• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Shorti i Liges se Kampioneve per 2009/2010

METi

-=EdoLorEli=-


U tërhoq shorti i Ligës së Kampionëve për vitin 2009/2010. Edhe këtë vit do të ketë përballje interesante mes skuadrave më të forta të kontinentit të vjetër, gjithashtu u ndanë çmime për lojtarët më të mirë të sezonit 2008/2009 dhe për lojtarin e vitit të UEFA-s çmim të cilin me plot meritë e mori lojtari i Barcelonës Lionel Messi.

Ja se kush me kë do të përballet në këtë sezon të Ligës së Kampionëve që pritet të jetë më interesanti deri më tani!


GRUPI A
Bayern Munchen GER
Juventus ITA
Bordeaux FRA
Maccabi Haifa ISR


GRUPI B
Manchester UTD ENG
CSKA Moskwa RUS
Besiktas JK TUR
VfL Wolfsburg GER


GRUPI C
AC Milan ITA
Real Madrid ESP
O.Marseille FRA
FC Zurich CH


GRUPI D
Chelsea ENG
FC Porto POR
Athletic Madrid ESP
Apoel FC GRE


GRUPI E
Liverpool ENG
O.Lyonnais FRA
Fiorentina ITA
Debreceni VSC HUN


GRUPI F
Barcelona ESP
FC Inter ITA
Dynamo Kyiv UKR
Rubin Kazan RUS


GRUPI G
Sevilla ESP
FC Rangers SCO
VfB Stuttgart GER
Unirea Urziceni ROM


GRUPI H
Arsenal ENG
AZ Aalkmaar HOL
Olympiacos GRE
S.de Liege BEL


Portieri më i mirë:

Van Der Sar FITUES
Victor Valdes
Petr Cheh


Mbrojtësi më i mirë:

John Terry FITUES
Gerald Pique
Nemanja Vidic


Mesfushori më i mirë:

Xavi Hernandez FITUES
Steven Gerrard
Andres Iniesta


Sulmuesi më i mirë:

Leonel Messi FITUES
Samuel Eto'o
Cristiano Ronaldo


Lojtari më i mirë i vitit për 2008/2009

Leonel Messi FITUES
John Terry
Xavi Hernandez
Van Der Sar
 
Top