• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

E dashur, me je apasionuar shume pas familjes Kastrioti ti....:p

E paska shkruar Nostra mendimin tim, s'kam pse e perforcoj une.
Do shtoja qe e ADHUROJ figuren e Gjergj Kastriotit dhe mendoj qe ka qene shuuuuuume inteligjent.
 

Hartini

Well known member
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

Po pati thene ashtu ,
ka thene per te vene ne dukje faktin se lirine e fituam se bashku ,
dhe kontributi i gjithsecilit nga ju ka qene i nevojshem ,
qe secili te ndjehet i domosdoshem , aktor i betejes se fitores ,
po aq sa dhe prijsi vete ,
si te thuash ,ne njefare menyre ka dashur te shkrihej me masat ,
ashtu si çdo prijs dhe udheheqes , biles dhe Enveri kishte nje sllogan te ngjashem
Gju me gju me popullin . Ju kujtohet?
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

Po pati thene ashtu ,
ka thene per te vene ne dukje faktin se lirine e fituam se bashku ,
dhe kontributi i gjithsecilit nga ju ka qene i nevojshem ,
qe secili te ndjehet i domosdoshem , aktor i betejes se fitores ,
po aq sa dhe prijsi vete ,
si te thuash ,ne njefare menyre ka dashur te shkrihej me masat ,
ashtu si çdo prijs dhe udheheqes , biles dhe Enveri kishte nje sllogan te ngjashem
Gju me gju me popullin . Ju kujtohet?
po po na kujtohet , po valle c'deshen te thonin me " nuk ish shpata e Skenderbeut , por Shpata " :p
 

Hartini

Well known member
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

po po na kujtohet , po valle c'deshen te thonin me " nuk ish shpata e Skenderbeut , por Shpata " :p
Aha , ky eshte muhabet tjeter ,
ate nuk ua ka thene shqiptareve
por armiqeve per ta futur me shume tmerrin.
Kete e ka thene pas nje dueli qe e kishte fituar per tre sekonda
duke ngulur shpaten e tij ne zemren e kundershtarit.
Disa tifoz te armikut duke pare skenen thane ;
uuuuuu ç'fare shpate!!!!!
Dhe Gjergji , duke treguar muskujt e krahu ua ktheu ,

NUK ESHTE SHPATA , POR KRAHU ,
kush te doje te beje del me mua ,
je ta marri shpaten time dhe ta shohim
ne eshte shpata , apo krahu.
Te jesh e bindur qe nuk e ka pase per mburrje ,
thjesht per te treguar ralitetin.
 

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

BRICIOLO... shpirt .... ke pa filmin ""Skenderbeu "" te kinostudios ""Shqiperia e Re"" keto dite ...apo si eshte kjo pune me ty ????....hahahaha...

ps... mos me bej te qesh mi .... ejjjj....
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

Tashi, sa per sqarim...Tema eshte hapur ne date 14 dhjetor, jo ne date 8 mars, keshtuqe mos i krijoni bindje e dyshime te gabuara vehtes...:D

Une s'kam asnje lidhje me Gjergj Kastriotin, Bianca, ai ka lene "shendene" vite mepare...dhe pasaradhesit nga pas!:cheer:

Une thjesht bera nje pyetje te thjeshte per te pare se cfare mendojne shqiptaret rreth kesaj shprehje te thene nga AI...
Me ate rast nxjerr ne pah dhe konkluzione personale te tjera.:po:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

Mendoj se ai e ka njohur mjafte mire popullin e tij. Ne si popull pa marre parasysh tragjedite neper te cilat kemi kaluar, lirine e kemi pasur te ngulitur gjithmon ne shpirt dhe per te kemi sakrifikuar me te shtrenjten. Andaj liria gjithnje buron nga shpirti i popullit e jo nga individet. Ne kete fjali te te madhit Skenderbe shohe shpirtin e tij te paster ku perkunder pritjes madheshtore qe ju be ai veten dhe rendesin e tij e krahason me secilin nga populli i thjesht sepse idealet ishin te njejta dhe ne kete moment Seknderbeu paraqiste vetem shkendijen. Me kete tregon se sa i thjeshte qe ishte.
E ta krahasojme ate me keta horrat e sotit te cilet na kan lodhur bythen me kotesirat e cdo ditshme duke na thene: Se po mos te ishim ne ju do ishit nje hiq! :26::26::26:
 

JaPoNeZi

Anëtar i ri
Titulli: Si e shpjegoni shprehjen e Gjergj Kastriotit....?

Vallaj Persa I Perket Temes Une Skam Si Jap Pergj Sepse Isha N`gjume Kur E Tha SkenderBEU:):):)
 

Hera

Antarë i Respektuar
Normal qe nuk e solli ai lirine thjedht dha shkendine beri te merrnin vrull njerezit se ishin gati u mungonte nje udheheqes
 

ricky_ch

******
Shqipëtarët akoma ëndërra me sy çelë shohin. Po çfarë thënje, po çfarë lirimi?
Shqipëtarët nuk janë liruar derisa Austro-Hungaria i dha grusht Sërbisë, të cilën
pastaj e vazhdoi NATO në ditën e sotme....
Jo ka thënë, pse ka thënë....? - Thënje për film ore! Miti nuk krijohet ndryshe.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ndoshta ishin te lire dhe s'kishte si ta sillte ai!? lol

Nejse, bashkohem me Rickyn. Kur kane qene ndonjehere te lire Shqipetaret??
 

Zana1

Braveheart
Shqipëtarët akoma ëndërra me sy çelë shohin. Po çfarë thënje, po çfarë lirimi?
Shqipëtarët nuk janë liruar derisa Austro-Hungaria i dha grusht Sërbisë, të cilën
pastaj e vazhdoi NATO në ditën e sotme....
Jo ka thënë, pse ka thënë....? - Thënje për film ore! Miti nuk krijohet ndryshe.
Kembana bien per ato qe kane veshe ,ricky_ch . : p

Pyet Turqt se ta shpjegojne me qarte.... ju dridhen kembet edhe sot kur I permend emrin : d
 
Top