Si e komentoni kte deklarate te Rames ku ne nje koferec per shtyp deklaron krize ekonomike per shkat te ritjes te cmimit te naftes, gazit, energjise?

Ne nje vit Shqiperia prodhon rreth 1.5 milion ton nafte dhe konsumon rreth 0.6 milion ton.

Shqiperia prodhon deri ne 8.5 milion MWh energji elektrike dhe konsumon mesatarisht 7.5 milion MWh

Ne eksportojme nafte, gaz, energji elektrike, uje, krom, baker dhe shume burime te tjera natyrore.

Nese cmimet ne bursat nderkombetare te ketyre produkteve rriten, ne si vend duhet te perfitonim me teper, pasi do shisnim me shtrenjte.

Por jo, kryeministri na paralajmeron per kohera te veshtira, se medemek qenkan rritur cmimet e energjise ne bote (?!)

Do ishte me e sinqerte nese Rama do thoshte troc se rritja e cmimeve nuk vjen nga bursat ne bote, por nga fitorja e zgjedhjeve ne Shqiperi.

Nuk ka mbetur njeri pa e kuptuar se ai qeveris me nje grup oligarkesh, me te cilet vjedh Shqiperine per te fituar zgjedhjet, dhe fiton zgjedhjet per te vjedhur Shqiperine.
 
Ketij s'kam cfare ti komentoj?

Por popullit shqiptar po-
Eshte rritur nafta, eshte rritur cmimi i bukes, cfare duhet akoma per te protestuar?
Po nise ti e te vijme dhe ne.

Mendoj se ne si popull nuk kemi force te ngrihemi e te protestojme. Dhe kur ngirhen do jete ndonje force e 3te qe don pak rremuje jo se jane protesta qytetare te mirefillta.
 
Po nise ti e te vijme dhe ne.

Mendoj se ne si popull nuk kemi force te ngrihemi e te protestojme. Dhe kur ngirhen do jete ndonje force e 3te qe don pak rremuje jo se jane protesta qytetare te mirefillta.
Nese ka nje arsye per tu ngritur eshte o sot , o kurre.
Autoriteti Kontrollues ka konstatuar qe 5 kompanite e medha te miellit kane thyer ligjet duke u marr vesh e duke bere monopol por cuditerisht nuk i vune as gjobe e nuk ndermoren asnje mase.
Une nuk kam as kohe e as deshire te organizoj masat por do protestoja me tere qenien time nese njerezit do ndergjegjesoheshin qe vetem nepermjet protestave populli mund te mbroje interesat e tij.
 
Po nise ti e te vijme dhe ne.

Mendoj se ne si popull nuk kemi force te ngrihemi e te protestojme. Dhe kur ngirhen do jete ndonje force e 3te qe don pak rremuje jo se jane protesta qytetare te mirefillta.
Jam qe ne kohen e 90-tes. Ate PD e kam ndjekur kudo. Me pas u rrita dhe kuptova qe nuk i qethet asnje partie per mua.
Te dalim ne teme. U ngrita te studentet dhe shpresova me gjithe shpirt se ndryshimi po vinte por me kot. Dhe ajo doli flake kashte. Nuk mundem dot i vetem. Keshtu thone te gjithe. Cohu se vi dhe une por 70% jane militant. 10% agjend te sh.i.k. e ja ku te percane
 
Eshte nje shprehje!
"Skllavit jepi te haje aq sa te shuaj urine pasi po ja mbushe barkun, do ngrej krye "
Kte strategji ndjekin dhe ketu.
Sa me i varfer, aq me i shtypur.
Pastaj ne nje vend qe nuk ka fare po fare opozite......
Cfare do presesh?!
 
Top