• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shqiponjat tregojnë se çfarë do të thotë të jesh prind

Arfenilla

Themelues i Forumit
Një kamerë e vendosur pranë folesë së shqiponjave ka kapur një moment emocionues për botën e tyre.
Kur dy shqiponja lidhen me njëri-tjetrin ata qëndrojnë bashkë për tërë jetën e tyre. اdo vit, çiftet krijojnë fole të mëdha dhe bëjnë disa vezë.

Në videon e shfaqur në internet shihet së pari nëna shqiponjë duke qëndruar mbi vezë, përderisa më vonë shfaqet babai i cili fluturon në fole në mënyrë që t’i mbrojë vezët dhe ‘gruan’ e tij përderisa të vegjlit dalin nga ato, transmeton Lajmi.net.

Ai qëndron si një roje për të parë momentin kur të vegjlit dalin nga vezët, dhe nëse është nevoja për t’i mbrojtur nga ndonjë sulmues.

Përderisa nëna shqiponjë qëndron afër vezëve, ne shohim të vegjlit e bukur teksa dalin nga ato.

Por, nuk përfundon me kaq. Një tjetër shqiponjë e vogël del nga veza, duke e kompletuar kështu familjen e tyre të lumtur.B lajmi
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Shqiponjat tregojnë se çfarë do të thotë të jesh prind

Idem si shqiptaret....kot se kemi simbol
 
Private conversations
Help Users
    Top