• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shperngulja e madhe - Enigme?!?!?

gafi

Anëtar i Nderuar
Mosha
41
Vendndodhja
ne shtepi
sa i perket kesaj teme do jap mendimin tim.nese qdo gje qe shenohet ne kete konvente eshte e vertet dhe nese qellimi ka qene zhdukja shfarosja e popullit shiqptar atehere me tregoni:
pse eshte dashur qe turqia ne fund te fundit tiu jap vend strehim,pse u ka dhene kushte per jete shqiptareve kur ka pas mundesi qe drejt e ne det ti dergoj dhe te zgjidhet problemi njehere e pergjithmone
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Qellimi i Serbise ishte te largonte sa me shume shqiptare nga keto troje e ai i Turqise ishte qe te fitonte ne aspketin numerike nga humbjet qe kishte pesuar ne ato vite si dhe ti trnsportonte shqiptaret atje ne kufi me kurdet ku kishte dhe ka shume probleme, madje edhe shume e ditur se ne ate kohe ushtria turke edhe i kishte ruajte shqiptaret qe te mos largoheshin nga ato vise. Ky eshte nje fakt i pamuhueshem. Turqia nuk ju dha asnje vendstrehim por ju dha vetem hapesire ne shkretetire. Sa shqiptare kan vdekur aty.
Meq qenka treguar Turqia aq zemergjere pse as atehere, as kurre e as sot nuk organizoi nje mesim te pakten nje mesim ne gjuhen amtare. Madje edhe greku e lejoi nje shkolle te tille keto dite. :ciaoo:

JU LUTEM BASHKONI TEMAT SE NUK I KENI BASHKUAR!
 
Top