• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shqiponja “vjedh” kamerën e vendosur për të xhiruar krokodilin

Arfenilla

Themelues i Forumit
Tingëllon si një pjesë përralle. Një shqiponjë “vjedh” kamerën e vendosur për xhirimin e një krokodili dhe e çon në folenë e tij në maje të një shkëmbi. Ndërkohë kishte ‘realizuar’ xhirime shumë interesante. Shqiponja e detit kishte rrëmbyer videokamerën e kurdisur për të xhiruar krokodilët në veriperëndim të Australisë dhe kishte bërë xhirime fantastike të fluturimit të vet 110 kilometrash nëpër pjesët e largëta të atij vendi.

Ai e kishte lënë kamerën për t’ia “ruajtur” folenë!
[video=youtube;bpt-VWo_BWc]http://www.youtube.com/watch?v=bpt-VWo_BWc#t=63[/video]
Rrenxherët e Guniadit, që përbëhen nga borxhin të Australisë perëndimore, publikuan sot një video në të cilën shihet sesi ky shpend, derisa rrah krahët, rrëmben kamerën dhe më vonë “bën poza para saj”

Renxherët këtë kamerë e kishin vendosur në maj në bregun e lumit Margaret, me shpresë se do të xhironte krokodilët. Por, kamerae vogël, e gjatë dhjetë dhe e gjerë pesë centimetra, shpejt kishte humbur, ndërsa renxherët kishin menduar se e kishte marrë uji.

Kohë më parë, ndërkaq kishin marrë vesh se kamera ishte gjetur jo larg lumit Meri, më shumë se 100 kilometra nga vendi ku kishte humbur. Kur shikuan xhirimit, zbuluan “hajnin” e vërtetë” të saj – shqiponjën. Kështu i ka deklaruar televizionit ABC renxheri Roneil Skeen.
Koha net.
 
Private conversations
Help Users
    Top