• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shpikja e shekullit, njihuni me krevatin me sensor që ju shpëton nga tërmeti (Video-Foto)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Shpikja e shekullit, njihuni me krevatin me sensor që ju shpëton nga tërmeti (Video-Foto)


Website-i teknologjik “Futurism” ka zbuluar pak kohë më parë një koncept kundër tërmeteve…dhe vjen në formën e një krevati.


Sipas portalit të njohur, shtrati mund t’ju shpëtojë jetën në rastet e tundjes së tokës.Kur sensorët e krevatit do të ndjejnë lëkundje, dysheku futet në një “sënduk” të sigurt.


Mekanizmi është i projektuar në qendër të krevatit pa na dëmtuar gjatë rënies.

Ndërkohë, kapakët e “sëndukut” prej çeliku janë krijuar në mënyrë të tillë që të na mbajnë të sigurt derisa të mbarojë tërmeti.

Krevati, do të ketë gjithashtu vend për mjetet e nevojshme, ujë dhe ushqim. Koncepti është projektim i kinezit Wang Wenxi.


Copyright Gazeta SHQIP
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kto mallrat kineze jane si prezervativat
behesh baba papritur... s'ja kam besimin shume:p
Une tek po lexoja s`di pse fotot me dhane ndjesine nje varreze.
Pa le qe te flesh mbi nje krevat te tille,do thote te jetosh mes frikes.
shpesh jeta eshte nje loj,te ra guri me ik.
Pershendete dhe ik.
Me rendesi qe ato dit qe jeton ,te gjesh formen ti jetosh shendetshem e pa frike.
 
Une tek po lexoja s`di pse fotot me dhane ndjesine nje varreze.
Pa le qe te flesh mbi nje krevat te tille,do thote te jetosh mes frikes.
shpesh jeta eshte nje loj,te ra guri me ik.
Pershendete dhe ik.
Me rendesi qe ato dit qe jeton ,te gjesh formen ti jetosh shendetshem e pa frike.
Sikur te llogjikonin femrat te gjitha si ty
sdo na binte leshi kot me kot
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Une tek po lexoja s`di pse fotot me dhane ndjesine nje varreze.
Pa le qe te flesh mbi nje krevat te tille,do thote te jetosh mes frikes.
shpesh jeta eshte nje loj,te ra guri me ik.
Pershendete dhe ik.
Me rendesi qe ato dit qe jeton ,te gjesh formen ti jetosh shendetshem e pa frike.
C'me kujtove Edin tani. Si tha ai: I iken termetit por ja shkele mbi lekure portokalli rreshqite e vdiqe! lol

Plus vajza qe vdiq ne Kombinat nga 1 tulle kokes eshte deshmi e qarte!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shpikja e shekullit, njihuni me krevatin me sensor që ju shpëton nga tërmeti dhe ju dergon direkt ne varr, fast and safe !
 
Top