• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si i thone shqip?

Monique

Staf në FV.AL
po jo se ka ca dreq eksperimente qe jane bere ne mice, rats, hamsters e ca lloje te tjera qe ne anglisht kane nga njeqind emra e ne ship gjithe jane minj hahah, por me duhet dmth ti specifikoj te gjitha :(
Minj e kavie i bejme bashke, ku qendron problemi ktu :p
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Derbardhe...;)
 

Zana1

Braveheart
Resolutions ne English ... qysh perkthehet taman ne Shqip? Angazhim/e ?!

Pshm : new year resolutions.
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Fjala më shqipe është "vendim", por edhe në fjalorin shqip gjendet kjo fjalë e huazuar, si rezolutë.

REZOLUTث f. sh.
Vendim me shkrim që merret në fund të punimeve
të një kongresi, të një konference etj. Rezoluta e
Kongresit. Rezoluta e Kongresit të Drejtshkrimit
të Gjuhës Shqipe. Rezolutë proteste. Projekti i
rezolutës. Parashtrimi (miratimi) i rezolutës.
Lexoj (nënshkruaj) rezolutën.
 

Zana1

Braveheart
ermmmm .. K'tu nuk perdoret taman si ( vendim ) .

Dmth ke marre ndonje vendim te ri, per k'te vit te ri ?
 

milva

Anëtar Aktiv
REZOLUTA ESHTE TJETER DHE VENDIMI TJETER!

VENDIMI ESHTE KUR ANGAZHOHESH PER DICKA ne menyre kolektive ose individuale!
 

ricky_ch

******
REZOLUTA ESHTE TJETER DHE VENDIMI TJETER!

VENDIMI ESHTE KUR ANGAZHOHESH PER DICKA ne menyre kolektive ose individuale!
Zonjë,

po edhe një gjysëm mendim si i yti nuk vlen shumë, e mos të them asgjë.

Rezoluta është një vendim i marrë me shkrim, bazuar në kërkesa të ndryshme te dikujt,
si kusht që dikush duhet patjetër t'i përmbahet.

Besoj se ke dëgjuar për Rezolutën 1244.

Edhe Zana çfarë ka thënë, bëhet fjalë për vendime që duhen bërë për Vitin e Ri.

p.s. Artini e ka dhënë skjarimin shumë të mirë të fjalës.
 
Top