• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shqiponjat rrëzojnë parashutistin në Himalaje

Pamjet e pabesueshme të kapura nga kamera e vendosur në helmetë paraqesin momentin kur dy shqiponja sulmuan një parashutist mbi qiellin e Himalajeve, ndërsa njëra prej tyre mbeti e ngujuar në kabllot e parashutës, duke shkaktuar rrëzimin në tokë të zogut dhe parashutistit, shkruan gazeta britanike Telegraph.

Vladimir Tsar’kov ishte nisur me paraglajd mbi Himalaje në Indi kur dy zogjtë grabitqar e sulmuan, njëri fluturoi nën të, ndërsa tjetri vazhdoi fluturimin mbi parashutë dhe u ngatërrua në të.

Pasi parashuta i doli nga kontrolli, rusi 25 vjeçar nisi luftën për jetë duke u përpjekur të marr kontrollin e parashutës dhe të aterrojë i sigurt në tokë.

Për fat ky parashutist kishte shkathtësinë për ta ulur veten në një pjesë lëndine, edhe pse nuk i doli llogaritja tamam pasi ra në disa lisa dhe shkurre para se të përplasej në tokë. Pasi e mori veten dhe pa se shpëtoi gjallë, Tsar-Kov u mor me shqiponjën e ngujuar. Iu deshën gati 10 minuta për ta liruar zogun. Shqiponja pas lirimit fluturoi e pa lënduar.
kuriozitete.net

 
Private conversations
Help Users
    Top