht s’behemi... 😂
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
A je ti
Dhurata jem e Zotit
Mëkati jem i preferum
Dashni?


 
Top