• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shqiptaret ne Gjermani....

Elsjan

Antarë i ri
prshendetje te gjitheve !
un jetoj ne gjermani qe 1 vit domethene e kam thyer vizen po e theksoj kte qe ta lidh biseden me poshte!
kte vit kam ne plan te bej martese me nje shtetase te huaj por qe jeton ne gjermani ..
Dhe mbase disa prej jush munt te din rreth martesave jasht vendit!
Doja te dija rreth dokumentave qe nevoiten dhe procedurave qe duhet te ndjek ..
Flm
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Pershendetje!
Hapi i pare qe duhet te beni eshte ti drejtoheni Ambasades Shqiptare ne Gjermani!
Nga aty do te informohi hap pas hapi,pasi eshte nje procedur e tere letrash qe duhet te ndiqet.
 

ricky_ch

******
Tek vendi ku jeton, me së miri është të shkosh ne Komunë, në Auslنnderamt ose Einwohnerkontrolle,
dhe aty merr informata me të hollèsishme.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
sme pelqen Gjermania fare per jete…... Preferohet shum kujdes ne ate vend (kriminalitet ka shum).
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
gabim e ke shtet me i mire per pune se gjermania nuk ka

pune ke... :d

... cme duhet puna, kur ka aq shum bandita kriminale, qe me trishtojnë. Mua sme pelqen ashtu kur ska aq sigurim.Suksese andej pra. : d
 

legjenda

Tetova
hamburg
 
Private conversations
Help Users
    Top