• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shprehjet me te bukura te librave.

Arfenilla

Themelues i Forumit


Besoj se shumica jeni ,apo keni qen adhures te librit... dhe aty cdo here keni has ne shprehje qe ju kan len pershtypje te mir...Kjo teme u hape pikerisht per ket arsyje.... .
Shprehjet me te bukura te librave.Mos harroni te shkruani ne fund Autorin ..
Po filloj un e para si hapse e temes...se e di se soul, do me kritikoj se nuk kam shkru un ne fillim:vetull:cdo shkrim se eshte jasht temes do kaloj ne koshe ,pra ju lutem jo chit-chat.

Ps... bera ni kontroll po nuk gjeta nje teme till! nese din dikush lajmroni ju lutem..


Ne i perkasim nje bote ku pamja e jashtme ka vlera te jashtezakonshme, ku virgjeria e nje vajze i jepet si mall ankandi atij qe ofron me shume... ku grate sterviten te mashtrojne burrat me te pushtetshem dhe ku dashuria ndeshkohet si iluzion......!

Kujtimet e nje Geishe ... Arthur Golden
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Cfare eshte dashuria?
Kam takuar ne rruge nje djalosh shume te varfer qe ishte i dashuruar. Kapelja e tij ishte e vjeter, palltoja e grisur, uji i futej ne kepuce dhe yjet ia pershkonin shpritin.
Victor Hugo.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Ai ishte nje nga ato meshkuj te rralle te cilet jane te afte te jene koke e kembe ne dashuri dhe madje vetem nje here ne jete! "
Pat Conroy
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Jam ndjere i shastisur nga fakti qe njerezit mund te behen martire per fene - Kam ndjere keqardhje te madhe. Por nuk ndjej me keqardhje. Une do të behesha martir per fene time. Dashuria eshte feja ime. Une do të vdisja per te."
John Keats
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Ai e donte, e kishte dashur gjithnje, skish mundur kurre, kurre ta harronte! Duke e takuar perseri, kishte ndjere gjithe pasionin e tij ti shperthente me nje vrull te tille saqe kishte pasur nga ky shkak gati tmerr,,,, nje lloj tmerri plot ankth, sikur te kishte pare, ne nje shkreptime, permbajtjen e gjithe jetes se vet.”
_Gabriele D’Annunzio
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

E ta dish se fjalet me te bukura te thena ndonjehere, akoma sti kam thene.
Nazim Hikmet
 
Ky eshte sekreti im.
Eshte e thjeshte fare:Mund ta shohesh vetem me zemer sepse gjerat thelbesore nuk kane nevoje per syte.

Antoine de Saint'Exupery
 
Mos harro-lumturia nuk ka atdhe, mund ta gjesh kudo, mos lejo njerezit perreth teje qe te ndikojne per keq ne gjendjen tende shpirterore.


Luciano De Crescenzo
 
  • Dashuri
Reactions: Ivy
Top